coinex
راهنمای خرید تکراتو

5 نکته محرمانه در آموزش شبکه و امنیت که شما نباید بدانید !!

در آموزش شبکه و امنیت همیشه نکاتی است که آموزشگاه ها نمی خواهند شما بدانید. در واقع اگر این نکات را بدانید در انتخاب دوره های آموزشی شبکه و امنیت حتما تجدید نظر می کنید یا سبک آموزشی خود را تغییر خواهید داد.

من محمد نصیری هستم، هکر کلاه سفید و بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران با نزدیک به دو دهه سابقه فعالیت در حوزه امنیت سایبری در سطح کلان کشور ، امروز و در این مقاله در وب سایت توسینسو قصد دارم چیزهایی را به شما بگویم که دیدگاهتان نسبت به آموزش شبکه و امنیت و دوره های شبکه و امنیت تغییر خواهد کرد. پس تا انتهای این مقاله با ما باشید.

آموزش نتورک پلاس

کلیک کنید : بهترین دوره نتورک پلاس به زبان فارسی با مهندس نصیری به زبان طنز

همیشه دوره های آموزشگاه ها و کلاسهای آنلاین گران تر است

چرا دوره ها در آموزشگاه ها گران هستند و دوره های شما به نسبت ارزانتر هستند؟ این یکی دیگر از سوالات متداول است . توجه کنید که یک آموزشگاه برای خودش دارای اصطلاک تجهیزات ، مصرف برق ، اینترنت ، اجاره ملک ، اجاره پلتفرم و خیلی دیگر از هزینه های جانبی است. مدرسین در آموزشگاه موظف هستند برای برگزاری کلاس یا در آموزشگاه حضور داشته باشند و یا حتما در لحظه مورد نظر آنلاین باشند.

با هر بار برگزاری کلاس ، زمان و انرژی مدرس تنها یک بار قابل استفاده است و صد البته برای پر شدن یک کلاس و رسیدن به حد نصاب برگزاری آن ممکن است چند ماه زمان نیاز باشد. به همین دلیل همه این موارد در هزینه های یک دوره برای آموزشگاه لحاظ می شود و اینجاست که مثلا اگر دوره نتورک پلاس مهندس نصیری در توسینسو که بهترین دوره شبکه به زبان فارسی است مثلا 1 میلیون تومان باشد .

همین دوره اگر در آموزشگاه و حتی با کیفیت بسیار پایین برگزار شود قطعا کمتر از 3 میلیون تومان نخواهد بود. بنابراین شما در آموزشگاه ها هزینه های جانبی را هم بدون اینکه متوجه شوید ، پرداخت می کنید و از نظر روانی احساس می کنید کیفیت بهتری را تجربه می کنید در صورتیکه واقعیت چیز دیگری است.

آموزش لینوکس

کلیک کنید : بهترین دوره لینوکس به زبان فارسی از مهندس نصیری به زبان طنز

ساعت تدریس دوره های ویدیویی بدون شک کمتر از دوره های حضوری است

یکی از سوالات همیشگی دانشجویان دوره های توسینسو این است که چرا ساعت تدریس دوره نتورک پلاس شما مثلا 30 ساعت است اما همین دوره در آموزشگاه فلان 60 ساعت برگزار می شود؟ پاسخ اینجاست که در یک آموزشگاه که دوره خود را بصورت آنلاین یا حضوری برگزار می کند شما تایم استراحت دارید ، بصورت متوسط هر یک ساعت و نیم در آموزشگاه دارای 15 دقیقه وقت استراحت است و این یعنی در 60 ساعت دوره شما نزدیک به دو ساعت تا سه ساعت زمان استراحت دارید .

در دوره حضوری و آنلاین برای شما زمان پرسش و پاسخ در نظر گرفته خواهد شد ، اگر سوالات دانشجویان را نیز در نظر بگیریم چیزی در حدود 20 دقیقه از زمان تدریس یک ساعت و نیم استاندارد نیز به پرسش و پاسخ اختصاص می یابد که جمعا چیزی در حدود 12 ساعت از زمان کلاس شما بصورت کلی به پرسش و پاسخ اختصاص می یابد . در حین دوره های آموزشی حضوری و آنلاین قطعا شما با مشکلات غیرقابل پیشبینی مواجه خواهید شد ، نداشتن منابع کافی سیستم ها ، جواب نگرفتن سناریوها و خطایابی های مربوط به آنها که حداقل در طی یک دوره آموزشی 60 ساعته چیزی در حدود حداقل 10 ساعت از زمان دوره را به خودش اختصاص می دهد.

با در نظر گرفتن شکل تعاملی کلاس و روش تدریس متفاوت در دوره های آموزشی آنلاین و حضوری ، می توان به جرات گفت که عملا در یک کلاس 30 ساعته ، شما در بهترین حالت ممکن تنها از 30 ساعت زمان مفید خود استفاده کرده اید . ضمن این که در برخی از موارد حق ضبط ویدیو و حتی صدابرداری از کلاس نداشته و فقط یک بار می توانید از این کلاس استفاده کنید.  باید بگوییم که اگر دوره ای بصورت ویدیویی ضبط شده باشد در بدترین حالت دوره 30 ساعته معادل یک دوره آموزشی حضوری 60 ساعته با کیفیت خواهد بود . هیچوقت فریب تعداد ساعات دوره ها را نخورید چون در نهایت شما گول یک تکنیک بازاریابی را می خورید .

همه دوره ها کاربردی نیستند و همه چیز را نباید یاد گرفت

آموزشگاه های شبکه و امنیت یاد گرفته اند که هر چیزی که در اینترنت می بینند را به عنوان لیست دوره آموزشی در تقویم آموزشی قرار بدهند .یادگیری شبکه و امنیت سلسله مراتب و نقشه راه دارد و شما باید یک سری مراحل ابتدایی را طی کنید تا به سطحی برسید که بدانید چه دوره ای مناسب شماست و چه دوره ای مناسب شما نیست .

من قبلا مقاله ای برای نقشه راه شبکه و نقشه راه امنیت سایبری در توسینسو منتشر کرده ام که می توانید اطلاعات بیشتر را با نوشتن ” چگونه هکر شویم محمد نصیری ” و ” شبکه را از کجا شروع کنیم محمد نصیری ” در اینترنت پیدا کنید. فراموش نکنید که برخی دوره ها اصلا کاربردی نیستند !

آموزش MCSA

کلیک کنید : بهترین دوره آموزش MCSA ویندوز کلاینت از مهندس نصیری به زبان طنز

و دانشجو نباید به سمت این دوره ها کشیده شود. برای مثال دوره آموزشی MCSE و دوره آموزشی CCIE در ایران هیچ کاربردی ندارند و حتی اگر روزی کاربرد داشته باشند ، زمانی است که شما حداقل 4 سال سابقه کاری مرتبط داشته باشید و برای دانشجویان تازه کار هیچ کاربردی ندارند و به نوعی تله محسوب می شوند. در سرفصل های آموزشی بسیاری از دوره های شبکه مواردی وجود دارد که شما تا آخر عمر از آنها استفاده نخواهید کرد و فقط برای پر کردن زمان کلاس هستند.

سریعا به دنبال دوره شبکه بعدی نروید

آموزشگاه ها دوست دارند به شما پکیج ارائه بدهند و شما را از دست ندهند. دوره های آموزشی شبکه و امنیت برای یادگیری درست نیازمند زمان و کسب تجربه در محیط های واقعی هستند ، بنابراین در اکثر اوقات چیزی به نام پکیج آموزشی شبکه که شامل چندین دوره آموزشی همزمان در مدت زمان کم است هیچوقت به کار شما نخواهد آمد. برای ورود از دوره CCNA به دوره CCIE شما حداقل به 4 سال تجربه کاری نیاز دارید و یا برای ورود به دوره MCSE باید شما حداقل 3 سال در بزرگترین شبکه ها کار کرده باشید در غیر اینصورت همه چیز برای مدت ها برای شما گنگ خواهد بود و کاربردی نیست.

بهترین دوره های شبکه را انتخاب کنید

این واقعیت ها را به شما گفتم تا بدانید وضعیت آموزش شبکه و امنیت در بسیاری از آموزشگاه های کشور به چه شکل است. بدیهی است که توصیه همیشگی من برای یادگیری شبکه و امنیت استفاده از ویدیوهای آموزشی است. به جرات بهترین آموزشگاه شبکه و امنیت در ایران ، آموزشگاه یا وب سایت آموزشی توسینسو است که به شما حق انتخاب ، مشاهده کیفیت آموزشی بصورت آزمایشی ، خرید دوره بصورت قسمت به قسمت ، استفاده از بهترین مدرسین شبکه و امنیت فارسی زبان و همچنین ارائه گواهینامه را می دهد.

.

پایان رپورتاژ آگهی

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر