;
coinex

کوالام از تراشه ی اسنپدراگون پوشیدنی 2100 پرده برداری کرد

کوالام از تراشه ی اسنپدراگون پوشیدنی 2100 پرده برداری کرد

کوالکام از تراشه ی جدید خود که به منظور استفاده در ساعت های هوشمند و ابزار های پوشیدنی طراحی شده، پرده برداری کرد. نام این تراشه اسنپدراگون پوشیدنی 2100 است که از ویژگی های آن می توان به ابعاد کوچکتر، مصرف انرژی کمتر و مودم 4G LTE اشاره کرد.

شرکت کوالکام دیروز از محصولات جدید خود پرده برداری کرد. یکی از محصولات جدید این شرکت چیپ ست اختصاصی ساعت های هوشمند است. در حال حاضر بسیاری از ساعت های هوشمند مبتنی بر “اندروید Wear” از تراشه ی اسنپدراگون 400 بهره می گیرند. این تراشه به منظور استفاده در گوشی های هوشمند و تبلت ها طراحی شده است اما در ساعت های هوشند نیز از آن استفاده می شود.

اما به تازگی شرکت کوالکام می خواهد تراشه ای با نام اسنپدراگون پوشیدنی 2100 را جایگزین اسنپدراگون 400 کند. این تراشه ی جدید کوالکام که به منظور استفاده در ساعت های هوشمند طراحی شده است از نظر اندازه و ابعاد 30 درصد کوچکتر از اسنپدراگون 400 است و مصرف انرژی آن نیز 25 درصد کاهش یافته است. این ویژگی ها باعث می شود که عمر باتری ساعت های هوشمند افزایش پیدا کند و همچنین شاهد ساعت هایی با ضخامت و ابعاد کمتر باشیم. بر روی این تراشه یک مودم 4G LTE قرار دارد که باعث افزایش سرعت ارتباطی ساعت هوشمند می شود. به طور کلی می توان گفت که با بهره گیری از این تراشه ها در ساخت ساعت ها، به زودی شاهد ساعت های هوشمند کاراتر و بهتری خواهیم بود.

کوالکام در کنار این محصول از از مودم جدید LTE گیگابایتی خود برای گوشی های هوشمند پرده برداری کرد . این مودم LTE که نام X16 است امکان ارتباط سریعتر را فراهم می کند. مودم X16 قرار است بر روی تراشه های جدید اسنپدراگون 615،435 و 425 که به تازگی معرفی شدند قرار گیرد. چیپ ست های مذکور محصولاتی میان رده هستند که انتظار می رود در نیمه ی دوم سال جاری به بازار عرضه شوند و شاهد گوشی هایی با این تراشه ها باشیم.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع:phonearena


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر