coinex
OMPFinex

کاهش شدید دانلود اپلیکیشن توییتر از زمان تغییر نام به X

گزارش‌های جدید خبر از کاهش شدید دانلود اپلیکیشن توییتر پس از تغییر نام به X می‌دهند. ظاهراً ایده ایلان ماسک برای تغییر نام شبکه اجتماعی متبوعش به در بسته خورده است.

شبکه اجتماعی توییتر روزی یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی دنیا بود و روزانه میلیون‌ها نفر در آن فعالیت می‌کردند. اما دوران خوش توییتر تا زمانی بود که هنوز ایلان ماسک به سردمداری آن نرسیده بود و پرنده آبی کوچک در بین رقبا جولان می‌داد. حال که ثروتمندترین فرد جهان سکان هدایت آن را به دست گرفته، این شبکه اجتماعی یک روز خوش به خود ندیده و پایه‌هایش مدام به لرزه درمی‌آیند. حال آمارهای جدید نشان می‌دهند که پس از تغییر نام این شبکه اجتماعی به X، شاهد کاهش شدید دانلود اپلیکیشن توییتر هستیم که در مدت زمان دو ماه تا 30 درصد اعلام شده است.

بیشتر بخوانید: شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک ترکیبی از تسلا و توییتر است

آمارها حاکی از کاهش شدید دانلود اپلیکیشن توییتر است

گزارش جالب Apptopia نشان می‌دهد که دانلودهای این پلتفرم شبکه اجتماعی در عرض ۲ ماه پس از تغییر نام تجاری تقریباً 30 درصد کاهش یافته است. این پایین‌ترین میزان دانلود آن در بیش از یک دهه گذشته است.

نسخه وب این پلتفرم هنوز از طریق دامنه twitter.com قابل دسترسی است، همچنین شاهد کاهش ترافیک بوده و بازدیدهای جهانی در ماه آگوست نسبت به سال قبل 10 درصد کاهش دارد.

آمارها حاکی از کاهش شدید دانلود اپلیکیشن توییتر است

از نظر تاریخی، توییتر از سال ۲۰۱۱ ماهانه 15 تا 30 میلیون کاربر جدید اضافه کرده است. با این حال، داده‌های اخیر نشان می دهد که “X” تنها 10 میلیون کاربر را بین آگوست و سپتامبر امسال اضافه کرده است. سال گذشته و قبل از خرید توسط ایلان ماسک، افت دانلود توییتر به ۱۸ درصد رسیده بود اما حالا این افت ۳۰ درصدی کاملا قابل توجه است.

طبیعتاً جذابیت رو به کاهش “X” به دانلودهای جدید منجر نمی شود. این اپلیکیشن از نظر حفظ کاربر نیز آسیب دیده است. در ماه جولای، تعداد کاربران فعال روزانه به 253 میلیون نفر رسید که اکنون و در ماه سپتامبر به 249 میلیون در ماه کاهش یافته است. روند مشابهی در کاربران فعال ماهانه قابل توجه است و شاهد کاهش از 398 میلیون به 393 میلیون در بازه زمانی مشابه هستیم.

این ارقام یک شکست برای ایلان ماسک است، که قبلاً جاه‌طلبی‌های خود را برای دستیابی به یک میلیارد کاربر ماهانه تا سال 2024 ابراز کرده بود. در حالی که افزایش اولیه در دانلودها و استفاده پس از تصاحب ماسک در ماه اکتبر وجود داشت، این حرکت نمی‌توانست ادامه یابد.

با وجود اعداد نگران‌کننده، برجسته کردن چشم‌انداز جاه‌طلبانه ماسک برای برنامه ضروری است. از زمان خرید، او در مورد تغییر برند توییتر به «X» صحبت کرد و آن را به عنوان تلاشی برای بازتاب تبدیل شدن به پلتفرم چندمنظوره‌ای مانند «WeChat» می‌داند. در راستای این چشم‌انداز، به زودی ویژگی‌های جدیدی مانند تماس‌های ویدیویی و صوتی در این پلتفرم ادغام خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره کاهش شدید دانلود اپلیکیشن توییتر از زمان تغییر نام به X چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: ترنجی

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر