فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

پیش نیاز نصب ویندوز 12 فاش شد؛ از اجبار SSD تا حداقل 8 گیگابایت رم!

پیش نیاز نصب ویندوز 12 مشخص شد و به نظر می‌رسد مایکروسافت قرار است بسیاری از سیستم‌های قدیمی را از نسخه جدید سیستم‌عامل خود محروم کند.

بنابر گفته‌های منابع آگاه، پیش نیاز نصب ویندوز 12 مشخص شده است. براساس این خبر مایکروسافت استفاده از هارد درایو SSD و حداقل رم 8 گیگابایت برای نصب و اجرای ویندوز 12 را اجباری کرده است. هدف مایکروسافت در آینده بهره‌گیری از سیستم‌عاملی پویاتر و ادغام شده با هوش مصنوعی و فضای ابری است که برای رسیدن به این مهم؛ ناگزیر باید از جهانی سختگیرانه‌تر عمل کند.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: مایکروسافت با معرفی کانال جدید Canary آماده انتشار ویندوز 12 می‌شود!

پیش نیاز نصب ویندوز 12 مشخص شد

درحالی‌که حداقل دو مورد از به‌روزرسانی‌های سری Moment ویندوز ۱۱ باقی مانده، مایکروسافت به آرامی در حال فراهم کردن پیش‌نیازها است تا سراغ سیستم‌عامل ویندوز ۱۲ برود. ویندوز ۱۲ فعلا نام رسمی سیستم‌عامل بعدی مایکروسافت نیست و تغییراتی که در قالب این سیستم‌عامل اعمال می‌شوند در به‌روزرسانی Next Valley دیده شده‌اند.

پانوس پانای، از مدیران ارشد مایکروسافت، پیش‌تر توضیح داده است که ویندوز به سمت استفاده‌ گسترده از سیستم‌های ابری و هوش مصنوعی حرکت می‌کند، به‌همین‌دلیل بعید نیست که ویندوز ۱۲ تا حد زیادی روی هوش مصنوعی متمرکز باشد. مایکروسافت همچنین در تلاش است با کنار گذاشتن MSDT و VBScript امنیت ویندوز ۱۲ را افزایش دهد.

پیش نیاز نصب ویندوز 12 مشخص شد

آن‌طور که Neowin می‌‌نویسد، مایکروسافت به چرخه‌ سه ساله‌ برای انتشار نسخه‌های جدید ویندوز برگشته است. این یعنی به‌روزرسانی Next Valley یا ویندوز ۱۲ احتمالا در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۴ در دسترس عموم مردم قرار خواهد گرفت.

مایکروسافت در سیستم‌عامل ویندوز ۱۱ پیش‌نیازهای سخت‌افزاری نسبتا سخت‌گیرانه‌ای روی کار آورد و بسیاری از کسانی که سیستم قدیمی داشتند نتوانستند ویندوز ۱۱ را به‌صورت رسمی نصب کنند. مدتی قبل گفته شد پردازنده‌های نسل ۱۴ میتیور لیک اینتل در زمان عرضه با ویندوز ۱۲ سازگار خواهند بود، اما احتمالا فعلا مشخصات پردازنده‌ موردنیاز ویندوز ۱۲ نهایی نشده است.

رسانه‌های آلمانی می‌گویند ویندوز ۱۲ همچون ویندوز ۱۱ نیازمند TPM 2.0 خواهد بود. مایکروسافت در جدیدترین بیلد اینسایدر ویندوز ۱۱ پشتیبانی از SHA-3 را نیز اضافه کرده است. احتمالا مایکروسافت قصد دارد حداقل رم موردنیاز برای نصب ویندوز ۱۲ را به هشت گیگابایت افزایش دهد.

حداقل فضای ذخیره‌سازی موردنیاز برای نصب ویندوز ۱۱ مایکروسافت، ۶۴ گیگابایت است. فعلا نمی‌دانیم که ویندوز ۱۲ چه بخشی از فضای سیستم را اشغال خواهد کرد. همچنین گفته می‌شود ردموندی‌ها ممکن است نصب ویندوز ۱۲ را مشروط به درایو SSD کنند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره پیش نیاز نصب ویندوز 12 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر