coinex
راهنمای خرید تکراتو

ثبت تصویری زیبا از سحابی سر اسب (Horsehead) توسط تلسکوپ جیمزوب

تلسکوپ فضایی جیمز وب موفق به ثبت یکی از خارق‌العاده‌ترین تصاویر کهکشان شد. این تصویر که در تاریخ 29 آوریل توسط این تلسکوپ به ثبت رسیده واضح‌ترین حالت سحابی سر اسب را به نمایش می‌گذارد.این تصویر با دقت بالا و رزولوشن بی‌سابقه، پیچیدگی‌های این منطقه را به تصویر کشیده است. سحابی سر اسب در صورت فلکی شکارچی و در فاصله حدود 1300 سال نوری قرار گرفته و از یک ابر بین‌ستاره‌ای که در حال فروپاشی بوده، شکل گرفته و به دلیلی ستاره‌‌هایی که در نزدیکی آن قرار دارند درخشان به نظر می‌رسد.


بیشتر بخوانید:

هابل سی‌و‌چهار ساله شد؛ عکس بینظیر سحابی دَمبل کیهانی را او ثبت کرده‌ است


سحابی سر اسب (Horsehead)

سحابی سر اسب همانطور که از نامش پیداست، به دلیل شباهت ابرها به سر اسب نامگذاری شده است. ابرهای گازی شکل اطراف سحابی سر اسب به زودی از بین خواهند رفت، با اینحال ستونی برآمده از آن به دلیل تراکم بالا و مواد ساخته شده در برابر فرسایش و تغییرات جوی مقاوم‌ترند.

ثبت تصویری زیبا از سحابی سر اسب (Horsehead) توسط تلسکوپ جیمزوب

اخترشناسان پیش‌بینی می‌کنند که این ابر بین‌ستاره‌ای حدود پنج میلیون سال دیگر زنده خواهد بود تا وقتی که فرآیندهای طبیعی به نحوی منجر به از بین رفتن آن شوند.

این تصویر با عنوان “اعتبار تصویر: ناسا، ای‌اس‌ای، سی‌اس‌ای، ک. میسلت (دانشگاه آریزونا) و آ. آبرگل (IAS/دانشگاه پاریس-ساکله، CNRS)” منتشر شده است.

بیشتر بخوانید: 

منبع: nasa

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر