فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

چاپ و بسته بندی

صنعت چاپ و بسته بندی نقش بسیار مهمی در رشد کسب‌وکارها دارد که باید نقش آن‌ها را جدی گرفت. همانطور که می‌دانید امروزه بیشتر محصولات به شکل بسته‌بندی شده به دست مشتری می‌رسند. از همین‌رو کسب‌وکارهای مختلف برای ادامه حیات خود باید این موضوع را جدی بگیرند. حقیقت این است که بسیاری از مشتریان شما به‌دلیل زیبایی ظاهری کالا آن را خریداری می‌کنند. در نتیجه، شما هم باید این موضوع را جدی گرفته و برای آن برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید.

تعریف بسته بندی به زبان ساده

برای اینکه بتوانید به خوبی با بسته‌بندی آشنا شوید،‌ قبل از هر چیز باید یک تعریف دقیق و درست از آن داشته باشید. بسته بندی در حقیقت به فرایندی گفته می‌شود که برای ایجاد کاور و پوشش برای محصول اصلی تلاش می‌کند. شرکت چاپ و بسته بندی به‌عنوان مجری این کار سعی می‌کند تا با به‌کارگیری بهترین مواد، محافظت از کالای اصلی را انجام دهد.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

یکی دیگر از اهدافی که شرکت چاپ و بسته بندی در تهران دنبال می‌کند،‌ ایجاد جذابیت بصری و زیبایی منحصربه‌فرد است. بدون شک وقتی یک محصول از نظر ظاهری چشم‌نواز باشد، شخص تمایل بیشتری برای خرید آن پیدا می‌کند. خوشبختانه ارائه خدمات در این بخش به شکل گسترده‌ای انجام می‌شود که هر کس با توجه به نیاز خود در این راستا اقدام خواهد کرد.

افزایش آمار فروش با چاپ و بسته بندی حرفه‌ای

امروزه کسب‌وکارهای زیادی در حوزه‌های مختلف مشغول به کار هستند که هر کدام از آن‌ها هدف خاصی را دنبال می‌کنند. در حال حاضر بیزینس‌ها به دو شکل خدمات‌محور و محصول‌محور فعالیت می‌کنند. کسب‌وکارهای محصول‌محور باید برای توسعه محصول خود برنامه داشته باشند تا بتوانند نظر مثبت مشتریان را جلب کنند. در همین راستا شکل ظاهری بسته‌بندی به‌عنوان یک شاخص مهم مطرح می‌شود. هر چقدر که ظاهر محصول شکیل‌تر باشد، تمایل بیشتری برای خرید آن وجود دارد. از همین‌رو اگر به فکر تولید و چاپ بسته بندی هستید، حتما اصول بازاریابی را درباره آن رعایت کنید.

قطعا با یک برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند قادر خواهید بود که میزان فروش خود را تا چند برابر افزایش دهید. خوشبختانه امکان طراحی بسته بندی در تهران وجود دارد که یک امتیاز ویژه را برای شما ایجاد خواهد کرد. بسیاری از کارشناسان معتقدند که یک جلد حرفه‌ای محصول باعث می‌شود تا کالا خودش را بفروشد. از همین‌رو شما هم از تاثیر معجزه‌آسای بسته بندی تهران غافل نباشید و در زمان مناسب از آن استفاده کنید.

طراحی بسته بندی چطور انجام می شود؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید در چاپ و بسته بندی مورد توجه قرار گیرد، انجام طراحی درست و حرفه‌ای است. زمانی یک بسته‌بندی بر روی مشتری اثر دارد که طراحی آن به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد. تجربه نشان داده است که  طرح‌های برتر و منحصر‌به‌فرد میزان فروش را تا چند برابر افزایش می‌دهند.

فاکتورهای زیادی در طراحی اهمیت دارند که هر کدام از آن‌ها باید به‌طور جداگانه تحلیل شوند. مواردی همچون ساختار لوگو، اطلاعات محصول و فرم، در طراحی موردنظر قرار می‌گیرند. با توجه به اینکه انجام این کار نیازمند تخصص بالایی است، سعی کنید که آن را به شرکت بسته بندی بسپارید و خود با خیال آسوده به سایر کارهای خود برسید. در این حالت با توجه به شرایط برند شما کارهای لازم انجام شده و نتیجه نهایی آن برای شما نمایش داده خواهد شد.

بررسی انواع بسته بندی از نظر جنس

امروزه تولید و چاپ بسته بندی محصولات به‌طور گسترده انجام می‌شود که جنس‌های مختلفی را برای این کار استفاده می‌کنند. مرغوب بودن جنس باعث می‌شود تا عمر مفید بسته‌ها نیز افزایش پیدا کند. برای اینکه شما بتوانید اطلاعات دقیقی در این زمینه پیدا کنید، در ادامه قصد داریم تا این موارد را بررسی کنیم.

بسته‌ ‌بندی انعطاف‌پذیر

یکی از شناخته‌شده‌ترین انواع بسته‌بندی که در بسیاری از موارد به‌کار می‌رود، نمونه‌های انعطاف‌پذیر هستند. معمولا برای ساخت این موارد از فیلم‌های پلاستیکی استفاده می‌شود. امروزه برای ساخت بسته بندی تهران از این گزینه ویژه هم بهره می‌برند. عملیات چاپ بر روی بسته بندی انعطاف‌پذیر به دو شیوه فلکسو و روتو صورت می‌گیرد. در حال حاضر این محصول بیشتر برای مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه طراحی بسته بندی در تهران صورت می‌گیرد، بسیاری از این موارد برای نگهداری مواد غذایی مناسب خواهند بود.

بسته بندی سخت

یکی دیگر از مواردی که درباره آن زیاد صحبت می‌شود، بسته‌بندی سخت است. در حال حاضر صنعت چاپ و بسته بندی تلاش می‌کند تا با ارائه محصولات سخت محافظت از مواد مختلف را تقویت کند. معمولا این سبک از بسته‌بندی‌ها برای حمل‌ونقل استفاده می‌شود که از بالاترین درجه اهمیت برخوردار است. امروزه شرکت بسته بندی از مواد مختلفی همچون چوب، شیشه، کاغذ، مقوا و کارتن برای ساخت این موارد بهره می‌برد. حتی در برخی از موارد شاهد استفاده از آهن و آلومینیوم هستیم که می‌تواند برای تولید جعبه سخت استفاده شود.

اهمیت نحوه باز و بسته شدن جعبه در تولید بسته بندی

یکی از موارد مهمی که باید در تولید بسته بندی مورد نظر قرار بگیرد، نحوه باز و بسته شدن جعبه است. اگر تا به حال دقت کرده باشید، معمولا برای بازکردن هر بسته‌بندی یک روش خاص وجود دارد. هر چقدر که نحوه باز کردن ساده‌تر باشد، بدون شک مشتری تجربه بهتری از آن خواهد داشت. امروزه در صنعت چاپ و بسته بندی تمرکز زیادی بر روی این بخش می‌شود. در نتیجه، شاهد آن هستیم که طراحان و سازندگان در تولید و چاپ بسته بندی این موارد را لحاظ می‌کنند.

برخی از سبک‌های درب محصول محبوبیت زیادی دارند که شما باید با برنامه‌ریزی درست آن را شناسایی کنید. اگر درب محصول به گونه‌ای باشد که مشتری هنگام باز و بسته کردن آن اذیت شود، به احتمال زیاد خرید‌های خود را تکرار نخواهد کرد. طراحی بسته بندی در تهران به شیوه‌ای انجام می‌شود که این مورد را هم در نظر گرفته باشد. از همین‌رو شما می‌توانید با یک برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند، بهترین بسته بندی تهران را در اختیار داشته باشید و از آن لذت ببرید.

صنعت چاپ و بسته بندی

اهمیت اجرای درست برچسب‌‌های تبلیغاتی بر روی بسته بندی

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید درباره چاپ و بسته بندی محصول به آن دقت کنید، استفاده از برچسب‌های تبلیغاتی درست بر روی محصول است. در تولید و چاپ بسته بندی نوشته‌های مختلف مربوط به محصول درج می‌شود. هر چقدر که این قسمت بهتر طراحی و نوشته شود، تأثیر خوبی بر روی مشتری خواهد گذاشت. همچنین سعی کنید که نمادهای مهم کسب‌وکار خود را حک کنید؛ زیرا به اعتمادسازی با مشتری منجر می‌شود. مواردی همچون نام برند باید به‌صورت درشت و با رنگ و خط زیبا نوشته شوند. قرار دادن جزئیات مختلف مربوط به برند در کنار هم باید به شکل هنرمندانه‌ای صورت گیرد.

در واقع، طراحی بسته بندی در تهران باید به شکلی باشد که جذابیت بصری موردنیاز مشتری را ایجاد کند. با توجه به اینکه این فریند اصول خاص خود را دارد، سپردن آن به شرکت بسته بندی می‌تواند دغدغه‌های شما را به کمترین حد خود برساند. چاپ و بسته بندی در تهران به‌طور گسترده‌ای بر اساس اصول زیبایی‌شناختی صورت می‌گیرد که در نوع خود بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

انواع روش های چاپ و بسته بندی

یک شرکت چاپ و بسته بندی از روش‌های مختلفی برای چاپ استفاده می‌کند که هرکدام از آن‌ها با توجه به نوع بسته‌بندی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هنگامی‌که تولید و چاپ بسته بندی به‌صورت مرغوب انجام شده باشد، شکل ظاهری بسته هم مورد پسند افراد قرار می‌گیرد. در ادامه قصد داریم تا معروف‌ترین روش‌ها برای چاپ را بیان کنیم.

چاپ به روش افست

یکی از بهترین روش‌های چاپ بر روی بسته‌بندی، روش افست است که در حال حاضر بیشتر از سایر موارد استفاده می‌شود. چاپ افست بر روی کاغذ اعمال می‌شود؛ ولی تیراژ محدودی خواهد داشت. این نوع از چاپ به دلیل فشار ناشی از چرخش دو استوانه انجام می‌شود. معمولا بعد از اینکه طراحی بسته بندی در تهران صورت می‌گیرد، از چاپ افست استفاده می‌شود. امروزه برای چاپ بر روی انواع مقوا از این شیوه استفاده می‌شود که مزایای زیادی به همراه خواهد داشت.

چاپ به روش هلیوگراور

شرکت بسته بندی با توجه به نوع محصول موردنظر خود از روش‌های چاپ مختلفی استفاده می‌کند. در این بین شاهد آن هستیم که چاپ هلیوگراور به‌عنوان یکی از روش‌های نوین به‌کار می‌رود. نکته مهم این است که کیفیت چاپ در این روش نسبت به افست بسیار بالاتر خواهد بود. از همین‌رو این مورد بیشتر برای محصولاتی استفاده می‌شود که دارای قیمت بالاتری هستند. نام دیگر این روش فلکسو است که به‌عنوان یک شیوه نوین و جدید مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

چاپ به روش دیجیتال

چاپ و بسته بندی همیشه باید بر اساس اصول مهمی صورت بگیرد تا بتوان بهترین نتیجه ممکن را دریافت کرد. در بسته بندی تهران، چاپ به روش دیجیتال به‌عنوان یک راه عالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع، می‌توان گفت که روش دیجیتال به‌عنوان جدیدترین شیوه چاپ و بسته بندی در تهران شناخته می‌شود. چاپ دیجیتال برای کارتن‌های مقوایی که به‌صورت موج‌دار ساخته شده‌اند، بسیار مناسب است. همچنین می‌توان از این گزینه عالی برای کارتن‌های تاشو و بسته بندی انعطاف‌پذیر استفاد کرد. سرعت انجام کار در در این روش بسیار بالاست که به همین علت شرکت چاپ و بسته بندی از آن استقبال می‌کند.

چاپ به روش سیلک اسکرین

خوشبختانه تولید و چاپ بسته بندی با شیوه‌های گوناگونی ممکن است که سیلک اسکرین یکی از برترین گزینه‌های پیش روی شما خواهد بود. در این شیوه می‌توان چاپ مواردی همچون لیبل‌ها و هدایای تبلیغاتی را به‌راحتی انجام داد. همچنین ذکر این نکته ضروری است که برای کارتن‌های تاشو هم می‌توان از این راهکار عالی بهره برد. روش سیلک اسکرین برای تیراژ پایین مناسب است و برای موارد پرتیراژ باید سراغ سایر گزینه‌های مطرح بروید.

اهمیت استحکام بسته بندی چیست؟

از آنجایی‌که طراحی بسته بندی در تهران به شکل حرفه‌ای انجام می‌شود، به‌غیر از آن باید به موضوعات دیگری همچون استحکام هم توجه داشت. بدون شک میزان استحکام لازم برای هر بسته با توجه به نوع محصول مشخص می‌‌شود. هر چقدر که وزن محصول بیشتر باشد، باید از بسته‌بندی محکم‌تری برای آن استفاده کرد. از طرفی میزان حساسیت محصول هم در این زمینه تأثیر دارد. چنانچه بسته بندی تهران به قدر کافی استحکام نداشته باشد، احتمال آسیب رسیدن به محصول وجود دارد که باید از آن جلوگیری کرد.

ساخت یک جعبه باکیفیت و مرغوب باعث می‌شود تا در طول جابجایی‌ها هم مشکلی از این جهت به‌وجود نیاید. خوشبختانه شرکت بسته بندی با اطلاع کامل از این وضعیت سعی می‌کند که از مواد مرغوب و مستحکم برای تولیدات خود استفاده کند. مطمئنا در چنین حالتی شما می‌توانید به بهترین دستاورد ممکن برسید. تمامی اصول مهم چاپ و بسته بندی در تهران به شکل دقیق رعایت می‌شود تا نتیجه کار رضایت‌بخش باشد.

صنعت چاپ و بسته بندی

پویا فراز خلاق؛ بهترین شرکت بسته بندی در تهران

چاپ و بسته بندی اصولی برای هر محصول ضامن موفقیت آن در بازار است. از همین‌رو تولید و چاپ بسته  بندی باید توسط یک شرکت معتبر و حرفه‌ای انجام شود. شرکت پویا فراز خلاق با سال‌ها تجربه مثبت در زمینه چاپ و بسته بندی در تهران آمادگی دارد تا خدمات خود را برای کسب‌وکارهای مختلف ارائه دهد. این مجموعه با در نظر گرفتن استانداردهای مختلف تلاش می‌کند تا بهترین محصول را بر اساس استانداردهای روز جهان تحویل مشتری دهد. از همین‌رو شما هم می‌توانید برای طراحی و ساخت محصول موردنظر خود در این زمینه ثبت سفارش کنید.

سوالات متداول

1 چرا بسته بندی باکیفیت برای محصول مهم است؟

بسته‌‌بندی نقش بسیار مهمی در جذب مشتری دارد و حفاظت از محصول توسط آن صورت می‌گیرد.

2 بهترین روش‌های چاپ بر روی بسته‌بندی چیست؟

در حال حاضر روش‌های چاپ افست، هلیوگراور و دیجیتال بیش از  سایر موارد شناخته شده هستند.

3 چرا برای چاپ و بسته بندی شرکت پویا فراز خلاق را انتخاب کنم؟

شرکت پویا فراز خلاق از برترین مواد اولیه و روش‌های ساخت و چاپ استفاده می‌کند. همچنین این شرکت برای مشتریان خود مناسب‌ترین بسته‌بندی را در نظر گرفته است.

4 آیا طراحی بسته بندی در تهران هم انجام می‌شود؟

بله؛ شرکت می‌تواند بر اساس درخواست شما یک طراحی عالی برای بسته‌بندی ایجاد کند تا حجم فروش خود را افزایش دهید.

5 برای ساخت بسته‌بندی از چه موادی استفاده می‌شود؟

مواد اولیه برای ساخت بسته‌بندی متنوع است؛ ولی مواردی همچون فوم، مقوا و کارتن کاربرد بیشتری دارند.

.

پایان رپورتاژ آگهی

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر