;
coinex

سندباکس وزارت ارتباطات با هدف رونق کسب و کارهای دیجیتال راه‌اندازی شد

رئیس سازمان فناوری اطلاعات رسماً اعلام کرد که سندباکس وزارت ارتباطات با هدف رونق کسب‌وکارهای حوزه دیجیتال تأسیس و راه‌اندازی شده است.

سندباکس وزارت ارتباطات امروز به بهره‌برداری رسید. طبق این سندباکس، قرار است به کسب‌وکارهای حوزه دیجیتال نگاهی ویژه شود و خلاءهای قانونی و فعالیتی آنها مشخص شود. همچنین سازمان فناوری اطلاعات درنظر دارد کسب‌وکارهای نوظهور در این زمینه را مورد حمایت قرار دهد و به مشکلات تنظیم‌گری آنها رسیدگی کند.

لازم به ذکر است که برنامه وزارت ارتباطات برای نتیجه‌گیری این سندباکس، 6 ماهه تا 1 ساله است که طبق آن، کسب‌وکارها می‌توانند مسیر رشد و شکوفایی خود را پیدا کنند. در ادامه با مشروح خبر همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: تنها راه شکایت از اپراتورهای حوزه ارتباطات چیست؟

سندباکس وزارت ارتباطات راه‌اندازی شد

محمد خوانساری، رییس سازمان فناوری اطلاعات در نشست خبری با موضوع فراخوان محیط آزمون تنظیم‌گری یا سندباکس که امروز صبح برگزار شد با بیان اینکه سندباکس به اکوسیستم نوآوری کشور کمک خواهد کرد، گفت: «تاسیس سندباکس وزارت ارتباطات فرصتی است که به‌جای مانع تراشی برای کسب و کارها، موانع سر راه آنها را شناسایی و از بروز مشکلات جلوگیری کنیم و از این طریق به رشد و شکوفایی کسب و کارها دست پیدا کنیم.»

رییس سازمان فناوری اطلاعات اضافه کرد:

در سال ۹۸ مصوبه‌ای توسط سازمان تنظیم مقررات شورای عالی فضای مجازی به عنوان نظام مدیریت یکپارچه منتشر شد و از سال گذشته دبیرخانه‌ای برای محیط‍‌‌های آزمونگری در وزارت اقتصاد شکل گرفت. در حوزه محیط‌های آزمون دو شکل کلی داریم که یکی توسعه‌ای و دیگری نظارتی است. بحث ما در این نشست مربوط به محیط‌های آزمون‌گری نظارتی است تا اگر کسب و کاری قصد فعالیت در زمینه‌ای را داشته باشد که قوانین مشخص برای آن وجود ندارد، در این محیط بتواند کار کند.

سندباکس وزارت ارتباطات راه‌اندازی شد

وی افزود: «برای این منظور نیاز است کسب و کار درخواست خود را به دبیرخانه این مرکز ارائه کند. مرکز تشخیص می‌دهد که این کسب و کار به کدام بخش مربوط است و آن را به همان بخش متصل خواهد کرد.»

خوانساری در ادامه گفت:

محیط تنظیم‌گری مربوط به کسب و کارهای مربوط به وزارت ارتباطات مانند موضوعات نوآورانه در حوزه پست، هوش مصنوعی، شبکه ملی اطلاعات، امنیت سایبری، دولت الکترونیک، حوزه‌های سکویی، خدمات ارزش افزوده و غیره در سازمان فناوری محیط تنظیم‌گری خود را می‌گذرانند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «براساس تشخیص دبیرخانه اصلی محیط آزمون تنظیم‌گری در حال ارجاع به وزارت ارتباطات است. پس از بررسی‌های اولیه پیشنهاد سند مصوبه‌ای برای چشم‌پوشی از برخی قوانین طراحی می‌شود تا کسب و کار بتواند ایده خود را تست کند، مشکلات سر راه خود را بفهمد و برای رفع آن تلاش کند.»

خوانساری ادامه داد:

کسب و کار پس از ورود به این محیط که ۶ ماه تا یک سال به طول می‌انجامد، می‌تواند همه مسائل در مسیر رشد خود را کشف کند و مسیر شکوفایی خود را بیابد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درخصوص تأسیس این سندباکس چیست؟ آیا تشکیل این محیط آزمون (سندباکس) می‌تواند به رونق و پیشرفت کسب و کارهای دیجیتال کمک کند؟ آیا اقتصاد دیجیتال وارد فار مثبتی خواهد شد؟ لطفاًنقطه نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر