OMPFinex
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

نخستین سیمکارت مبتنی بر بلاکچین دنیا در چین رونمایی شد

کشور چین در جدیدترین ابداعات خود از نخستین سیمکارت مبتنی بر بلاکچین دنیا تحت عنوان Bsim رونمایی کرده که قدم بزرگی در حوزه ارتباطات به‌شمار می‌رود.

سیم‌کارت‌های مجهز به فناوری بلاکچین از طرف چین طراحی و ساخته شده است. این سیم‌کارت جدید Bsim نام دارد که در حقیقت ادغام یک سیم‌کارت و یک کارت‌بانکی بوده و دسترسی ایمن‌تر و راحت‌تری به فناوری وب‌3 و دنیای مجازی (متاوِرس) را به ارمغان می‌آورد.

بیشتر بخوانید: به زودی معاملات ارز دیجیتال با تلویزیون‌های الجی امکان‌پذیر می‌شود

ساخت نخستین سیمکارت مبتنی بر بلاکچین دنیا

چین نخستین سیمکارت مبتنی بر بلاکچین دنیا را ارائه کرده است. این سیم‌کارت عملکردی مشابه سیم‌کارت‌های سنتی داشته، اما فضای ذخیره‌سازی آن 10 تا 20 برابر عظیم‌تر است و قدرت محاسباتی آن 10 برابر قدرتمندتر است و توانایی دفع خطرات حملات سایبری مخرب را دارد؛ همچنین به‌عنوان درگاه ورود به وب‌3، به ارتقای مدیریت اقتصاد دیجیتال یاری خواهد رساند.

نخستین سیمکارت مبتنی بر بلاکچین دنیا

چین تصمیم دارد بهره‌گیری از سیم‌کارت‌های جدید را در صدور گواهینامه‌های شناسایی دیجیتال، اینترنت اشیا و مدیریت دارایی‌های دنیای مجازی (متاورس) و سایر برنامه‌ها شایع کند. لازم‌ به ذکر است که تا پایان سال 2022، اقتصاد دیجیتال چین به 1.7 تریلیون دلار آمریکا دست خواهد یافت و در رتبه دوم جهان جای گرفته است و نسبت آن در تولید ناخالص داخلی کشور به 5.41 درصد افزایش پیدا کرده است. بنابراین زنجیره‌بلوکی، نقشی حیاتی در تقویت اقتصاد دیجیتال دارد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص ساخت نخستین سیمکارت مبتنی بر بلاکچین دنیا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر