فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

این کانسپت های بی ام دبلیو با طراحی رترو خیره کننده هستند

در این گالری نگاهی خواهیم داشت به کانسپت های بی ام دبلیو از مجموعه ی هامیج که از طراحی رترو خیره کننده ای برخوردار هستند.

کمپانی بی ام دبلیو عاشق به نمایش گذاشتن ماشین های قدیمی خود است که البته کاملا منطقی به نظر می رسد. این خودروساز، مغز متفکر بسیاری از خودروهای نوآورانه و نمایشی به شمار می رود. از میان کانسپت های بی ام دبلیو می توان به بی ام دبلیو M1، E30 M3، توربو 2002، E39 M5 و سایر مدل هایی اشاره کرد که هرگز به مرحله ی تولید نهایی و عرضه در بازار نرسیده اند.

کریپتال گلوبال

کمپانی بی ام دبلیو، نمایشی از ماشین های تاثیرگذار از سری هامیج را در نمایشگاه تاریخی ماشین Concorso d’Eleganza  در ایتالیا برگزار کرد. این گروه از کانسپت های بی ام دبلیو از ماشین ها و موتور سیکلت هایی تشکیل شده که به منظور بیان تفسیرهای مدرن ماشین های نمایشی در گذشته ی کمپانی طراحی شده اند.

تاریخچه ی این کمپانی به گونه ایست که کاملا ارزش بررسی کردن را دارد. با هم نگاهی می اندازیم به کانسپت های بی ام دبلیو ؛ با تکرا همراه شوید.

.

بی ام دبلیو در این نمایشگاه، نسخه ی کاملا جدید بی ام دبلیو 2002 توربو را به نمایش گذاشت که با نام بی ام دبلیو 2002 هامیج معرفی شد. این ماشین بر مبنای مدل M2 ساخته شده و برای به رخ کشیدن حیرت انگیز بودن کوپه ی دهه 70 طراحی شده است. (برای اطلاعات بیشتر درباره ی این کانسپت به این لینک مراجعه کنید.)

.

اما بسیاری از افراد، توربو 2002 اصلی را ترجیح می دهند.

.

مدل R 5 هامیج بی ام دبلیو موتوراد نیز در کنار بی ام دبلیو 2002 هامیج به نمایش گذاشته شد.

.

نسخه ی اصلی R 5، یک موتورسیکلت مسابقه ای سبک وزن از سال 1935 بود که قدرت آن توسط موتور 500cc تامین می شد. نهایت سرعت این وسیله، 84 مایل بر ساعت (135 کیلومتر بر ساعت) بوده است.

.

این کمپانی در سال 2015 از بی ام دبلیو 3.0 CSL Hommage رونمایی کرد.

.

این کانسپت هامیج با استفاده از آلومینیوم، پلکسی گلاس و پلاستیک های تقویت شده با فیبر کربن توانست یک CSL واقعی را به نمایش بگذارد. به بیان دیگر، این ماشین طراحی شده بود که یک کوپه ی سبک وزن و در عین حال با ماهیت اسپرت باشد؛ دقیقا همانند نسخه ی اصلی 1973 3.0 CSL.

.

بی ام دبلیو 3.0 CSl Hommage R نیز در سال 2015 و در نمایشگاه Concorso d’Eleganza رخ نشان داد. این ماشین اساسا یک هامیج 3.0 CSL است که از طراحی مسابقه ای با اصالت برخوردار شده است.

.

نسخه ی اصلی ماشین مسابقه ای 3.0 CSL از دهه ی 70 توانست در مسابقه های بزرگ جهانی همچون لی مانز (Le Mans)، نوربرگرین و دیتونا پیروز شود.

.

کانسپت بی ام دبلیو Ninety در سال 2013 رونمایی شد و به منظور بزرگداشت 90 سالگی موتورسیکلت های بی ام دبلیو طراحی شده بود.

.

موتورسیکلت بی ام دبلیو ناینتی با الهام از نسخه ی 1973 بی ام دبلیو R 90 S ساخته شد که این موتور نیز در آن سال برای بزرگداشت 40 سالگی موتورسیکلت های بی ام دبلیو ساخته شده بود.

.

جهان در سال 2011 با بی ام دبلیو 328 هامیج آشنا شد.

.

کمپانی بی ام دبلیو، با این ماشین تولد 75 سالگی ماشین مسابقه ای بی ام دبلیو 328 را جشن گرفته بود.

.

بی ام دبلیو ام 1 هامیج در سال 2008، اولین ماشین این کمپانی بود که به صورت رسمی با عنوان هامیج نامگذاری شد.

.

این ماشین با الهام از اولین ماشین جاده ای که توسط بخش موتوراسپرت M بی ام دبلیو تولید شده بود، یعنی بی ام دبلیو M1 طراحی شد.

.

یکی از کانسپت های جالب بی ام دبلیو ، Coupe Mille Miglia است که در سال 2006 رونمایی شد. این کانسپت اساسا بر مبنای Z4 ساخته شده که با طراحی رترو و پنل های بدنه ی فیبر کربن به شکلی که در تصویر مشاهده می کنید، درآمده است.

.

نسخه ی اصلی بی ام دبلیو 328 Mille Miglia توانست در مسابقه ی میل میگلیا در سال 1940 پیروز شود.

.

کانسپت MINI ACV 30 در سال 1997 معرفی شد و در آن سال، چشم انداز کمپانی بی ام دبلیو از برند مینی در آینده به مشار می رفت.

.

این طراحی اساسا توانست ظاهر مینی کلاسیک را در قرن 21 به وجود آورد.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: techinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

 

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    سلام. طراحی جدید سایتتون  باعث بهبود چشمگیری شده.موفق باشید.

    پاسخ