coinex
راهنمای خرید تکراتو

زندگی در دنیای واقعیت مجازی به مدت دو روز متوالی

 زندگی در دنیای واقعیت مجازی به مدت دو روز متوالی توسط مردی آزمایش شد.

زندگی در دنیای واقعیت مجازی به مدت دو روز متوالی توسط مردی آزمایش شد.

تورستن ویده بنیانگذار و مدیر هنری A MAZE، جشنواره بین المللی که تقاطع بازی ها و فرهنگ را نشان می دهد و با نمایشگاه ها، کارگاه های آموزشی، و ویترین همراه است، دو روز متوالی زندگی در دنیای واقعیت مجازی را تجریه کرد.

در اوایل این ماه، هنگامی که A MAZE یک فروشگاه پاپ آپ در مرکز علوم بازی در برلین افتتاح کرد، ویده تمام دو روز جشنواره را صرف پوشیدن یک هدست واقعیت مجازی در یک عملکرد به نام “Disconnected” کرد.

ویده با کمک دوست خود سارا لیزا وگل، طراح محیط مجازی به نام ” Lucid Trips” (سفر شفاف)، دو روز در جهان ها و محیط های مختلف مجازی در حالی که هدست اچ تی سی وایو و یک لباس صورتی روشن بر تن داشت، غوطه ور بود.

برای زنده ماندن در تجربه ی زندگی در دنیای واقعیت مجازی، ویده از مواد غذایی خاص مایع ساخته شده از شکلات و موز، همچنین دارویی برای رفع نیاز به دستشویی رفتن، استفاده کرد. در تمام مدت زندگی در دنیای واقعیت مجازی، او تنها 2.5 ساعت را با هدست روشن صرف خواب کرد و 48 ساعت باقی مانده مشغول بازی و دموی واقعیت مجازی بود.

با کمال تعجب، ویده گفت پس از اقامت خسته کننده خود در دنیای واقعیت مجازی، هیچ مسئله ی فیزیکی نداشته است. او ظاهرا یک حمله ترسناک خفیف را، زمانی که حدود 25 ساعت از آزمایش گذشته بود، تجربه کرد، زیرا تقریبا در این زمان فریاد می زد، اما با استقامت پروژه زندگی در دنیای واقعیت مجازی را به اتمام رساند.

ویده پس از اینکه ماراتنش به نتیجه رسید، گفت: “من تا به حال هیچ مشکل جسمی، سوزش چشم، سردرد و یا تهوع نداشته ام”

وقتی افراد هدست واقعیت مجازی را بر تن می کنند طبق گزارشاتی که از آنها به گوش می رسد، حالت تهوع و سرگیجه دو مسئله مشترک دیده شده بین آنها است، اما هدست اچ تی سی وایو در ارائه ی واقعیت مجازی با زمان تاخیر کم به منظور کاهش هر گونه احساس سرگیجه، بسیار خوب عمل می کند. اکثر مردم نمی خواهند که در هر بار تجربه ی واقعیت مجازی خود، بیش از چند ساعت را صرف آن کنند، اما ویده امیدوار است این آزمایش به عنوان یک پیش نمایش از زندگی که ممکن است در آینده شبیه آن شود، نشان دهد؛ اینکه ممکن است در آینده مردم مجبور به گذراندن ساعات بیداری زیادی در محیط های مجازی باشند.

در پایان، ویده آن را ” تجربه ی کنترل شده با دارو” نامید.

اگر شما می خواهید ببینید که تجربه ی زندگی در دنیای واقعیت مجازی چگونه است، مرکز علوم بازی در برلین، 12 ساعت فیلم را روی یوتیوب آپلود کرده است.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: techinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر