;
coinex

گوگل حساب‌های غیرفعال را حذف می‌کند

گوگل قصد دارد حساب‌های غیرفعال خود را که بیش‌از 2 سال از آخرین فعالیت آنها گذشته است، به‌طور کامل قطع کند.

ظاهراً گوگل نیز مانند توییتر تصمیم گرفته است که حساب‌های غیرفعال خود را که بیش‌از دو سال از آخرین فعالیتشان می‌گذرد را مسدود کند. پیش‌تر نیز ایلان ماسک در رویه‌ای مشابه اعلام کرد که حساب‌های غیرفعال توییتر را مسدود خواهد کرد. حال گوگل نیز با پشتیبانی از توییتر می‌خواهد تعدادی از میلیاردها کاربر حساب‌های خود را کم کند.

بیشتر بخوانید: هوش مصنوعی MusicLM گوگل برای تبدیل متن به موسیقی معرفی شد

حساب‌های غیرفعال توسط گوگل حذف می‌شوند

به‌گزارش تک‌کرانچ، گوگل ممکن است از دسامبر ۲۰۲۳ (آذر و دی ۱۴۰۲) به‌بعد، حساب‌هایی را حذف کند که در مدت‌زمان یادشده از هیچ‌یک از سرویس‌های این شرکت استفاده نکرده‌اند. با حذف حساب کاربری، تمامی محتواهایی که کاربر در ورکسپیس و یوتیوب و فوتوز ذخیره کرده است، نیز حذف می‌شود.

گوگل چند ماه مانده به حذف حساب‌های کاربری،‌ چندین نوتیفیکیشن برای آن‌ها ارسال می‌کند. فرایند پاک‌سازی با حساب‌هایی شروع می‌شود که پس از ساخته‌شدن هرگز استفاده نشده‌اند. سیاست جدید گوگل حساب‌های تجاری و حساب‌هایی که مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها استفاده می‌کنند، تحت‌تأثیر قرار نمی‌دهد.

حساب‌های غیرفعال توسط گوگل حذف می‌شوند

گوگل معیارهای سخت‌گیرانه‌ای برای حذف حساب‌های کاربری ندارد. فعالیت‌هایی نظیر مطالعه یا ارسال ایمیل، استفاده از گوگل درایو، تماشای ویدئو در یوتیوب، دانلود اپلیکیشن از گوگل پلی، ورود به اپلیکیشن‌های متفرقه ازطریق حساب گوگل یا استفاده از موتور جست‌و‌جو، برای حذف‌نشدن حساب کاربری کافی است.

گوگل می‌گوید احتمال اینکه حساب‌های رهاشده به سیستم احراز هویت دوعاملی مجهز باشند، ۱۰ برابر کمتر از حساب‌های عادی است. بدین‌ترتیب، این حساب‌ها اغلب مواقع آسیب‌پذیرند و پس از هک حساب، ممکن است هکر سراغ سرقت هویت یا ارسال ایمیل اسپم برود.

گوگل نگفته است که پس از حذف حساب‌ها، چه سرنوشتی در انتظار نام‌های کاربری است. اهالی مانتین‌ویو، تنها شرکتی نیستند که چنین اقدامی انجام می‌دهد؛ چراکه توییتر نیز چند هفته پیش گفت که حساب‌های غیرفعال را پاک‌سازی می‌کند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص حذف حساب‌های غیرفعال توسط گوگل چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر