میتوانید وارد حساب کاربری خود شوید

حذف ویروس اندرویدی

 • حذف ویروس اندرویدی. اگر فکر می کنید گوشی و یا تبلت اندرویدی شما ویروس دارد برایتان خبر خوبی داریم: به راحتی می توانید آنها را حذف کنید و از شر آن ویروس ها خلاص شوید. در اینجا نحوه حذف ویروس از اندروید را شرح می دهیم.

  اگر فکر می کنید گوشی و یا تبلت اندرویدی شما ویروس دارد برایتان خبر خوبی داریم: به راحتی می توانید آنها را حذف کنید و از شر آن ویروس ها خلاص شوید. در اینجا نحوه حذف ویروس از اندروید را شرح می دهیم. به علاوه، به شما نشان خواهیم داد که چگونه از ورود ویروس و سایر نرم افزارهای مخرب به اندروید جلوگیری کنید.

  اول از همه، لازم به ذکر است که ورود ویروس به تبلت یا گوشی اندرویدی اتفاق بعیدی نیست. علاوه بر آن در بسیاری از موارد به احتمال زیاد آنچه شما دیده اید هشداری است که می خواهد شما را متقاعد کند که اندروید آسیب دیده و نیازمند دانلود یک برنامه و یا یک پاپ آپ خطرناک است، حتی شاید دستگاه شما درست کار نمی کند. اما به هر حال ویروس ها برای اندروید وجود دارند. اگر مطمئن هستید که دستگاه شما دارای ویروس است در این مطلب به چگونگی حذف ویروس در سیستم عامل اندروید می پردازیم.

  چگونه از نرم افزارهای مخرب اندروید جلوگیری کنیم، از جمله چگونه از ویروس Gunpoder جلوگیری کنیم

  تمام ویروس های اندروید از طریق برنامه های نصب شده بر روی دستگاه شما وارد می شوند، بنابراین اگر گوشی یا تبلت شما هم اکنون ویروس نداشته باشد، بهترین راه برای جلوگیری از ورود ویروس به آن این است که هرگز برنامه های خارج از فروشگاه گوگل پلی، کافه بازار و یا سایر فروشگاه های اپلیکیشن شناخته شده را نصب نکنید.

  ویروس Gunpoder، که به تازگی پس از کشف آن به واسطه شبکه پالو آلتو توسط روزنامه نگاران معرفی شده است، از طریق شبیه ساز بازی نینتندو (Nintendo) و نصب آن خارج از گوگل پلی می تواند مخفیانه به گوشی شما وارد شود. خوشبختانه ویروس Gunpoder هنوز بین کاربران ایرانی (و همینطور بسیاری از کشورهای دیگر) دیده نشده و یا لااقل به صورت رسمی گزارش نشده است، اما اقدامات محافظتی اهمیت خاص خودش را دارد که باعث می شود دستگاه اندرویدی شما از دچار شدن به ویروس Gunpoder و سایر ویروس های اندرویدی که ممکن است در آینده منتشر شوند، حفظ شود.

  برای اطمینان از عدم نصب سهوی بدافزارهای مخرب از طریق نصب برنامه های خارج از گوگل پلی، به منوی تنظیمات رفته، به گزینه امنیت نگاه کنید و سپس اطمینان حاصل کنید که گزینه منبع ناشناخته (اجازه نصب و راه اندازی برنامه های منابع ناشناس) غیر فعال باشد.

  اگر شما مصمم هستید برنامه خارج از گوگل پلی را نصب کنید، راجع به آن تحقیق نمایید. دستورات و مجوزهای آن را چک کنید، برای بررسی و یک بازبینی خوب به صورت آنلاین از سایت توسعه دهنده دیدن کنید و ببینید چه چیز های دیگری ارائه می دهند. در مورد Gunpoder و به خصوص برنامه شبیه ساز بازی نینتندو احتیاط کنید.

  شما می توانید برنامه آنتی ویروس نصب کنید، تعداد زیادی برنامه های رایگان آنتی ویروس اندروید در دسترس هستند که قادر به شناسایی و حذف برنامه های مخرب هستند، به عنوان مثال می توان برنامه های ۳۶۰ Mobile Security، اواست (Avast) و لوک اوت (Lookout) را نام برد. این ها همه شامل برنامه اسکنر هستند که همه موارد خطرناک را دنبال می کنند، اما توجه داشته باشید که این برنامه ممکن است برنامه ای را که شما ماه ها از آن استفاده می کنید و مطمئنید مشکلی ندارد را نیز به عنوان نرم افزارهای مخرب تشخیص و گزارش دهد.

  در اغلب موارد شما به سادگی می توانید این هشدار را نادیده بگیرید. اما بار دیگر Gunpoder را به خاطر بیاورید، این گونه برنامه ها ممکن است به عنوان نرم افزار مخرب انتخاب نشود زیرا ممکن است نرم افزار قادر به پنهان کردن رویه و رفتار مخرب خود از آنتی ویروس ها باشد – Gunpoder با استفاده از کتابخانه تبلیغاتی مزاحم Airpush ذات و رویه مخربش را پنهان می کند.

  اگر فکر می کنید هم اکنون روی گوشی و یا تبلت اندرویدی شما ویروس وجود دارد – شاید یک هشدار مقاومتی در برابر تلاش شما برای حذف برنامه های مرتبط است – ریست فکتوری آن را حذف خواهد کرد، اما انجام این کار بدان معناست که شما همه داده ها و اطلاعاتی که از آنها بک آپ ندارید را نیز از دست می دهید. به جای این کار می توانید مراحل زیر را برای حذف ویروس از اندروید دنبال کنید تا اطلاعات دستگاه‌تان نیز از بین نرود.

  چگونه یک ویروس را از اندروید حذف کنیم

  مرحله ۱. گوشی و یا تبلت خود را در حالت امن (safe) قرار دهید. این امر مانع از هر گونه اجرای برنامه های شخص ثالث از جمله هر نرم افزار مخربی می شود، در بسیاری از دستگاه ها شما می توانید دکمه پاور را هم برای خاموش کردن و هم راه اندازی مجدد در حالت امن فشار دهید. اگر این قضیه راجع به گوشی شما صدق نمی کند باید مدل گوشی خود را در گوگل سرچ کنید که چگونه در حالت امن (safe) قرار می گیرد و دستورالعمل آن را دنبال کنید. هنگامی که دستگاه شما در حالت امن (safe mode) باشد شما پیام حالت امن را در سمت چپ و پایین صفحه نمایش مشاهده می کنید.

  مرحله 1. گوشی و یا تبلت خود را در حالت امن (safe) قرار دهید. این مانع از هر گونه اجرای برنامه های شخص ثالث از جمله هر نرم افزار مخربی می شود، در بسیاری از دستگاه ها شما می توانید دکمه پاور را هم برای خاموش کردن و هم راه اندازی مجدد در حالت امن فشار دهید. اگر این قضیه راجع به گوشی شما صدق نمی کند باید مدل گوشی خود را در گوگل سرچ کنید که چگونه در حالت امن (safe) قرار می گیرد و دستورالعمل آن را دنبال کنید. هنگامی که در حالت امن (safe mode) باشد در سمت چپ و پایین صفحه نمایش این حالت امن را می بینید.

  مرحله ۲. منوی تنظیمات خود را باز کرده و بخش برنامه ها را انتخاب کنید، سپس برگه دانلود ها را مشاهده نمایید. در صورتی که نام ویروس را می دانید که به راحتی آن را حذف کنید در غیر این صورت، در میان لیست چیزی که به نظر خطرناک می رسد و یا می دانید که شما آن را نصب نکرده اید و یا لزومی ندارد بر روی دستگاه شما اجرا شود، همه را حذف کنید.

  مرحله 2. منوی تنظیمات خود را باز کرده و بخش برنامه ها را انتخاب کنید سپس برگه دانلود ها را مشاهده نمایید. در صورتی که نام ویروس را می دانید که خب به راحتی آن را حذف کنید در غیر این صورت، در میان لیست چیزی که به نظر خطرناک می رسد، و یا می دانید که شما آن را نصب نکرده اید و یا لزومی ندارد بر روی دستگاه شما اجرا شود همه را حذف کنید.

  مرحله ۳. بر روی برنامه مخرب کلیک کرده و آن را باز کنید، سپس آن را آنیستال نمایید (آنچه در تصویر می بینید مثال است و قرار نیست آن ویروس به همین نام باشد). در اغلب موارد، این همه آن کاریست که شما باید برای حذف ویروس انجام دهید، اما گاهی اوقات ممکن است دریابید که دکمه آنیستال غیرفعال شده و بدین دلیل است که ویروس در وضعیت مدیر دستگاه قرار دارد).

  مرحله 3. بر روی برنامه مخرب کلیک کرده و آن را باز کنید ، سپس آن را آنیستال نمایید. (آنچه در تصویر می بینید مثال است و قرار نیست آن ویروس به همین نام باشد). در اغلب موارد، این همه آن کاریست که شما باید برای حذف ویروس انجام دهید، اما گاهی اوقات ممکن است دریابید که دکمه آنیستال غیرفعال می باشدو آن بدین دلیل است این که ویروس در وضعیت مدیر دستگاه قرار دارد.

  مرحله ۴. از منوی برنامه ها در قسمت تنظیمات خارج شوید و روی امنیت (Security)، سپس مدیر دستگاه یا Device Administrators کلیک کنید. اینجا شما لیستی از تمام برنامه هایی که بر روی گوشی یا تبلت شما با وضعیت مدیر وجود دارند را خواهید دید. به راحتی تیک برنامه هایی را که می خواهید حذف کنید بردارید، سپس غیر فعال کردن یا (deactive) را در صفحه بعدی کلیک کنید. شما هم اکنون می توانید به منوی برنامه ها بازگشته و آن برنامه را حذف کنید.

  مرحله 4. از منوی برنامه ها در قسمت تنظیمات خارج شوید و روی امنیت (Security)، سپس مدیر دستگاه یا Device Administrators کلیک کنید. اینجا شما لیستی از تمام برنامه هایی که بر روی گوشی یا تبلت شما با وضعیت مدیر وجود دارند را خواهید دید. به راحتی برنامه هایی را که می خواهید حذف کنید تیکشان را بردارید، سپس غیر فعال کردن یا (deactive) را در صفحه بعدی کلیک کنید. شما هم اکنون قادر به بازگشت به منوی برنامه ها و حذف آن برنامه می باشید.

  مرحله ۵. هم اکنون با حذف این ویروس ها از دستگاه اندرویدی خود، نیاز به راه اندازی مجدد دستگاه برای خارج کردن آن از حالت امن دارید. حالا که دستگاه شما به درستی کار می کند خوب است که اطلاعات مهم خود را ذخیره کرده و یک آنتی ویروس اندروید برای محافظت از هر گونه ویروسی که در آینده ممکن است بیاید، نصب کنید.

  .

  منبع: pcadvisor


  عصر تکنولوژی، تکرا

  مطالب مشابه


  مطالب پیشنهادی از سراسر وب

  نظر خود را در مورد این پست ارسال فرمایید.

 • مهیار گفت:

  سلام من گوشیم ویروسی شده و این ویروس ها با پاک کردن تمام اطلاعات و همچنین برگشت به کارخانه درست نشد ویرویس هایی که حذف شدنی نیست اند رو غیر فعال میکنم دوباره فعال میشن لطفا راهنمایی کنید

  • مونا شریفی گفت:

   باید گوشیتون فلش بشه

   • مرتضی پودینه گفت:

    مونا خانم اینا که شما گفتن من بلدم ولی اگه برنامه سراغ داری که متل ویروس کش شید ایرانی کار کنه بهم بگو لطفا این شمارمه ۰۹۳۶۵۹۷۱۴۸۰

  • ابوالفضل گفت:

   فلش لازم نیست عزیز!!! اگه ویروس مورد نظرتون همون GHOST PUSH  باشه، میتونید با GHOST PUSH TROJAN KILLER پاکش کنی. گوشی من همین مشکل رو داشت ولی فعلا از دست ویروسه خلاص شدم

  • مهرداد گفت:

   باید دستگاهتون روت بشه و آنتی ویروس malwarebytes anti وtitanum-backup-proرو نصب کنید بعد اسم اون ویروس هایی که با آنتی ویروس پاک نشدن رو تو نرم افزار تیتانیوم بک آپ سرچ کنید و به راحتی پاکشون کنید بدون از دست رفتن اطلاعاتتون.اگر مشکلتون حل نشد یا نتونستین یا نخواستین گوشی رو روت کنید باید رام kdzیکی از کشورای خاور میانه رو دانلود و با فلش تولز فلش کنید.بعد از دو روش غیر ممکنه که هیچ ویروسی دووم بیاره.

  • Amir گفت:

   سلام خوهشا جون ناموس تون ج بدید من چندوقتی هست گوشیم ویروس گرفته ی وقت هایی به وای فاکه وصل هستم تندتندقطع ووصل میشه هرویروس کشی که نصب میکنم یاچیزی پیدانمیکنه یابعضی هاهم پیدامیکنن پاک نمیکنه یامیزنه همه برنامه های گوشیم ویروس داره ناموساهرکس راهش میدونه بیاد تل یاتک بزنه خودم زنگ میزنم بهم بگه چه ویروس کشی نصی کنم ویاراه حلش دمتون گرم

 • مهدیه گفت:

  سلام . من گوشیم به حالت safe  نمیره . از هرروشی اقدام میکنم مدل گوشیم هم Galaxy s dous 7562 هستش از نوع چینی . نمیخوام ریست کنم حالت امن هم نمیشه . میشه راهنماییم کنید . برنامه گوگل پلی هم نصب نمیشه رو گوشیم . ممنون میشم راهنماییم کنید 

  • مونا شریفی گفت:

   در حین مواجه با این دست مشکلات حتما گوشی باید فلش بشه چون مشکلش نرم افزاریه. اگه فلش شد باز هم گوگل پلی نصب نشد ، یه رام کاستوم روش بریزن، به احتمال زیاد درست میشه

 • پريسا گفت:

  سلام. خسته نباشیدمن گوشیم sony L هستش. یه برنامه از یک تبلت بلوتوث کردم. بعد از اون هی برنامه های عجیب دانلود میشد خود به خود روی گوشیم. و بعد از چند روز دیدم هی خود به خود خاموش و روشن میشه. آنتی ویروس نصب کردم و ویروس engriks رو پیدا کرد. حالا به هیچ عنوان پاک نمیشه. باید چیکارش کنم؟ ریست فکتوری هم کردم بازم درست نشد.

 • غزاله گفت:

  سلام من گوشی گلکسی اس پلاس دارم و فک کنم مموریم و گوشیم هر دو ویروسی شده چون عکسا و آهنگای گوشیم خود به خود غیب میشن و آنتی ویروس هم نصب کردم میزنه تمام برنامه های نصب شده سالم و مطمین هستن من باید چی کار کنم؟چون نمیخوام اطلاعات گوشیم از بین بره …یه عالمه عکس شخصی دارم نمیخوام پاک بشه….

  • رضا اصغرزاده گفت:

   من فکر می کنم اگر به یک تعمیرکار مطمئن مراجعه کنید خیلی بهتر بتونه کمکتون کنه ولی شما آنتی ویروس های مختلف رو امتحان کردید؟ در این پست هم لینک دانلود یکی از بهترین آنتی ویروس و آنتی تروجان های موجود نیز قرار داده شده که شاید بتونه بهتون کمک کنه.
   مسلماً دوستان دیگر نیز اگر راه کاری داشته باشند در اینجا پاسخ خواهند داد.

  • جوان گفت:

   خانم غزاله گوشی شما ویروسی نیست بلکه کارت حافظه (مموری) شما که به کامپیوتر وصل کردین ویروس ویندوزی گرفته و روی برنامه های ویندوزی و عکس و فیلم تاثیر میگذاره و لی روی اندروید و برنامه های apk تاثیری نداره مموری تون رو در کامپیوتر ابتدا فرمت کنید و سپس ویروس کشی نمائید 

 • mobina گفت:

  سلام ببخشید من گوشیم ویروسیشده بود آنتی ویروس نصب کردم الان دوتاازبرنامه های کاربردی گوشیمو حذف کرده و برنامه هامو ک میخوام بازکنم میزنهمتوقف شده است چیکارکنم تازه۶ماهه گوشیمو گرفتم میشه کمکم کنین

 • محمد گفت:

  سلام من گوشیم هواوی است و engriksهی هی میاد من باید چکار  کنم ایا ویروس است

 • ali گفت:

  سلام گوشی من هواوی هستش و یک ماهی میشه که مینویسه متاسفانه engrik .adobe air و …. متوقف شده است وسرعتش هم خیلی اومده پایین مشکل از کجاس و چطوری میتونم برطرفش کنم

 • علی گفت:

  ویروسی که گوشی من گرفته قسمت دسترسی به تنظیمات را قفل کرده و نمیذاره من وارد تنظیمات گوشی بشم

 • محمد رضا گفت:

  سلام جان هر کی دوس دارینننن. هر کی میدونه کمک کنه. من تبلت ایسوس فنپد ۷ دارم اغا الان حدود سه ماهه دوربینش خود به خود از کار افتاده. از دوربینش نیستا وقتی برنامه دوربینو باز میکنم صفحه سیا میافته انگار که همه جا تارکیه. بعد یه مشکل دیگشم این که وقتی ریستارتش میکنم حدود ۲۰ دقیقه میکشه تا بالا بیاد. تروخدا مشکل چی میتونه باشه.؟ خب  چطور ویروس کشیش کنم. یا فلش بزنم؟ مونده رو دستم این تبلت.

 • محمد گفت:

  سلام من نمیدونم گوشیم چشه خود به خود لمسش کار میکنه به نظرتون ویروسی شده

 • L.m گفت:

  سلام .من گوشیمو باکابل به لپ تاب وصل کردم .لپتاب ویروس داره ایا ویروس به موبایل منتقل شده؟؟؟کدام انتی ویروس برای گوشی مناسبه ممنون از توجهتون

 • حمید گفت:

  سلام مدل گوشیم لنووو چنتا برنامه هستند که هربار خزفشون میکنم دوباره میان رو صفحه reset factory کردم دوباره میان توحالت safe هم پاکشونم میکن میاد چه کنم؟

  • مونا شریفی گفت:

   سلام، اگر از تنظیمات reset factory کردین و درست نشده، یک راه دیگه بهتون پیشنهاد می کنم که معمولا برای گوشی های اندرویدی جواب میده، وقتی گوشیتون خاموشه دکمه پاور و دکمه هوم و ولوم بالا را نگه دارین تا صفحه ای براتون ظاهر بشه که یکی از گزینه هاش reset factory از اونجا به بعد مراحل مشخصه و به مشکل نمی خورین، مراحل رو ادامه بدین تا گوشی ریستارت بشه، احتمالا مشکل حل میشه در واقع فرقش با تنظیمات اینکه اینطوری هاردتون هم ریست میشه

  • ابوالفضل گفت:

   دوست عزیز ویروس ghost push با ریست فکتوری پاک نمیشه. چون میره توی رام گوشی. بهترین کار استفاده از همون آنتی ویروس ghost push trojan killer هست. من موفق شدم پاکش کنم و دیگه نرم افزاری رو مشاهده نکردم.

 • علیرضا گفت:

  سلام اگر گوشیتون دچار انواعی از تروجانها و ویروسها به اسم boost-تروجان pro-lookly try-و تروجانهای دیگه ای که ناگهانی در صفحه باز میشن و شما برنامهای مخرب بسیاری رو طی چند مدت روی گوشیتون دیدید نصب انتی ویروس فقط سرعتگگوشی رو کند تر میکنه اگر تونستید خودتون برنامهای مهرب رو با یک نرام افزار خوب روت کنید که تا چند ماهی راحتید ولی بازهم میان پس ببرید بیرون بگید یک مرتبه روت و یکممرتبه فلش کنن اون وقت درست میشه بعدشم انتی ویروس خوب و با اعتبار نصب کنید تا جلوی فایلهای مخرب گرفته بشود موفق باشید دوستان

 • علیرضا گفت:

  سلام،من گوشیم htcمی باشد،قبل شارژ باطری تموم شد وخاموش شد،وقتی گذاشتم توشارژ روشن نشد،بعد یه روز روشن شد،اما مشکلش الان اینه که وقتیمیخوام برنامه پاک کنم،پاک     میشه ولی وقتی        گوشی خود به خود رستارت میشه یا من رستارت کنمبرنامه دوباره باز میگردد، با ریست فکتورری هم درست نمیشه?komak lotfan

  • anita گفت:

   سلام اقا علیرضا منم قبلا اچ تی سی داشتم و دقیقا همین اتفاق براش افتاد بعدش اومدو باتریشو در اوردم دوباره گذاشتم سر جاش خوب شدامتحان کنید شاید جواب دادموفق باشید

 • نوشین گفت:

  سلام.من گوشیم هواووی g610 هست.امروز خودبه خود رو هر برنامه ای ک میزدم ریستارت میشد.بردم تعمیرگاه گفت ویروسی شده.فلش زد بازم خوب نشد.بعد فلش هم ریستارت میشد.گذاشتم بمونه پیشش تا درستش کنه.حالا از کجا بدونم ویروس مال چیه ک دیگه اون کارو انجام ندم؟ممکنه مال تلگرام باشه؟ البته من از هر جایی برنامه نصب کردم.گوگل پلی بدون فیلترشکن خیلی از برنامه هارو نداره.فقط بازی کلش هم دارم.خیلیم بازی میکنم.

 • امیر گفت:

  سلام مدل گوشی هوواوی جی ۶۱۰یه چند وقتی هست که گوشی من چند تابرنامه نصب کرده که من اصلا نمیدونم ازکجا اومدن و فقط میشه غیر فعالشون کرد میخوام بدونم برای حذف کردنشون باید چیکار کنم . یه برنامه هم واردمدیریت دستگاه شده که اصلا نمیشه پاکش کرد تا دست میزنم میاد بیرون از تنظیمات 

  • سياوش گفت:

   سلام من هم دقیقا همین مشکل رو دارم. ویروس اجازه ریست فاکتورى رو نمىده با فلش کردن هم درست نشد لطفا لطفا لطفا اگر کسى میتونه راهنمایى کنه.

 • saba گفت:

  من این کارای بالارو انجام دادم ولی درست نشد بدترم شده باید چی کار کنم بعضی ویروس ها هم حذف میشن ولی دوباره میان باید چه کنم

 • اصغر گفت:

  سلام دوستان اصغر هستم دوستان عزیز در قدم اول گوشی را ریست نماید چون بعضی از ویروس فعالیت خود را از دست میدهد هنوز هم ویروس از بین نمی رود در قدم اول اپکشن روت را از پلی استور دانلود نمود بعد باز نماید بعد استارت روت بزند چون تمامی سیستم گوشی شما روت بشه تا روت نشود ویروس ها را شناسایی نمی تواند بکوند روت کردن بما اجازه میدهد تا فعالیت ویروس ها را قطه نماید حتی اگر یک اپکشن غیر قابل حذف باشد میتوانید حذف نماید ما در چی صورتی روت کرده میتوانم که اتصال انترنت داشته باشم تا سیستم گوشی ما را روت شناسایی نماید بعد از اتصال انترنت داخل روت وارید شود تا تمامی سیستم اندریاد شما رود شود بعد ۱۰۰ از صدفیصد شودن روت گوشی شما خاموش روش میشود بعد از روت یک اپکشن را دانلود نماید (root apps uninstall) را از استور دانلود نماید بعد این اپکشن را باز نماید بعد تمامی ویروس هار پاک نماید کوشیش نماید ویروس ها پاک نماید در صورت اینکه ویروس نشناختن در تنظیمات گوشی تان بروید نام فارسی (برنامه ) نام انگلیسی(application) داخل شود غیر از اپکشن گوشی دیگر اپکشن را دسبل یا غیرفعال نماید   در صورتی مشکلات تان به این ایمل asgharhossainy@gmail.com

 • نرگس گفت:

  سلام من گوشیم htc onex هست ، ی برنامه  wifi_tools نصب کردم حالا هر کار میکنم پاک نمیشه از قسمت تنطیمات هم که میرم قیمت امنیت و سرپرستان وسیله هر کار میکنم غیر فعال بشه نمیشه تا این مرحله که ایا مایلید این برنامه دی اکتیو کنید وقتی اوکی میزنم تاچ گوشیم کار نمیکنه کمک کنید دارم دارم روانی مبشم

 • طاها گفت:

  سلام گوشی من گلکسی گرند پرایم هستش چند وقته وقتی به اینترنت وصل میشم چند تا ویروس با نام  android patch و f . Toolنصب میشه .یه بار هم فلشش کردم ولی درست نشد خواهشا کسی راهی بلده به این ایمیل بفرسته ممنونtaharazavi1381@gmail.com

 • سامان گفت:

  سلام دوستان آونایی که ویروس دارن من میتونم بگم از ۱۰۰ گوشی ممکنه برای یک گوشی این مشکل پیش بیاد یک ویروس کش خوب نصب میکنی بعد گوشی رو ریستارت میکنی میدی فلش کنن بعد باتریشو در میاری یک روز باهاش کارنمیکنی بعد روشن میکنی باید بزاری گوشیت خودش باتریشو صفر کنه بعد میزنی تو شارژ تا صدرد فول روشن میکنی ازیک سایت معتبر مثل فارسروید ویروس کش (کاسپرسکای)رو دانلود میکنی یک تمام گوشیتو ویروس کش میکنی بعد مثل روز اولش کارمیکنه  (سایت هایی که تبلیغات دارن هیچ وقت نرید چون رام گوشی تون ویروس میگیره مشکل همه اینه وحتی بازی هایی که تبلیغات هم دارن نصب نکنید)بهترین سایت ها برای دانلودفقط (farsroid. Javanmobli)غیر اینا دانلود ننکننیید و موفق و سربلند باشین

 • الهام گفت:

  سلام .موقع خاموش کردن صفحه گوشیم از دکمه بغل گوشی ،خودبخودrestartمیشه.آیا این میتونه ویرووسی باشه؟و چطور بفهمم ویرووس داره یا نه؟

 • الهام گفت:

  سلام مدل گوشیم GT-N7000هستش.نمیدونم ویروسیه یا نه ولی با زدن دکمه بغل برای خاموش کردن صفحه ،گوشی restartمیشه.به نظرتون چیکار کنم؟

 • کاوه گفت:

  درود. یک ساله که هونور ۳ سی دارم و سه ماهه که یه ویروس افتاده به جونش که میره هی برنامه های مختلف رو ران میکنه و باطری دستگاه رو میخوره و سرعتش رو میگیره و خلاصه کلافه ام کرده …میشه راهنمایی کنید که باید با چه آنتی ویروسی پاکش کنم؟(تازه اگه بزاره نصبش کنم!)

 • بهنوش گفت:

  سلامچند وقته که تبلت lenovo a3000 من خود به خود نرم افزار دانلود میکنه (نرم افزار wifi master key) :(اگه همون موقع آنیستالش کنم حدود ۶ ساعت بعد دوباره بدون اینکه من بخوام یا حتی موقع دانلود نشون بده اینستال میشهاگه هم آنیستال نکنم یکی دیگه نصب میکنه :(روااانی شدم دیگه نمیدونم چیکار کنم….هیچ آنتی ویروسی هم ویروس پیدا نمیکنه، منبع دانلود رو هم میزنه:   In-app upgradeوقتی اپلیکیشن Downloads رو باز میکنم(که نصب خود گوشی هستش) نشون میده که یه فایل apk دانلود شده اما تو خود سیستم نیست و وقتی میزنم روش میگه این فایل نیست دوباره دان شه؟؟؟لطفا لطفا لطفا کمکم کنید 🙁 🙁 🙁

  • n.f گفت:

   مال منم لنوووa3000 عین تو شده بردمش  تعمیرl140 هزار تومان گرفتند ولی هنوز درست نشده چیکار کنم  به دادم برسید

  • رامــــــــــان گفت:

   In-app Apgrade برنامه ایه که تحت تقدیم ( یاهدیه یا ضروری ) یه برنامه دیگه اجازه دانلود بهتون میدن ، شما به احتمال زیاد هیستوری و کش جستجوگرتونم پاک کردید و معلوم نیست از کجا خواستید یه برنامه تحت تقدیم و نصب کنید ، برنامه رو نیمه تمام دانلود کردید و این برنامه هم هی میخواددانلود و اجرا شه هی نمیتونه ، تو قسمت تنظیمات برنامه ها یا مدیر برنامه برید و برنامه هایی که دانلودر و مرور گر هستند Clear Data  بزنید حتی فکتوری اینستالهارو _ موفق باشید

 • هاجر بنده خدا گفت:

  سلام من تعدادی فایل فیلم و عکس و صوت و PDF دانلود کردم ولی الان ۱-نمیدونم کجارفته فقط تو دانلودها میتونم پیداش کنم چرا؟۲-الان که میخوام از دانلودها بازش کنم میگه فایل پیدا نشد چرا؟ ۳-با اینکه ۳ گیگ حافظه داره میگه حافظه پرشده و امکان حذف خودبه خودی فایلها هست چرا؟

  • رامــــــــــان گفت:

   برنامه Es Explore  رو نصب کنید و توی جستجوی فایل .Thumb رو پیدا کنید و حذف کنید یا توی فولدر DCIM برید و حذفش کنید، قبلش حتما توی تنظیمات ES نمایش فایلهای مخفب و روشن کنید _ امیدوارم مشکلتون حل بشه 

 • امیرحسین گفت:

  لطفا کمک کنید الان برنامه راباز کردم گوشم قفل شده و نمیشه کاریش کرد و رو صفحه نشوته شما هک شدید چیکار کنم لطفا کمکم کنید

 • امیر حسین گفت:

  گوشیم گرند پرتی که وقتی برنا مه نصب یا حذف میکنم ریستارت میشه گوشیم روت شده  هست میتونید راهنماییم کنید 

 • محمد گفت:

  مرسی.خیلی کامل و واضح بود.ممنونم از سایت خوبتون

 • nafas گفت:

  سلام دوستان مشکل منم مثل بیشتر شماها ست گوشیم خود ب خود برنامه دان میکنه پاکم میکنم بعد چند دقیقه دوباره نصب میشه چن تا از برنامه های اصلی گوشیمم ویروسی کرده و جلوی کارکرد هر برنامه ای رو میگیره هر ویروس کشی امتحان کردم درست نشد حتی ریستم کردم اما جواب نداد لطفا راهنمایی کنین واقعا دارم دیوونه میشم

 • یاسمین گفت:

  گوشی  من گلکسی گرنده خودکار برنامه نصب میکنه و حذف میکنه چیکارکنم؟؟امکانش هست ویروسی  شده باشه

 • احمد گفت:

  با سلام گوشی من گل کسی مدل کر مراسم دو روز است هر برنامه ای را که اجرا میکنم ار ور فروشگاه گوگل پلیر شما غیر فعال است روی صفحه نمایان می شود چکار کنم با تشکر

 • kiyana گفت:

  سلام من یه مشکلی دارم …من یه مدت با گوگل کروم سایتای مختلف رفتم مثل چت روم و سایتاای …حالا یه چند روزیه وقتی وارد کروم میشم میگه وارد سایت گوگل نشو …چند بارم تو کروم نوشت که ویروس خطرناک در گوشی اندروید شما یافت شده….حالا چ خاکی تو سرم بریزم؟اخطارایی ک گوگل کرومم بهم میده راجبه certificate سایت های ….تورو خدا کمک کنید!!!!!:( [ویرایش شده]

 • نصوحی گفت:

  سلام.گوشییم huwei هستش دچارویروس FBI 1.0 شده و کاریوک گفتیزانجام دادم تو device administrators هم رفتم اما لغونمیشه چکارکنم؟

 • ahmad گفت:

  سلام من نمیتونم برنامه هممو نصب کنم همین طور نمیشه لغو نصبش کنم اگه میشه سریع جواب بدید خیلی فوریه 

 • کوروش کبیر گفت:

  سلام در مورد اندروید هم این مشکل بطور جدی وجود دارد و ظاهرا راه حل جامعی برای آن تا این لحظه پیدا نشده. حتی بعضا دیده شده با فلش کردن گوشی هم این مشکل حل نمیشه. بعضیها هم مبالغ فضایی برای حل این مشکل پیشنهاد کردن. من با راه حل ساده ایی تونستم خودم رو از دستش خلاص کنم و از روی خیرخواهی اونرو با شما شر میکنم. امیدوارم این راه حل ساده برای دستگاه شما هم کار کنه. فراموش نکنید که اگر شما پنجره های تبلیغاتی ناخواسته رو دیگه ندیدین به این معنی نیست که دستگاه شما حتما کاملا پاک شده. اما برای خلاصی از دست DSN unlocked یا دیگر بدافزارهای پاپ آپ مراحل زیر رو طی کنید:۱- ابتدا از طریق یکی از نرم افزارهای رایگان گوشیتون رو اسکن کنین و ویروس رو پاک کنین. برای اینکار از اپهایی مثل cm security یا avast یا هرچیز دیگه ایی استفاده کنین. دقت داشته باشید که این نرم افزارهای رایگان خودشون به نوعی ابزار جاسوسی هستن ولی بهرحال من شخصا سرقت شدن اطلاعاتم از طرف خارجیها رو به سرقت اونها توسط سایبریها و داخلیها قطعا ترجیح میدم! هرگز از آنتی ویروس ایرانی استفاده نمیکنم.۲- وارد setting شده و گزینه apps رو بزنید و هر نرافزاری که نمیشناسید و مشکوک هست رو آنیستال کنید. توجه داشته باشید که اپهایی که جز برنامه مادر اندروید هستند رو نمیتونید پاک کنید.۳-مرحله اصلی کار شما اینه که تمام browser های روی دستگاهتون رو توی همون قسمت apps دونه دونه پیدا کنید و گزینه clear data ، clear cash , و uninstall رو در صورت وجود بزنید. توجه داشته باشید که اپهای آنیستال شده رو باید دوباره نصب کنین. مهمترین نکته ایی که نباید فراموش کنین اینه که اینکار رو برای همه برازرها باید انجام بدین یعنی کروم، موزیلا، برازر اندروید و…. و حتی ترجیحا اپرا! ۴- به setting و گزینه security رفته و تیک unknown sources رو بردارین تا دوباره به دردسر نیفتین. توجه داشته باشین در این حالت امکان دانلود از بازار رو ندارین. سعی کنین کلا بیخیال وبسایتهایی بشین که پیغام harmful میدن.۵- برام آرزوهای خوب داشته باشین، من هم برای شما همینکار رو میکنم.

 • atefe گفت:

  Salam,,mn vase sd kartam ye moshkeli pish omade asan ro gushi ejra nemikone bayad chikar konm mishe vase tozihate bishtar id telegrametono bedin??!!

  • mr.Amirhossein گفت:

    طبق احتمالاتی که من میدم یا اس دی کارت شما از نوع تقلبی بوده که با پاک کردن یه فایل از توش سوخته .یا روش دقت کنی یه نوار زرد رنگ داره در صورتی که اون سیاه شده باشه یعنی سوخته در غیر این صورت از استفاده زیاد سوخته و اطلاعاتش قابل برگشت نیست ……اخرین راه حلتم اینه که داخل جایه اس دی کارت گوشیت یه فوت کنی شاید خاک گرفته باشه

 • MOHAMMADKING گفت:

  سلام گوشی من ویروسی هستش که هرچی پاکش میکنم برمیگرده چیکارش کنم؟

 • reza گفت:

  سلام گوشی من hTc هستش و به جیمیل یکی وصل هستم یه شب خود به خود همه چیز پاک شده بود و برگشته بود به زمان اول ایا امکان داره اون اینکارو کرده یا نه ؟؟

 • سینا گفت:

  با سلام گوشی من خود به خود خاموش روشن میشه چیکار کنم راهنمایی کنید هونور فور سی دارم

 • نیلوفر گفت:

  سلام گوشیه من سونی cعه وارد هربرنامه ای ک میشدم میزد برنامه متوقف شده،بردم تعمیراتی گفتن ویروسگرفته اما ویروسش پاک نمیشه چیکاکنم؟

 • narges گفت:

  سلام گوشیم ایفون ۶ ۶۴حافظه داره چندتا عکس دانلود کردم میگه حافظه پرهحالاچیکاکنم  ضمنا بازگشت به کارخانه هم زدم نشدممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • mr.Amir hossein گفت:

   احتمال میدم که هارد دیسک داخلیت یا همون رم داخلی گوشیت مشکل داشته باشه واسه همین سعی کن  با نصب کردن فایل های سنگین امتحانش کنی بعدش گوشیتو فلش کن امید وارم درست شه .یادت باشه با رام خود گوشیت امتحان کنی حتما

 • مهران گفت:

  سلام برنامه گوشی یاب نصب کردم پااک نمی شه چه کنم تبلتم لنواست

 • جواد گفت:

  سلام دوستای عزیز اوایل هر برنامه ای نصب میکردم یا لغو نصب میکردم گوشیم خاموش روشن میشد ولی الان روزی چند بار خود بخود خاموش روشن میشه و هی ارور فلان برنامه متوقف شده است میده.

  • سوفیا گفت:

   سلام جواد. گوشی من هم این چنین شده بود گوشیت ویروسی شده باید فلش بشه. وقتی فاش کنی تمام فیلم عکس برنامه پاک میشه ولی گوشی درست میشه. توجه داشته باش از رام فاش کنی

 • سوفیا گفت:

  سلام جواد. گوشی من هم این چنین شده بود گوشیت ویروسی شده باید فلش بشه. وقتی فاش کنی تمام فیلم عکس برنامه پاک میشه ولی گوشی درست میشه. توجه داشته باش از رام فاش کنی

 • اسی گفت:

  سلام دوستای گلم من گوشیم  مدل گلکسی j7 هست اینستاگرامش خیلی گیرداره و هنگ میکنه هر کارم کردم درست نشد بعد چند ثانیه هم میاد برنامه متوقف شد فقط و فقط اینستاگرامم این مشکل و داره حافظه گوشیمم پر نیست امکان داره ویروسی شده باشه؟اگه تنظیمات کارخونه ببرم درست میشه؟لطفا راهنماییم کنید…ممنون

 • Elias گفت:

  سلام گوشی من lg k10 هستش وقتی عکس میگیرم مینویسه خطا در نوشتن فایل یکم هم هنگ شده باید چیکار کنن یکی کمکم کنه 

 • زهرا گفت:

  سلام  من وقتی وارد یه برنامه ای میشم خود به خود میاد بیرون میشه راهنماییم کنی بگی مشکلش چیه

 • سنا گفت:

  سلام من یه طبلت ایسوز دارم که سیم کارت نمی خوره از طریق بلوتوث به این ترنت وصل شدم واز یه فیلتر شکن برای دیدن یه فیلم استفاده کردم اما یه برنما ازم اجازه نصب خواست من بی دقت نصب زدم حالانمی تونم وارد تنظیمات تبلتم بشم ومدام یه پیغام با اسم ایتر پل میاد بااینکه بلوتوث قطع کردم اما بازم نم تونم وارد تنظیمات دستگام بشم .لطفا کمکم کنید

  • mr.Amir hossein گفت:

   احتمالا  فیلتر شکنی که داشتی از نوع برنامه مخرب بوده باشه .(تمامی فیلتر شکن ها هستن)  به نظرم اول اون برنامه فیلتر شکنو اول پاک کن بعدش اگه مشکلت حل نشد گوشیتو ریست فکتوری کن راحت ترین راه

 • فاطمه گفت:

  سلام دوهفته ست ک گوشی ال جی مگنا گرفتم چندروزه وقتی تو مرورگراکسپلوررادرسی رو سرچ میدم اواسط پرشدن نوار سرچ ب گه ای بانامtradeadexchangباز میشه که کل سرچ رو مختل میکنه چون گوشی تازه هستش برام امکان فلش نیست چندباری هم انتی ویروس فعال کردم منتها خوب نمیشه که نمیشه و فقط نسبت ب بعضی از سایتها واکنش داره

  • میلاد گفت:

   مال منم دقیقا دقیقا همین مشکلو پیدا کرده!یه نفر مارو نجات بده با فلش کردن هم درست نشد.گوشیم سامسونگه

   • رضا اصغرزاده گفت:

    سلام دوست عزیز. بنده با این مشکل مواجه نشدم اما تا اونجایی که اطلاع دارم trade exchange یک پلتفرم تبلیغاتی هستش. با کمی جستجو متوجه شدم که خیلی ها به چنین مشکلی برخوردن. در این لینک به همین سوال پاسخ داده شده:
    برای گوشی اندرویدی، تمام مرورگرها به جز مرورگر پیش فرض گوشی رو پاک کنید. اگر مشکل برطرف نشد، به قسمت تنظیمات و سپس apps رفته و سپس بخشِ مربوط به مرورگر پیش فرض گوشی را باز کنید. در این قسمت تمامی دیتا و کشِ مرورگر پیش فرض گوشی را پاک کنید و تمامی تنظیمات را به حالت پیش فرض اولیه باز گردانید (restore dafault setting).

    امیدوارم که مشکلتون بعد از این کار برطرف بشه دوستان.

  • م گفت:

   سلم میتونین با مرور گر فایر فاکس دانلود رو انجام بدین و وب گردی کنین

 • سمین گفت:

  huaweiاسکرین شات نمیگیره اهنگام خراب شده چیژیم دانلود نمیکنه خاموش روشن میکنم درس میشهبعداز چن ساعت باز همون جوری میشه ویروسیه؟؟؟؟

 • امیر گفت:

  سلام . چند روز پیش گوشی من  تروجان  گرفت با این classification:z.troj.mc خود بخود به سری برنامه ها رو دانلود میکرد. به یکباره اطلاعات برنامه call recorderam هم حذف شد. ممکنه که  هک شده باشم و اطلاعات این برنامم سرقت رفته باشه 

 • mr.Amir hossein گفت:

  سلام .از مدیر سایت عذر خواهی میکنم  به علت جواب هایی که دادم  من فقط می خواستم کمک کنم.بازم هرکی دوست داشته باشی و سوالی در رابطه با کامپیوتر و مبایل داشته باشه من کمک میکنم ..هرکسی هم دوست داره این ایدی تلگراممه …لطفا مزاحم نشین…..SirAmir007 ..بازم میگم اصراری نیست از مدیر تقاضا دارم که به پیام من صلاحیت بزنه

 • MU گفت:

  سلام گوشی من خاموش شده و هرکاری میکنم روشن نمیشود خواهش میکنم کمکم کنید

  • mr.Amir hossein گفت:

   سلام بنده احتمال میدم که گوشی شما فریز شده باشه …برای رفع این مشکل در صورتی باتری شما قابل تعویضه باتری رو برای ده ثانیه در بیارین و دوباره جا بزنین …یا در صورتی که باتری تون قابل تعویز نیست برای سی ثانیه و یا حتی بیشتر دگمه پاور رو نگه دارین….اما ابتدا گوشی خودتون رو بزارین یک ساعت شارژ بشه

 • مهسا گفت:

  سلام گوشی من htc disier820 و ویروس داره و چند سری بازگردانی به کارخانه رو زدم ولی باز ویروسش پاک نشده حتی برنامه های که روی گوشی ریختم پاک نشده و فقط بعضی از اطلاعات برنامه ها پاک شده اگه میشه کمکم کنید چون  تا اینترنت گوشی باز میشه برنامه نصب می کنه یا پیشنهاد می ده 

  • رامــــــــــان گفت:

   سلام منم قبلا Htc 820 رو داشتم دقیقا این مشکل پیش اومد ، لانچرم و عوض کردم سیستم گوشیمم ارتقا دادم دیدم اصلا ویروسی وجود نداره ، اندروید به خودی خود ویروسی نداره چون ورژن جدید سیستم گوشیاش و حتی برنامه هاش  تند و تند میاد ،  معمولا بدافزارن _ موفق باشید

 • tarane گفت:

  سلاام،چند روز پیش گوشی من یه ویروس تشخیص داد بعد هی برنامه دانلود میکرد،هی برنامه ها قطع میشدن،هر چند دقیقه یبار هم ویروسا بیشتر میشدن،گوشیو بازگشت به کارخانه زدم دوباره باز اومدن ویروساش،تو تنظیماتش ک غیر فعالشون کردم دیگه نیومدن،در صورتیکه ک من بارها اونو غیر فعال کرده بودم باز اومده بودن ،یعنی میشه همینجوری حذف شده باشن؟؟؟تا جایی ک من شنیدم ویروسای تروجان حذف نمیشن،مگه الکیه همینجوی پاک شده باشن؟؟؟ای خدااا…مگه من مسخره این ویروسام

 • عسل گفت:

  سلام من گوشیم huawei G610 گوشی من خود ب خود ایکن برنامه رو به صورت شرت کات میاره روی صفحه هر چقد پاکش می کنم دوباره میاد گوشیمو اسکن هم کردم ی اخطار میاد ک باید برنامه ی خاصی رو پاک کنم ولی برنامه متاسفانه پاک نمیشه  هر چند دیقه یک بارم چیزای تبلیغاتی میاره . دارم دیوونه میشم میترسم ریست فکتوری کنم هم فایده نداشته باشه تروخدا کمک کنید

  • حامد گفت:

   سلام گوشی شما به احتمال زیاد به ویروس back door الوده شده به تنظیمات بعد برنامه ها بعد به قسمت همه بروید و حدود ۸ تا برنامه مشکوک هست که حذف نمیشن فقط غیر فعال کنید این ۸ تا بد افزار عکس ایکون ندارند و فقط عکس اندروید روشون هست

  • رامــــــــــان گفت:

   سلام پشتیبان گیری کنید از فایلهای دلخواهتون و ریست کنید ، گوشیهای اسمارت فون باید هرچندماه ریست بشن ، توی  تنظیمات قسمت حافظه ببینید قسمت Misc  این برنامه ای که میگید دیتایی داره یا نه _ موفق باشید

 • نرگس گفت:

  سلام گوشی من گلاکسی اس پنج هستش به تازه گی وقتی به نت وصل میشم یهووو یه پنجره باز میشه و کل صفحه رو میگیره و تبلیغات میزاره ..گاهی وارنینگ میده که سیستم گوشی به روز نیست ..بازم رفتم چک کردم دیدم سیستم اپدیت هست ..روی صفحه هیچ علامت خاصی نداره فقط علامت بستن پنجره هیچ سه نقطه ای نداره که منو  به سیتینگش برسونه هیچ اسمی هم نداره که بدونم تبلیغات از کدوم برنامه هستش ..بیشتر هشداراش درباره خود گوشی هستش  مثلا میگه برو این برنامه رو نصب کن و فلان مشکل گوشیو حل کن ..بازم اون برنامه که دان میشه هیچ ربطی به مشکلی که میگه نداره..چیکار کنم خستم کرده ممنون میشم اگه به ایمیلم جواب بدید ادمین ..مرسی

 • Amir گفت:

  سلامگوشی من sony xperia cهست هر وقت وایفایو روشن میکنم یه برنامه نصب میشه بدون اینکه من مطلع بشم بعدم هر برنامه ای رو باز میکنم ارور میده میاد بیرون، هرقت هم پاک میکنم برنامه ها باز میشن ولی دوباره همون برنامه خود به خود نصب میشه دوبار گوشیمو ریست فاکتوری کردم دوباره همون برنامه میاد فقط اسمش تغییر میکنه لطفا کمکم کنید

  • رامــــــــــان گفت:

   شما یه برنامه In_app Purshc یا Ad Cntn  رو نیمه تمام دانلود کردید ، Auto Wifi Dwld  رو خاموش کنید و نرم افزار گوشیتونم چک کنید از یه تعمیرکار خوب که نرم افزارم و بلد باشه

 • Miss.S گفت:

  سلام خسته نباشینمن یه سوال داشتم گوشی من LG G3 هست که اخیرا با کوچیک ترین ضربه مثلا وقتی میذاشتمش روی میز خاموش میشدریست فکتوریش کردمدیگه بخاطر ضربه خاموش نمیشهاما یا خود به خود خاموش روشن میشه یا وقتی از شارژ درش میارمشما میتونین کمکم کنین ببینم مشکل و راه حل مشکلش چیه؟ممنونم ازتون

  • ادیب وفا گفت:

   ببین منم گوشی سامسونگ اس ۴ مینی دارم. این طور میشه دلیلش اینه که باطری تو جاییش که هست شله. و خوب از مکانش در میره و گوشی خاموش میشه. باید بدی باطری نگه دارندشو درست کنن.

 • ادیب وفا گفت:

  بابا ایول. دمت گرم. دستت درد نکنه. گوشیم ویروسی شده بود درستش کردم. خدا هر چی میخوای بت بده. ایشالله تا هر چه قدر دلت خواست خوبی ببینی. ممنون. متشکرم. با چه زبونی بگم؟

 • azii گفت:

  سلام ببخشید من تبلتم خود بخود عکسهای گالری م حذف میشه باید چیکار کنم؟?

 • ملیکا گفت:

  سلام عرض ادب . مدتی هست که تلفن همراه متوجه شدم که وقتی شناسه IP رو از طریق whatismyipaddress چک می کنم سیستم IP ای با ساختار اولیه ۶۶ ارائه می کنه در حالی که زیرش هم می نویسه GOOGLE PROXY ADD . تا جایی که اطلاع دارم و تست می کنم اگه تلفن همراه رو ریست کنم شناسه IP که ایرانسل باشه با عدد ۵.۱۱۱….. شروع میشه . قطعا ۶۶ ایرانی نیست . ممنون میشم راهنمایی کنید چه خبره دقیقا . مرسی

 • نازنین گفت:

  سلام گوشی من مدتیه یه مشکلی پیدا کرده اونم اینه که وقتی مجموعا سه تا برنامه حذف میکنم خود به خود خاموش میشه برنامه اضافی زیاد دارم که میخوام پاک کنم ولی با این وجود…اصلا نمیتونم. لطفا کمکم کنید.

 • بیتا گفت:

  سلام.من چند تا عکس توی گالری گوشیم دارم که پاک نمیشن.وقتی انتخابشون میکنم اصلا گزینه دیلیت براشون نمیاد.گوشی ویروسم نداره.چیکار کنم؟؟؟؟؟???

 • دانیال گفت:

  سلام.گوشی من هواوی جی ۶۱۰ هست و امشب یهویی قاطی کرد و برنامه تلگرام و اس ام اس خود گوشی با این ک نصبه تو گوشی ولی ایکونش معلوم نیست.چیکار کنم ویروسه یعنی؟

 • محمد گفت:

  سلام یه تروجان روی گوشیم نصب شد اسمش update بود که سریع سرپرستی دستگاهو گرفت و کلی تروجانو وارد گوشیم کرد که بعد ار تنظیمات کارخانه اپدیت حذف شد ولی تروجان ها بدتر شدن با هیچ انتی ویروسی هم پاک نشد پا تیتانیوم بکاپ هم پاک نشد البته پاک میشدا ولی دوباره بر میگشت ارمش گوگل پلی استوره ولی اسمش چیزای دیگس وبه این شکله که وقتی وایفا روشنه هیچی باز نمیشه.

 • shaghayegh گفت:

  گوشیم ۱۰ثانیه روشن میمونه بعد خاموش میشه یه صفحه سفید میاد که ۳تا گزینه داره بک آپ/ریست فکتوری/ربات هرکودوم رو هم ک بزنم فقط ریست میشه گوشیم ریست فاکتوری کردم ریکاوری کردم ولی هیچ فایده نداره درست نمیشه موبایلی هم بردمش نتونست فلشش کنه گفت ویروس گرفته باید از یه روش دیگه درست بشه!!! مدلشم هواویy330چکارش کنم؟؟؟؟

 • نیلگون گفت:

  سلام،من تبلت Asus دارم،برنامه هایی رو که روش نصب میکنم،باز نمیکنه،مینویسه برنامه متوقف شده است،گوگل پلاس هم هی پیام میده

 • زهرا گفت:

  من  تبلت برنامه هاشو پاک میکنم میزنه لغو نصب بعد خاموش میشه روشن میشه انگار نه انگار پاک نمیکنه 

 • انیسا گفت:

  سلام.گوشی من سامسونگ A7 است. از اولین روزی که گوشیو خریدم وقتی وارد برنامه ای میشم که خودم نصب کردم ( گیم, تلگرام, زاپیا و مرورگرها و …) اررور میده که دیتا یا وای فای رو روشن کن و تا زمانیکه حداقل یکی رو روشن نکردم هی اررور میده. گزینه خیر هم داره ولی تا تایید نکنم این اررور هی میاد. چندبار ریست فکتوری کردم ولی فایده نداشت. یه ماه قبل دیتام روشن بود و داشتم وبگردی میکردم چندبار یه صفحه باز شد که اخطار میداد و علامت لوگوی سامسونگ رو داشت. بعد از اون اخطارها خود به خود این ارور دادن گوشیم درست شد. چند روز پیش گوشیو ریست فکتوری کردم ولی این ارورر دوباره برگشته. برنامه Maltwarebytes رو نصب کردم و یه مشکل توو گوشیم رو نشون میده که مربوط به clean master هست. ولی این برنامه از گوشی حذف نمیشه و جزو برنامه های خود گوشی هست. به نظرتون چیکار کنم؟ با فلش کردن گوشی یا ارتقا اندروید ممکنه درست بشه؟ نسخه اندرویدم ۴.۴.۴ هست و مدل گوشی SM A7000 است. علاوه بر این ارور, مدام روی صفحه گوشی, تبلیغات مختلف گیم و تبلیغ لباس و … باز میشه و خیلی اعصابمو خرد میکنه. متاسفانه با ریست فکتوری همه ی مشکلات که خود به خود درست شده بودن باز برگشتن. خیلی ممنون از سایت خوبتون

 • غزاله گفت:

  سلام من تبلت لنوو دارم وقتی به اینترنت وای فای یا دیتا وصله خود به خود از برنامه ها میاد بیرون مشکل چیه کمک کنید؟

 • وحید گفت:

  سلام گوشی اچ تی سی دیزایر ۸۱۶ دارم چند روزه یه مشکلی پیش اومده که تاچش خود به خود کار میکنه به طوری که هیچ کاری باهاش نمیشه کرد چیکار کنم

 • سروش گفت:

  سلام یه ویروس به نام goac روی گوشی و کامپیوتر هی صفحات تبلیغاتی باز میکنه و خیلی اذیت میکنه آنتی ویروس avastهم نمیتونه پیداش کنه از آنتی مالویر هم استفاده کردم ولی فایده نداشت ویندوز هم عوض کردم ولی تاثیری نداشت چیکار میتونم بکنم؟

 • علی گفت:

  سلام من گوشی هواوی دارم همش پیغام میده فضای ذخیره سازی در حال کم شدن است ولی حافظه داخلی خالی  و رمش سه گیگ خالی نشان می دهد راهنمایی کنید لطفا

 • جلیل گفت:

  سلام من کوشیم گلکسی j7 کارت حافظم پاک میکنم باز بر میگرده با همه کوشیها کارت فرمت کردم نشوده میشه راهنمایم کنید سپاس گذار میشم

 • sara گفت:

  با سلام چندوقتی هست که تبلتم یه هویی خاموش میشه بعد خود به خودی روشن میشه لطفا بگین مشکلش چیه

 • Mmd.061 گفت:

  دوستان من وارد ی سایت شدم ک ویدیو دانلود کنم ولی رو خود صفحه ک میزدم صفحه باز میکرد و رو دانلود ک زدم چندتا صفحه باز شد ک نوشت گوشی شما آلوده ب ۶ ویروس است. میخواستم بدونم راسته و گوشی ویروسی شده؟

 • @Neda_paeezi گفت:

  سلام .میخواستم بگم راحتی از این برنامه فقط یک راه حل داره باید نرم افزار Dr.web رو نسخه کامل نصب کنید.بعد گوشیتون رو روت کنید و ویروس کشی بعد کامل از بین میره .بعدا خولستین میتونین دوباره گوشیتون رو ان روت کنید.اگه بازم سوالی داشتید من تو اینستا یا تلگرام جواب میدم @Neda_paeezi

 • هدیه گفت:

  سلام .من گوشیم s5 هستش.دو هفته پیش یه کارت حافظه جدید خریدم.بعد ک تو گوشی گذاشتم.عکسای تو رم تو گالریم نمی اورد هم چنین اهنگ هام.عکس هارو انتقال دادم به حافظه داخلی بعد مجددا از طریق گالری انتقال دادم به کارت حافظه وقتی کارم تموم شد یهو عکس هایی ک تو خود حافظه داخلی بود از تو گالری ناپدید شد.نرم افزار اهنگ گوشیم هم دیگه نه اهنگ های حافظه و نه کارت حافظه رو میاره.گالری هم فقط عکسای کارت حافظه رو میاره.من الان باید دقیقا چیکار کنم؟

 • nadia گفت:

  سلام من گوشیم توی خود گالریم وموزیک پلیرم عکساو اهنگارونمیاره.یهواینجوری شد اما از توفایل منیجرم میتونم بیارمش میخواستم بدونم مشکلش چیه وباید چیکارکنم؟

 • ناعمه گفت:

  سلام من دیروز تازه گوشیمو خریدم مدل استایلوس۲ ال جی.گ شبش اینستا نصب کردم از دیشب تا حالا ۳بار تو برنامه اینستا که بود یهو خود گوشی خاموش میشه و خودش روشن میشه بنظرتون ویروس گرفته؟فلش میخواد؟??

 • Milad گفت:

  سلام آیا اگر برای گوشی ک ویروس دارد از طریق بلوتوث آهنگ بفرستم گوشی منم ویروسی میشه؟اگ اون چیزیم برا من نفرسته باز ویروس میگیره دستگاه من؟

 • vazad103 گفت:

  سلام کسی از دوستان یاد داره که با کامپیوتر گوشیو فلش و ریست کرد؟؟؟لطفا راهنمایی کنید ممنون vazad103@gmail.com

 • سعید گفت:

  سلام فلش کردن یعنی چی و همینطور روت کردن؟ایا هک هم میشه با این کارها؟من گوشیم اس ۴ وچند ماهی هست ک با۷۰ درصد شارژ بیشتر یا کمتر و یا باز کردن نرم افزار های عکسم خودبخود خاموش میشه و تا باتریش و در نیاری روشن نمیشه من با ای ام سی سیکیوریتی اسکن ک میزنم میگه همه نرم افزارا امنن مشکل چیه؟?با تشکر
  میشه جوابشو ب ایمیلم بفرستید

  • آیدا گفت:

   فلش کردن ینی اینکه کلا از اول سیستم عاملو نصب کنن مثه عوض کردن ویندوز تو کامپیوتر
   روت هم اینجوریه که وقتی گوشیو روت میکنین این امکانو دارین ک به فایلای سیستمی اندروید دسترسی داشته باشین و کلا میشه یه سری تغییراتی داد تو سیستم و شخصی سازیش کرد
   من در همین حد میدونم

 • پری گفت:

  سلام من گاهی اوقات مچبایلم خاموش بعد خودش روشن میشه دلیلش چیه؟

 • ریحانه گفت:

  سلام من گوشیم گلکسیa8000 هس.تو برنامه اینستاگرام خوببخود هنگ میکنه و ریست میشه گوشیم.فلش هم کردم گوشیرو الان دو هفتس بدون مموری کارت دارم استفاده میکنم اینستاگرامم هیچ مشکلی نداره.ینی مموری کارتم ویروس داره.اطلاعاتم رو از مموری کارت به لپ تاپ ریختم فرمت کردم دوباره اطلاعاتمو ریختم رو مموری کارت ولی باز ویروسی هس.بنظرتون چیکار کنم؟ نمیخام اطلاعاتم از مموری کارت حذف بشه.در ضمن لپ تابم هم ویروسی نیس چون ویندوزشو تازه عوض کردم.چجوری ویروس مموری کارت رو از بین ببرم؟ چون فقط تو برنامه اینستاگرام گوشی ریستارت میشه.خواهش میکنم راهنماییم کنین

 • عرشیا گفت:

  باسلام.گوشیه من نوت تری ان ۹۰۰۵ هست….دائما سیمکارت خارج میشه ومیگه سیمکارت معتبربرای راه اندازی وارد کنید.وبایدمجددریستارت کنم.بعدازریستارت بعدازیک الی۳ساعت مجددهمین اخطارداده میشه.لطفا راهنمایی کنید. ممنون

 • آیدا گفت:

  سلام من الان حدود دو هفتست که روی گوشیم یه سری تبلیغات از سایتای مختلف میاد مثل plaan.ir و این چیزا و ازم میخواد نرم افزاراشونو نصب کنم یا مثلا یهو مرورگرم باز میشه و یه سایتو میاره مثه هیوندا ???
  همش تبلیغ، مثلا تو تلگرام چت میکنم یهو تبلیغ میاد ،مرورگرم باز میشه ،با اینکه من سیستم گوشیو اپدیت کردم باز ازم میخواد اپدیتش کنم یه وعضیه کلا
  نمیدونم باید چکارش کنم میشه راهنماییم کنین ?
  ورژن اندرویدمم ۶.۰.۱
  اگه میشه که جوابو به ایمیلم بفرستین خیلی ممنون

 • سهراب گفت:

  سلام
  تبلتم لنوو، یه مدتیه که دوربین جلوش مشکل داره، یعنی وقتی دوربینو میخوام استفاده کنم دوربین پشتی کار میکنه اما دوربین جلو رو میزنم گوشی استب میخوره وبعد مدتی خطا میزنه اتصال ممکن نمیباشد
  و ریست هم کردم ولی حل نشد
  میشه راهنمایی بفرمایید چکار بایستی بکنم
  سپاس از زحماتتون

 • ali asghar گفت:

  سلام.موناجان میدونی گوشی منgalaxy s6 edge plus هستش.ولی چند وقتی هست که شارژ گوشی ام زود کم میشه ومجبورم سه الی چهاردفعه شارژش کنم.تازه شارژ کردنش هم طولانی شده..لطفا اگه راهی هست راهنمایی کنید

 • سجاد گفت:

  اقا سلام سامسونگ جی ۵ دارم تل و بازی و…ک اجرا میکنم میام بیرون (ی دکمه رو باید نگه داری ک بزنی رام خالی شه اونو من خالی نمیکنم )ریست میکردم قبلا گوشیرو هواسم بود بسته میشدن برنامه هام ولی الان بسته نمیشن جریانش چیه؟؟؟؟

 • محمد گفت:

  چیکنم گوشیم ویروسی شده

 • محمد گفت:

  وسط اتک واریهوپیام تبلیغاتیوازاین چرت وپرتامیاد ویروسه دیگه نه؟

 • Sahar گفت:

  سلام دوستان، گوشیه من سامسونگ note4 هستش، یکی دو روزه مشکل پیدا کرده مثلا وقتی موزیک باز میکنم خودبخودی قطع میکنه، یا الان ک دارم اینو تایپ میکنم چند بار بک داد دراومد، میشه لطف کنین کمکم کنین؟

 • علی گفت:

  سلام مارک تبلت من لنوو ۱۳۰۰A و به اینترنت که وصل می شه خود به خود بازی نصب می شه یا که هنگ میکنه بعضی وقتام خاموش می شه البته روت و دوباره آنروت شده لطفا کمک کنید با تشکر

 • z.z گفت:

  سلام. طاعات و عباداتتون قبول باشه ان شاءالله.
  گوشی من Sony Xperia C3 هستش
  ۱. چند وقتی هست که همش روی صفحه پیغام نصب «com.android.smspush » میادش و وقتی هم بزنم نصب بشه پیغام میاد که «سرپرست دستگاه فعال شود؟» تا فعالشم نکنم همش این پیام میاد، وقتی هم فعالش کردم دوباره از سر اول پیغام نصب میادش.
  ۲.مشکل دوم اینکه وقتی وای فای متصل میشم بعد از مدتی دوباره ارتباط قطع میشه.
  ۳. برنامه های گوشی رو از طریق شریت به لپ تاپ منتقل کردم، وقتی میزنم از تو سیستم که ویروس یابی بشن دوتا ویروس از برنامه های زاپیا و همچنین فست دیکشنری پیدا میکنه. بنظرتون باید این دوبرنامه رو حذف کنم؟
  لطفا اگه میتونید کمکی بکنید به mona.matin@yahoo.com ایمیل بفرستید.
  باتشکر

 • Aghil گفت:

  سلام خسته نباشی
  من وقتی میرم تو دوسه تا از برنامه هام یهویی خارج میشه قبلا اینجوری نبود الان یه دوسه هفته ی میشه هروز یه برنامه اینجوری میشه خواهشا بگید چیکار کنم?

  • رضا اصغرزاده گفت:

   احتمال داره مشکل از رم گوشی تون باشه. احتمالا برنامه های زیادی روی گوشی نصب کردین و از تعداد زیادی اپلیکیشن همزمان استفاده می کنین (یعنی در رم باز هستن) و علاوه بر اون خیلی از برنامه ها حتی وقتی از رم پاک می کنین در بک گراند باز بوده و یا سرویس های باز دارند. توصیه می کنم یک سری از برنامه های اضافی رو پاک کرده و بعد از استفاده از هر اپلیکیشن هم اون ها رو از رم پاک کنین. امیدوارم مشکلتون با این کار برطرف بشه.

 • M9978 گفت:

  سلام مدتیه گوشی galaxy j7 خریدم وقتی وارد اینترنت میشم صفحه هایی میاد که هشدار میده سیمکارت من ویروس داره و برای پاکسازی ویروس باید عضو بشم و شماره ام رو وارد کنم نمیدونم باید به این هشدار اعتنا کنم یا نه؟

 • M9978 گفت:

  سلام مدتیه گوشی galaxy j7 خریدم وقتی وارد اینترنت میشم صفحه هایی میاد که هشدار میده سیمکارت من ویروس داره و برای پاکسازی ویروس باید عضو بشم و شماره ام رو وارد کنم نمیدونم باید به این هشدار توجه کنم یا نه؟

  • رضا اصغرزاده گفت:

   سلام، دوست عزیز خود این برنامه ای که باعث میشه این هشدار برای شما به نمایش در بیاد ویروس هست. بهتر است از اطلاعاتتون فایل بک آپ تهیه کنین و بعد گوشیتون رو ریست فکتوری کنین، اگر هم درست نشد بهتره به یک تعمیرات موبایل مراجعه کنین. اما نکته دیگه اینکه سیمکارت ویروس نمیگیره و از این لحاظ خیالتون راحت باشه. به این هشدار بی توجه باشین اما بهتره در اسرع وقت مواردی که عرض کردم رو پیگیری بفرمایید.

 • z.z گفت:

  سلام. گوشی من Sony Xperia C3 هستش
  ۱. چند وقتی هست که همش روی صفحه پیغام نصب «com.android.smspush » میادش و وقتی هم بزنم نصب بشه پیغام میاد که «سرپرست دستگاه فعال شود؟» تا فعالشم نکنم همش این پیام میاد، وقتی هم فعالش کردم دوباره از سر اول پیغام نصب میادش.
  ۲.مشکل دوم اینکه وقتی وای فای متصل میشم بعد از مدتی دوباره ارتباط قطع میشه.
  ۳. برنامه های گوشی رو از طریق شریت به لپ تاپ منتقل کردم، وقتی میزنم از تو سیستم که ویروس یابی بشن دوتا ویروس از برنامه های زاپیا و همچنین فست دیکشنری پیدا میکنه. بنظرتون باید این دوبرنامه رو حذف کنم؟
  لطفا اگه میتونید کمکی بکنید به mona.matin@yahoo.com ایمیل بفرستید.
  باتشکر

 • Maria گفت:

  سلام
  خسته نباشید ممنون از مطالب خوبتون
  من چند تا عکس از اینترنت دانلود کردم که متوجه شدم اون عکسها ویروسی اند
  چون اصلا قابل حذف نیستن و چند تا از برنامه هام به شکل خودکار به آیکون اندروید در اومد و غیر قابل استفاده شد و مجبور ب حذفشون شدم
  این راهکاری ام ک دادین انجام دادم ولی تاثیری نداشت
  کار دیگه ای هست که بشه این ویروس ها حذف بشن یا اینکه باید فلش بزنم؟!
  ممنون میشم راهنماییم کنین

 • پگاه گفت:

  سلام چند وقته گوشین ویروسیه اما متاسفانه تازه فهمیدم واصلا روش های شما کار نکرده نمی دونم چی کار کنم ۲ بار صفحه گوشین سیاه شد یه بار هم خودش خاموش روشن شد چی کار کنم نمی خوام فلش هم کنم چون اطلاعات مهمی دارم که نباید حذف شن در ضمن اگر به لپ تابم برای ریختن اطلاعات وصل شم لب تابم هم ویروسی میشه؟مدل گوشیgalaxy grand 2 سامسونگ

 • محمد مهدی گفت:

  سلام. یعنی نمیشه تواینتزنت برنامه دانلود کرد

 • Alireza گفت:

  سلام تبلت من مدتی که ویروس engrikیا یه همچین چیزی گرفته ایا می تونید کمکم کنیدمارک lenovoA3300هست

 • شهروز گفت:

  سلام من یک تبلت اسمارت تاچ مدل te7822116bDCIN5vدارم که تاچشکسته و وقتی تبلت را باز میکنم زودزوداز برنامه بیرون می اندازه و وقتی اینترنت را باز میکنم خیای تبلیغات میاره اصلا نم نمیتوان کار کرد وچند بار هم بازگشت به کارخانه‌هم زدم خوب نمیشه وبه مدیریت فایل که‌میری هیچی پوشه نیست اصلاتورا خدا کمک‌ کنید درست بشه و وقتی چیزی را یکی میفرسته اصلا نمیاد

 • ترانه گفت:

  سلام ممنون بابت مطلب آموزنده تون ، من از روش شما استفاده کردم اما جواب نداد بعد از تحقیق فهمیدم گوشیم ویروسmabir.A گرفته چون اس ام اس هام خود به خود ناپدید میشن یا بعضی وقتها یهو علامت پاکت پیامک میاد اما وقتی میرم بازش کنم چیزی نیومده و ..، ممنون میشم برای از بین بردن این ویروس یه راهکار بهم نشون بدید ، راستش گوشیم خیلی اطلاعات توشه نمیتونم فلش بزنم برای همین اگه راهی باشه عالی میشه از طرفی هم اعصابمو بهم ریخته چون اکثر پیامکهام کاری هستن و …
  بازم ممنون

 • مجید گفت:

  سلام دوستان عزیز من گوشیم خاموش وروشن میشه مدل J7 سامسونگ هستش ، وقتی خاموش میشه دیگه هیچ مدلی روشن نمیشه فقط یه راه واسه روشن شدنش پیدا کردم، این راه هم خیلی زمان بره،یعنی باید دو سه روز باطری گوشی رو بردارم بعدش روشنش کنم! لطفا کمکم کنید بگید چکار کنم؟ متشکرم


 •