فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

افزوده شدن ChatGPT به تپسی ؛ چت بات OpenAl در تاکسی اینترنتی ایرانی چه نقشی ایفا می‌کند؟

افزوده شدن ChatGPT به تپسی رسما توسط این تاکسی اینترنتی اعلام شد. اما چت بات هوش مصنوعی پرسروصدا چه نقشی در این برنامه خواهد داشت؟

افزوده شدن ChatGPT به تپسی خبر جذابی برای کاربران ایرانی است. آنطور که پیداست صفحه وب‌اپلیکیشن تاکسی اینترنتی تپ‌سی از چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT پشتیبانی می‌کند.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

این مهم در حالی است که به علت تحریم‌ها، استفاده از تمام امکانات و قابلیت‌های این چت بات در ایران وجود ندارد. اما ظاهراً تپ‌سی حداقل در این موضوع، مشکل تحریم را حل کرده است.

بیشتر بخوانید: احتمال افزوده شدن ChatGPT به خودروهای جنرال موتورز

افزوده شدن ChatGPT به تپسی

تپسی به نسخه وب‌اپلیکیشن خود بخش «از هوش مصنوعی بپرس» را اضافه کرده است که به کاربرانش امکان گفتگو با ChatGPT را می‌دهد.

ChatGPT یک نمونه اولیه از چت‌بات دیالوگ‌محور مبتنی بر هوش مصنوعی است که می‌تواند زبان طبیعی انسان را متوجه شود و متون نوشتاری بسیار دقیقی مشابه انسان تولید کند. این ابزار هوش مصنوعی به ترند روز دنیا و ایران تبدیل شده است، اما دسترسی به آن برای کاربران ایرانی با محدودیت‌هایی روبه رو است.

حال تاکسی آنلاین تپسی امکان گفتگو با ChatGPT را برای کاربرانش فراهم ساخته است. افراد با مراجعه به نسخه وب اپلیکیشن تپسی و انتخاب گزینه «از هوش مصنوعی بپرس» می‌توانند به صورت رایگان از این قابلیت استفاده کنند.

بهترین تاکسی اینترنتی ایران کدام است؟

این پلتفرم در پیغامی هشدار می‌دهد که مسئولیت پاسخگویی به سؤالات برعهده این هوش مصنوعی است‌. همچنین عملکرد این قابلیت جدید تپسی برای برخی کاربران با اختلال و کندی همراه است، اما با این حال نقش قابل توجهی در عمومی‌سازی هوش مصنوعی در میان کاربرانش خواهد داشت.

گفتنی است پیش از این تپسی از برخی کارکردهای هوش‌مصنوعی در سیستم چت با رانندگان استفاده کرده بود.

لازم به ذکر است امکان استفاده از ChatGPT با آی‌پی ایران وجود ندارد و برای استفاده از چت‌بات چت جی پی تی باید از ابزارهای تغییر آی‌پی استفاده کرد. علاوه‌براین، OpenAI از شماره‌های ایران پشتیبانی نمی‌کند، بنابراین باید به سراغ شماره‌های مجازی رفت که چنین چالش‌هایی با اقدام جدید تپسی، رفع شده است.

این چت‌بات جدیدترین دستاورد شرکت تحقیقاتی OpenAI است که ایلان ماسک یکی از بنیان‌گذاران آن محسوب می‌شود. این شرکت با همکاری یکی از سرمایه‌گذاران سیلیکون ولی به نام «سم آلتمن» در اواخر سال 2015 تأسیس شد و هدفش توسعه هوش دیجیتال برای کمک به بشریت بوده است.

این چت‌بات به‌اندازه‌ای محبوبیت پیدا کرده که مایکروسافت، چندی پیش از سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری در OpenAI خبر داد. البته ردموندی‌ها در گذشته هم یک میلیارد دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره افزوده شدن ChatGPT به تپسی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر