coinex
OMPFinex

یادگیری برنامه‌نویسی با زبان فارسی ؛ هدیه Code.org به 15 میلیون کودک فارسی‌زبان!

طبق اعلام مدیرعامل ایرانی Code.org عملیات توسعه‌ این سرویس برای یادگیری برنامه‌نویسی با زبان فارسی جهت استفاده 15 میلیون کودک فارسی‌زبان در سراسر جهان آغاز شده است.

هادی پرتوی، مدیرعامل شرکت Code.org، ضمن انتشار پست جدیدی در شبکه‌ اجتماعی ایکس اعلام کرده که او و همکارانش عملیات توسعه‌ نسخه فارسی سرویس Code.org را آغاز کرده‌اند. پرتوی در ادامه مدعی شده که توسعه‌ نسخه‌ فارسی سرویس مذکور به کودکان ایرانی در سراسر دنیا جهت یادگیری برنامه‌نویسی با زبان فارسی کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: قابلیت ترجمه هوشمند پادکست به زبان‌های دیگر در اسپاتیفای فعال می‌شود

راه‌اندازی سرویسی برای یادگیری برنامه‌نویسی با زبان فارسی

شرکت Code.org به‌منظور آموزش کدنویسی از هوش مصنوعی بهره می‌برد و یکی از سرویس‌های نوآورانه در این حوزه به‌شمار می‌آید. به عقیده مدیران Code.org تمامی دانش‌آموزان در کلیه مدارس باید به فرصت یادگیری علوم کامپیوتر دسترسی داشته باشند. هم‌اکنون 80 میلیون دانش‌آموز در حال استفاده از Code.org هستد.

یادگیری برنامه‌نویسی با زبان فارسی

مدیرعامل Code.org اعتقاد دارد که توسعه نسخه‌ی فارسی این سرویس «15 میلیون کودک» را در سراسر دنیا به سمت یادگیری علوم کامپیوتر می‌کشاند. پرتوی اعلام کرده است که ساخت نسخه فارسی Code.org هنوز کامل نشده است و وی درحال‌حاضر در پی استخدام مدیر بازایابی دیجیتال جدیدی است تا وظیفه ارتباط با والدین و معلمان فارسی‌زبان را برعهده بگیرد.

درحال‌حاضر 262 میلیون پروژه با استفاده از Code.org طراحی شده است و دو میلیون معلم در سراسر دنیا بهره‌گیری از این سرویس را آغاز کرده‌اند. Code.org مدتی پیش تولد 10 سالگی‌ خود را جشن گرفته است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص یادگیری برنامه‌نویسی با زبان فارسی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

.

منبع: زومیت

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر