coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

طرح کارت هوشمند همراه بانکی به‌زودی اجرا می‌شود

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از اتصال پنج بانک به فناوری (NFC) خبر داد و گفت طرح کارت هوشمند همراه بانکی به‌زودی اجرا خواهد شد.

طرح کارت هوشمند همراه بانکی یا تراکنش‌های حضوری بی‌کارت از مهرماه سال گذشته با هدف ارتقای استانداردهای امنیتی در شبکه پرداخت کشور،کلید خورد. در این روش به دلیل عدم نیاز به حضور فیزیکی کارت در زمان انجام تراکنش‌های حضوری، خطر کپی شدن کارت بانکی تقریباً از بین می‌رود. با اخذ اثر انگشت مشتری، امنیت پرداخت در چندین مرحله روی برنامک هوشمند به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا می کند.

بیشتر بخوانید:قیمت گذاری آزاد خودروهای برقی تصویب شد

حسین عبده تبریزی، دبیرکل اسبق بورس در این باره توضیح داد:«این رخداد می تواند تاثیرات بسیاری بر بازارهای مختلف بگذارد و همگان در آینده متوجه اثرگذاری بالای این امر خواهند شد. من این اتفاق را به فال نیک می گیرم و باور دارم که تغییرات مثبتی در این زمینه ایجاد می شود.»

او ادامه داد:«مطمئنا با اجرای این طرح، پول نقد به صورت کامل حذف خواهد شد. هرچند که در حال حاضر نیز کم و بیش شاهد وقوع این اتفاق هستیم و دیگر مانند سابق برای صرف هزینه های مختلف از کارت استفاده نمی شود. تلفن های همراه به طور کامل جایگزین کارت های بانکی شده‌اند و در این مسئله تردیدی وجود ندارد.»

تبریزی افزود:«با این رویه، شرایط به نحوی پیش خواهد رفت که حتی یک درصد از جامعه نیز به بهره گیری از این نوع کارت ها تمایلی نشان نمی دهند. ایران یکی از معدود کشورهایی محسوب می شود که پول نقد در آن به طور کامل حذف شده و حالا بستر لازم برای کنار گذاشتن کارت های بانکی نیز فراهم شده است.»

دبیرکل اسبق بورس در پایان خاطرنشان کرد:«مردم به راحتی می توانند از طریق گوشی های هوشمند خود، پرداختی ها را انجام دهند و مانند گذشته مستقیما به کارت های خود وابسته نباشند. اینکه دستگاه های خودپرداز برای دریافت وجوه موردنظر مردم سقف تعیین کردند، بیانگر اراده راسخ دولت برای حذف پول نقد است. تمامی فروشندگان، حتی دست فروشان نیز دارای دستگاه کارت خوان هستند و دیگر پول نقد اهمیت و ارزش سابق خود را از دست داده است.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما درخصوص طرح کارت هوشمند همراه بانکی چیست؟ لطفاً نظرات خود را برای ما کامنت کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر