فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

اطلاعات جدیدی از منشا کرونا فاش شد؛ سگ‌راکون مظنون اصلی

نتایج تحقیقات جدیدی نشان می‌دهد که منشا کرونا یک نوع سگ راکون بوده است. این در حالی است که تاکنون خفاش‌ها مظنون اصلی این قضیه بودند.

دانشمندان به سرنخ‌های جدیدی از منشا کرونا دست یافتند که نشان می‌دهد سگ راکون عامل بروز این بیماری است. این درصورتی‌ است که تاکنون گمان میشد خفاش‌ها عامل اصلی این بیماری بوده‌اند. این قضیه سازمان بهداشت جهانی را براین داشته است تا پیگیری‌های خود را از چین آغاز کند. این سازمان از چین خواسته است تا نتایج آزمایشگاهی جدید خود را در اختیار جامعه بین‌المللی قرار دهد.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: احتمال آغاز موج نهم کرونا در آستانه تعطیلات نوروز [+جدیدترین رنگبندی کرونایی کشور]

جزئیات جدیدی از منشا کرونا فاش شد

محققان با مطالعه روی داده‌های مربوط به روزهای اولیه همه‌گیری ویروس کرونا که از شهر «ووهان» چین آغاز شد، به اطلاعات جدیدی از منشأ آن و نحوه انتقالش به انسان دست یافته‌اند. پیش از این انتظار می‌رفت ویروس مذکور از خفاش‌ها به انسان منتقل شده باشد، حالا دانشمندان باور دارند منشأ کرونا به «سگ‌راکون» بازمی‌گردد.

زمانی که ویروس کرونا برای اولین‌بار در شهر ووهان چین در دسامبر ۲۰۱۹ شناسایی شد، بسیاری از پزشکان و دانشمندان باور داشتند این ویروس از حیوانات زنده که در بازار به منظور مصرف غذایی موجود هستند، وارد بدن انسان شده است. باید بدانید ویروس کرونا تا به امروز جان نزدیک به ۷ میلیون نفر را در سراسر جهان گرفته است.

منشا کرونا فاش شد
به گزارش رویترز، محققان بین‌المللی پس از افشای یافته‌های خود در رسانه‌ها در هفته گذشته و در نشستی با سازمان جهانی بهداشت پس از ارائه نتیجه تحقیقات خود خواستند تا چین اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار آن‌ها قرار دهد. در یافته‌های جدید ثبت شده است که توالی‌های یافت‌شده از ویروس «SARS-CoV-2» و داده‌های ژنومی، مرتبط با حیوانات و به‌خصوص سگ‌راکون است و از این رو می‌توان باور داشت سگ‌راکون‌ها عامل اصلی زنجیره انتقال کرونا به انسان بوده‌اند.

هرچند برخی باور دارند حیوانات دیگر که به صورت زنده در بازار ووهان چین نگهداری می‌شوند، در ابتلای انسان به کرونا نیز نقش داشته‌اند، اما حالا با این داده‌ها، سگ‌راکون‌ها گزینه اصلی هستند.

سازمان جهانی بهداشت درحالی‌که نیاز به انجام مطالعات بیشتر روی داده‌های دیگر را ضروری دانست، اعلام کرد که همه فرضیه‌ها درباره منشأ ویروس کرونا هنوز روی میز باقی است و باید زنجیره انتقال این ویروس از حیوانات به انسان به‌صورت کامل درک شود.

فرضیه دیگر در زمینه منشأ کرونا به انتقال آن از آزمایشگاه‌های انسانی فوق‌ پیشرفته چین به انسان خبر می‌دهد. در این آزمایشگاه‌ها پاتوژن‌های خطرناک به‌صورت امنیتی مورد مطالعه قرار می‌گیرند و برخی عقیده دارند فرضیه‌های مرتبط با انتقال کرونا از حیوان به انسان نادرست است.

چین در پاسخ به حواشی پدیدآمده در زمینه منشأ کرونا به سازمان جهانی بهداشت متعهد شده است داده‌های جدیدی را از فعالیت‌های آزمایشگاه‌های خود و همچنین داده‌های مرتبط با ویروس‌های قابل‌انتقال از حیوانات مختلف ازجمله خفاش و سگ‌راکون به انسان را در اختیار جامعه بین‌المللی قرار دهد تا بتوانند به صورت گسترده روی آن مطالعه کنند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص اطلاعات جدید از منشا کرونا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر