coinex
راهنمای خرید تکراتو

فعالیت در رسانه‌های اجتماعی برای افراد زیر 16 سال در ایالات فلوریدا ممنوع شد

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا لایحه ای را امضا کرد که فعالیت در رسانه‌های اجتماعی برای افراد زیر 16 سال در ایالات فلوریدا را کاملا ممنوع کرد.

روز دوشنبه، ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، لایحه ای را امضا کرد که فعالیت در رسانه‌های اجتماعی برای افراد زیر 16 سال رابه‌طور کامل ممنوع کرد، همچنین مشخص شد که دسترسی افراد 14 و 15 ساله به این پلتفرم‌ها نیز تحت شرط رضایت والدین امکان‌پذیر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: چگونه آهنگ های اینستاگرام را پیدا کنیم ؟ آموزش پیدا کردن موزیک‌های ترند

به گزارش «رویترز»، این اقدام در پی تقاضایی زیادی که از سوی رسانه‌های اجتماعی انجام شده، صورت گرفته است. بر این اساس حساب‌های افراد زیر 14 سال، و همچنین افراد زیر 16 سالی که مجوز والدین را ندارند، حذف می‌شوند. برای اطمینان از اجرای این ماده، رسانه‌های اجتماعی می‌بایست از سامانه اعتبارسنجی شخص ثالث استفاده نمایند. این قانون از تاریخ 1 ژانویه 2025 به اجرا در می‌آید.

طرفداران این قانون معتقدند که تصویب این لایحه می‌تواند تأثیرات منفی رسانه‌های اجتماعی از جمله اضطراب، افسردگی، و مشکلات روانی دیگر را بر روحیه و روان کودکان را کاهش دهد.

در مقابل، منتقدان این قانون، آن را به عنوان یک تخلف از الحاقیه اول قانون اساسی ایالات متحده معرفی می‌کنند و تأکید دارند که تصمیم درباره حضور آنلاین فرزندان باید به عهده والدین بوده و نه دولت.

شرکت «متا»، مادرشرکت‌هایی همچون «فیسبوک» و «اینستاگرام»، به‌اعتراض به این لایحه اعلام و اظهار داشته است که قانون فلوریدا محدودیت‌هایی برای والدین ایجاد می‌کند. همچنین، با توجه به اینکه برای افراد 14 و 15 ساله برای داشتن حساب کاربری در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی نیاز به ارائه اطلاعات از طریق شخص ثالث است، نگرانی‌هایی درباره نقض حریم خصوصی آنها وجود دارد.

براساس تحلیلی که به منظور پشتیبانی از قانونگذاری در فلوریدا انجام شده است، یوتا در ماه مارس 2023 اولین ایالتی بود که قوانینی را برای محدود کردن دسترسی کودکان به پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی اجرا کرد، و پس از آن آرکانزاس، لوئیزیانا، اوهایو، و تگزاس نیز موافقت‌نامه‌های مشابهی را تصویب کردند.

مقامات فلوریدا اعلام کرده‌اند که بسیاری از ایالت‌های دیگر آمریکا نیز در دستور کار دارند تا قوانین و مقرراتی مشابه برای محدود کردن دسترسی به پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی اجرا کنند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره فعالیت در رسانه‌های اجتماعی برای افراد زیر 16 سال چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

 

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر