coinex
OMPFinex

پازل فون ، گوشی هوشمند ماژولاری که به دنبال کسب بودجه 250 هزار دلاری می باشد

پازل فون. پازل فون، یکی دیگر از دستگاه های ماژولار می باشد که به دنبال کسب بودجه می باشد

ایده ی دستگاه های ماژولار به شدت در تلاش است تا همانند پوشیدنی ها که در ۲، ۳ سال اخیر شدیدا بر روی آنها تمرکز شد، رویکرد جدیدی در دنیای گجت ها شود. این بار یک استارتاپ جدید دیگری بر روی یک گوشی هوشمند ماژولار با طراحی ساده، تر و تمیز که ترکیبی از ۳ بخش و به نام پازل فون (PuzzlePhone) می باشد در حال کار است. در حقیقت این دستگاه ماژولار دارای یک بخش “مغز” که شامل پردازنده، رم، حافظه و دوربین است، یک بخش “ستون” که شامل صفحه نمایش و ساختار مرکزی است و یک بخش “قلب” که شامل باتری و هر قطعه ی دیگری که در قسمت های دیگر ذکر نشده، می باشد و حال این سه قطعه در دستگاهی به نام پازل فون در یک کمپین برای ایندیگوگو – که وب سایتی در زمینه جمع آوری کمک های مردمی است – جمع آوری می شود.

علاوه بر طراحی نو و جالب این دستگاه که برای قطعات ماژولار در نظر گرفته شده است، مشخصات پازل فون از چیزی که ما انتظار داریم بهتر به نظر می رسد. این دستگاه یک صفحه نمایش ۵ اینچی فول اچ دی، ۳ گیگابایت رم، یک پردازنده ی ۸ هسته ای، یک حافظه ی داخلی ۶۴ گیگابایتی را به نمایش می گذارد و گفته می شود که اندروید ۶ مارشمالو را اجرا می کند.

قبل از پرداختن بیشتر به این دستگاه و صحبت درباره ی قیمت آن، چیزهایی هست که باید خریداران از آنها آگاه باشند. پازل فون به دنبال جذب سرمایه ای انعطاف پذیر به ارزش 250 هزار دلار می باشد. سرمایه انعطاف پذیر گونه ای از کمپین های وب سایت ایندیگوگو است که در آن، سازمان دهنده این کمپین تمامی مبلغ جمع آوری شده را برخواهد داشت حتی اگر نتواند به هدف نهایی اش در جذب سرمایه برسد. استفاده از این نوع جذب سرمایه در وب سایت ایندیگوگو نوعی خط قرمز به حساب می آید به طوری که اکثر این کمپین ها نمی توانند به یک محصول نهایی دست یافته و یا در حالت بدتر، ممکن است به کلاهبرداری نیز بیانجامد.

تاریخی که برای ارسال این دستگاه تخمین زده شده، سپتامبر ۲۰۱۶ می باشد اما گوشی های ماژولار دیگری مانند Fairphone 2 خیلی قبل تر از این دستگاه در دسترس قرار می گیرند.

کسانی که علاقمندند می توانند کمپین پازل فون را بررسی کنند و  این دستگاه را به همراه حافظه ی ۱۶ گیگابایتی به قیمت ۳۳۳ دلار و به همراه حافظه ی ۳۲ گیگابایتی به قیمت ۴۴۴ دلار رزرو نمایند.

.

.

منبع: slashgear


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر