coinex
راهنمای خرید تکراتو

برنامه اکران نوروزی سینماهای کشور مشخص شد؛ کدام فیلم‌ها در نوروز 1402 اکران می‌شوند؟

برنامه اکران نوروزی سینماهای کشور در نوروز 1402 با اعلام اسامی فیلم‌ها و زمان آغاز اکران‌های اولیه مشخص شد.

دبیر شورای صنفی نمایش، از زمان آغاز برنامه اکران نوروزی سینماهای کشور خبر داد. همابون اسعدیان به‌عنوان دبیر شورای صنفی نمایش در جلسه روز گذشته یکشنبه ۲۳ بهمن‌ماه شورای صنفی نمایش عنوان کرد برنامه اکران نوروزی از نیمه دوم اسفندماه آغاز خواهد شد. وی همچنین اعلام کرد که احتمالاً بیشتر از 3، 4 فیلم در برنامه اکران نیست.

بیشتر بخوانید: طعنه اطلاعات به درخواست فیلترینگ فیلیمو ؛ سینماگران معطل شما انحصارگران نیستند!

برنامه اکران نوروزی سینماهای کشور اعلام شد

همایون اسعدیان با اشاره به اینکه جلسه روز گذشته یکشنبه ۲۳ بهمن‌ماه شورای صنفی نمایش مصوبه خاصی برای انتشار نداشته است در پاسخ به اینکه اکران نوروزی فیلم‌های سینمایی از چه زمانی آغاز می‌شود، بیان کرد:

طبق وعده‌ای که به صاحبان فیلم‌هایی که در این مدت اکران شده‌اند داده بودیم که اگر فروش مناسبی داشته باشند می‌توانند در عید هم نمایش فیلم خود را ادامه دهند و همچنان این قول پابرجاست.

او افزود: «برای اکران‌ نوروز فکر می‌کنم بیشتر از سه یا چهار فیلم (در کنار فیلم‌های فعلی) اکران نشود که آن هم به طور طبیعی در بهمن ماه نخواهد بود؛ یعنی درصورتی که پخش‌کننده مشخص و قرارداد امضا شود احتمالا از نیمه دوم اسفند اکران‌ آن‌ها می‌تواند آغاز شود.»

برنامه اکران نوروزی سینماهای کشور اعلام شد

دبیر شورای صنفی نمایش همچنین گفت:

البته فعلاً هیچ فیلمی برای اکران نوروزی متقاضی نشده و باید ابتدا قراداد فیلم‌ها با پخش‌کننده‌ها نهایی شود.

پیش‌تر از سوی سازمان سینمایی اعلام شده بود فیلم‌هایی در جشنواره فجر حضور دارند، در اولویت اکران ۱۴۰۲ خواهند بود.

در حال حاضر فیلم‌های «ملاقات خصوصی»، «چپ راست»،‌ «لوپتو»، «بخارست»، «پالتو شتری» و «جزیره فضایی» از جمله آثار روی پرده سینماها هستند که اکرانشان بعد از جشنواره ادامه دارد.

بروزرسانی 18 اسفند 1401 ؛ نام فیلم های اکران نوروز 1402

روح‌الله سهرابی، مدیرکل اداره نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی امروز در گفتگویی در خصوص برنامه اکران نوروز 1402 سینماهای کشور گفت: فیلم‌های «غریب»، «ملاقات با جادوگر»، «فسیل» و «عروس خیابان فرشته» به عنوان فیلم‌های اکران نوروز در شورای صنفی نمایش به ثبت رسید و نمایش سراسری آن‌ها از ۲۴ اسفندماه آغاز خواهد شد. وی افزود:

با توجه به تقارن نوروز ۱۴۰۲ با عیدفطر شرایط اکران نوروزی متفاوت سال‌های قبل بوده و تمایل برخی صاحبان آثار به اکران همزمان با عید سعید فطر، کار چینش فیلم‌ها و رعایت تنوع مضمونی و محتوایی آثار را کمی سخت کرد که با همکاری تهیه‌کنندگان و پخش‌کنندگان فیلم‌ها و شورای صنفی، چینش آثار برای اکران نوروز به  شکلی مناسب انجام شد.

سهرابی ادامه داد: «انتظار می‌رود با ترکیب فیلم‌ها در ژانرهای مختلف همچون دفاع مقدس، اجتماعی و کمدی در ایام نوروز و البته ایام ماه مبارک و بالاخص شب‌های این ماه مبارک شاهد رونق بیشتر سینماها و استقبال مخاطبان باشیم.»

مدیرکل دفتر نظارت بر نمایش و عرضه فیلم سازمان سینمایی با بیان این نکته که فضای اکران نوروزی باید به گونه‌ای باشد که اقشار مختلف مردم بتوانند اثر مورد نظر خود را در آن بیابند خاطرنشان کرد: «تعداد محدودی از  فیلم‌های فعلی روی پرده که شامل آثاری با مضامین اجتماعی، کودک و نوجوان و کمدی‌ست، چنانچه کف فروش خود را حفظ کنند تا عید فطر بر روی پرده خواهند بود تا رنگ بندی اکران نوروز هم تا حد امکان رعایت شود.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص برنامه اکران نوروزی سینماهای کشور چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر