;
coinex

نیسان بازار بریتانیا را فتح می کند؛ زنگ خطری برای تسلا

شرکت نیسان روز جمعه اعلام کرد که 2 میلیارد پوند در زمینه خودروهای الکتریکی خود در بریتانیا سرمایه‌گذاری می‌کند. این اقدام برای تسلا چالش‌برانگیز خواهد بود.

نیسان روز جمعه طی خبری اعلام کرد که قصد دارد 2 میلیارد پوند معادل 2.5 میلیارد در بریتانیا سرمایه‌گذاری کند. بر اساس گزارش بیزینس اینسایدر با توجه به توافق قبلی این شرکت مجموع سرمایه‌گذاری  نیسان در بریتانیا به 3 میلیارد پوند می‌رسد.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


شرکت نیسان بازار بریتانیا را فتح می کند؛ زنگ خطری برای تسلا

این شرکت خودروساز ژاپنی قصد دارد در کارخانه‌ی خود که در شمال‌شرقی بریتانیا در کنار باتری‌سازی سومش قرار دارد به تولید سه خودرو بپردازد او اعلام کرده نسخه‌های برقی قشقایی، جوک و لیف را در بریتانیا خواهد ساخت. این خبر گرچه به نفع 7000 کارمندبوده که در این شرکت مشغول به کار هستند، اما ممکن است منافع تسلا که تاکنون تلاش‌های فراوانی جهت توسعه خودروهای برقی در انگلستان کرده را به خطر بیندازد.

شرکت نیسان
شرکت نیسان

ماکوتو اوچیدا، مدیرعامل نیسان، ضمن اعلام خبر سرمایه‌گذاری خود به کارمندان گفت: «خودروهای الکتریکی در قلب برنامه‌های ما برای دستیابی به اهداف کربن خنثی قرار دارند. نسخه‌های الکتریکی از مدل‌های اصلی ما در راه است و ما به سمت عصر جدیدی برای نیسان، صنعت خودرو و مشتریان خود در حال شتاب‌گرفتن هستیم.»

ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا نیز از این خبر استقبال کرد و گفت: «تبدیل بریتانیا به بهترین مکان برای انجام تجارت در قلب برنامه‌ی اقتصادی ما قرار دارد. ما به حمایت از کسب‌وکارهایی مانند نیسان برای گسترش و رشد ریشه‌های آن‌ها در بریتانیا ادامه خواهیم داد تا تصمیمات بلندمدت مناسبی برای آینده‌ای روشن‌تر اتخاذ کنیم.»

صنعت خودروی بریتانیا امسال با سرمایه‌گذاری‌های وعده داده‌شده از سوی تاتا موتورز (مالک جگوار و لندرور) و بی ام و تقویت شده است وحالاسرمایه‌گذاری 2میلیارد پوندی نیسان خبر خوبی برای این کشور که در سال 2016 با خروج از اتحادیه اروپا مشکلات زیادی در مسیرش قرار گرفته به حساب می‌آید.

بیشتر بخوانید: 

نظر شما درباره‌ی این عمل شرکت خودروسازی نیسان چیست؟ لطفا دیدگاه خود را در بخش کامنت با تکراتو در میان بگذارید و اخبار خودرو را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر