coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

ایلان ماسک: وجود ChatGPT به خاطر من است!

ایلان ماسک در یک اظهارنظر عجیب عنوان کرده است که وجود ChatGPT به  خاطر من است. وی فاش کرد که نام OpenAI را نیز او انتخاب کرده است!

ایلان ماسک به‌عنوان دومین فرد ثروتممد جهان و مالک چند شرکت تکنولوژی، فضایی، خودروسازی و غیره در یک اظهانظر جنجالی و البته جذاب گفته است، که نام OpenAI را او انتخاب کرده و وجود ChatGPT نیز به خاطر او است. دلیل این ادعای مدیرعامل توییتر برمی‌گردد به کمک او برای بنیانگذاری OpenAI. به هرحال بهتر است جزئیات صحبت‌های جنجالی ایلان ماسک را خودتان در ادامه بخوانید.

بیشتر بخوانید:‌ ایلان ماسک: حتی به قیمت ضرر مالی هرچه بخواهم می‌گویم!

آیا واقعا وجود ChatGPT به خاطر ایلان ماسک است؟

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، ادعا می‌کند که او دلیل وجودداشتن OpenAI، سازنده چت‌بات مشهور ChatGPT است. او در مصاحبه‌ای پیرامون سرمایه‌گذاری خود در این شرکت صحبت کرده و درباره امضای نامه سرگشاده برای توقف توسعه هوش مصنوعی توضیح داده است.

«دیوید فیبر» از شبکه CNBC اخیراً گفت‌وگویی با ایلان ماسک داشته و در بخشی از این مصاحبه درباره سرمایه‌گذاری اولیه او در OpenAI و انتقادات اخیرش از این شرکت حرف زده است. ماسک می‌گوید:

«من دلیل وجودداشتن OpenAI هستم.»

او مدعی است که اگر سرمایه‌گذاری‌های آغازین او نبود،‌ این شرکت به‌وجود نمی‌آمد. ماسک می‌گوید او کسی بود که نام OpenAI را پیشنهاد کرد. بخشی از این نام در‌واقع از اصطلاح Open-Source به‌معنای «متن‌باز» گرفته شده که قرار بود به ماهیت باز این شرکت در مقابل ماهیت بسته گوگل اشاره کند. مدیرعامل تسلا مدعی است که OpenAI در آغاز قرار بود نمونه‌ای باز و غیرانتفاعی باشد که برخلاف گوگل به‌دنبال سودآوری نرود، اما حالا شرایط کاملاً تغییر کرده است.

آیا واقعا وجود ChatGPT به خاطر ایلان ماسک است؟

ماسک همچنین ادعا می‌کند:

او دانشمندان و مهندسان کلیدی OpenAI را به این شرکت آورده بود و همین افراد عامل موفقیت این کمپانی شده‌اند.

این کارآفرین برجسته که اخیراً شرکتی به نام X.AI را ثبت کرده است، می‌گوید OpenAI توجه زیادی به توسعه امن هوش مصنوعی نداشته است. ماسک در ماه مارس نامه‌ای سرگشاده به آزمایشگاه‌های هوش مصنوعی را امضا کرد که خواستار توقف توسعه ابزارهای پیشرفته‌تر بود.

او می‌گوید با وجود امضای این نامه می‌دانست که احتمالاً اتفاق خاصی نخواهد افتاد. بااین‌حال به نظر او، امضای این نامه کاری بود که باید برای ثبت در تاریخ انجام می‌شد.

ماسک در بخش دیگری از این مصاحبه می‌گوید او قبلاً از دوستان نزدیک «لری پیج»، هم‌بنیان‌گذار گوگل، بود و آن‌ها ساعت‌ها درباره ماهیت هوش مصنوعی با یکدیگر بحث می‌کردند. ماسک مدعی است که پیج از طرفداران هوش مصنوعی بوده و به‌نظر نمی‌آمد که نگرانی خاصی نسبت به ایمنی این فناوری داشته باشد. ماسک می‌گوید پیج حتی او را با عنوان «گونه‌گرا» خطاب کرده و مدعی بود که وی برای هوش انسانی نسبت به هوش ماشینی ارزش بیشتری قائل است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص ادعای ایلان ماسک مبنی بر اینکه وجود ChatGPT به خاطر اوست چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر