coinex
راهنمای خرید تکراتو

خط‌های سفید ناخن نشان از کدام بیماری دارد

ناخن‌های شما می‌تواند به شما در تشخیص بیماری‌های بدنتان کمک کند. به تازگی مشخص شده خط‌های سفید ناخن ممکن است می‌تواند نشانه ای از بیماری‌های پوستی باشد.

ناخن‌ها می‌توانند به شما درباره بیماری هشدار دهند. گرچه تشخیص بیماری‌هایی مانند سرطان نیاز به تائید پزشک دارد اما مشخص شده که خط‌های سفید ناخن یکی از علائم سرطان پوست است. به تازگی دکتر کاران راج، متخصص سرطان پوست ویدئویی در برنامه  TikTok منتشر کرده و در آن پنج نشانه‌ای که در ناخن ظاهر شده و ارتباط مستقیمی با مشکلات داخلی دارد را توضیح داده است.

بیشتر بخوانید: از دستکش ضد لرزش برای بیماران پارکینسونی در CES 2024 رونمایی شد

خط‌های سفید ناخن نشانه‌ی چیست؟

بر اساس توضیحات دکتر راج نقطه‌های سفید که بر روی ناخن تشکیل می‌شود موضوع نگران کننده‌ای نیست و ارتباطی با بیماری خاصی ندارد اما اگر این لکه‌های ابری شکل با خطوط سیاه همراه شوند یکی از علائم سرطان پوست است.

ظهور خطوط سیاه رنگ بر ناخن که مدت‌ها بدون هیچ تغییری باقی می‌مانند یکی از نشانه‌های جدی ابتلا به سرطان پوست محسوب می‌شوند. در صورت بزرگتر شدن این خطوط سیاه باید سریعا به پزشک مراجعه کنید حتی در مواردی خاص این نشانه مرتبط با ملانوم زیرپوستی نوعی سرطان پوست است.

از دیگر نشانه‌های که در ناخن ظاهر شده و بیانگر مشکلات پوستی است می‌توان به تغییر رنگ در ناخن و اطراف آن، کبودی زیر ناخن که بهبود نمی‌یابد و جدا شدن ناخن اشاره کرد.

در صورت مشاهده هر یک از عوامل بالا بهتر است به پزشک مراجعه شود. گرچه این نشانه‌ها ممکن است مربوط به اگزما، پسوریازیس یا آرتریت باشد اما یکی از نشانه‌های سرطان پوست نیز هست.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر