coinex
راهنمای خرید تکراتو

تغییر در مدل کسب و کار و تصمیم‌گیری درباره چگونگی تغییر در مدل ‌ها

تغییر در مدل کسب و کار و تصمیم‌گیری در مورد چگونگی تغییر در مدل ‌ها
نتایج تحقیقاتی که جدیدا انجام شده، نشان می دهد که امروزه فضای کسب و کارها دائما در حال تغییر است و شرکت های بزرگ را برای زنده ماندن به تغییر کردن وا می دارد. مطالعه‌ انجام شده توسط KPMG که یک شرکت خدمات حسابرسی، مالیات و مشاوره است نشان داد که بیش از ۹۰ درصد شرکت ‌های آمریکایی در حال تغییر مدل ‌های کسب ‌وکار خود هستند تا پاسخگوی خواسته های مشتری ها باشند و برای باقی ماندن در چشم انداز رقابت جهانی تکنولوژی های پیشرفته، ایجاد تحول را به کار می برند.  تغییر در مدل کسب و کار بسیار مهم است اما اکثرا، چگونگی ایجاد تغییر را نمی دانند. در این مقاله قصد داریم درباره تغییر در مدل کسب و کار و تصمیم‌گیری در مورد چگونگی تغییر در مدل ‌ها توضیحاتی ارائه دهیم و در این زمینه نتایج پژوهش مذکور را شرح دهیم.
استیون جی هاستی جی. آر، یکی از همکاران شرکت KPMG و مشاور رهبران نوآوری در آمریکا می‌ گوید: “تجدیدنظر و تغییر در مدل‌ کسب‌ و کار یک جزء دائمی از موضوعات مورد بحث روز شده است.”
هاستی در ادامه بیان می کند: “امروزه شرکت‌ ها با چالش بی‌ سابقه توسعه مدل‌ های عامل رو به رو شده ‌اند که به آن‌ها کمک کند، پاسخگوی فشارهای بازار فعلی باشند و این فشارها را به صورت مزایای رقابتی درآورند. با یک فرآیند تحول سنجیده و دقیق، شرکت ها می توانند گذشته از این، چابکی کافی برای خودشان را جهت مدیریت چالش های پیش بینی نشده که در انتظار آنان است، ایجاد کنند.”
این پژوهش نشان داده است که تغییر در تمرکز مشتریان و الگوهای جدید در راس دلایل تغییر در مدل کسب و کار ها قرار دارد. از جمله عوامل دیگر تغییر در مدل کسب و کار ها فناوری‌های جدید، رقابت داخلی، تغییر محیط جهانی و توازن رشد در حالتی است که بودجه در حال کم شدن است اما کارایی در حال افزایش است.
با وجود تغییرات مستمر برای بسیاری از کسب ‌و کارها ، فقط نیمی از آن ‌ها می گویند که رویکرد تحول سازمان شان، مدل کسب ‌وکار آن‌ها با استراتژی آن‌ ها هم راستا شده است. علاوه بر این، ۴۵ درصد از افراد مورد بررسی در این تحقیق تصدیق کرده اند که سازمان ‌ها هیچ فرآیندی رسمی برای اولویت ‌بندی طرح های تغییر  در مدل کسب‌ و کار ندارند.
هاستی می گوید: “اگر استراتژی کسب‌وکار با مدل عملیاتی سازمان ها هم راستا باشد، کمک شایانی به نهادینه‌ کردن فرآیند تغییر خواهد کرد، کسب چابکی کافی به سازمان کمک می کند تا همراه با رسیدن به یک چالش بازاری جدید، سریع تر و آسان تر تغییر و تکامل یابند.”
شرکت‌ها می‌توانند روی نیروهای مخرب سرمایه گذاری کنند و آن ها را به کار بگیرند، یا به عبارت دیگر در میان چالش های در حال ظهور و تهدیدات کسب و کار آنان، پیشرفت کنند.
به گفته‌ی KPMG، رهبران کسب ‌و کار باید در زمان تصمیم‌گیری در مورد چگونگی تغییر در مدل ‌های کسب‌ و کار شان، سوالات زیادی مثل نمونه های زیر را مطرح کنند:
برای باقی ماندن در عرصه رقابت، مؤثرترین مدل عملیاتی در آینده چه خواهد بود؟
چگونه افزایش ریسک را مدیریت ‌کنیم، موقعیت مالیاتی جهانی خود را بهینه ‌سازی ‌کنیم و به تغییرات، قوانین و مقررات را نشان دهیم؟
کسب ‌و کار و صنعت من در مواجهه با ظهور نوآوری و تکنولوژی های نوین در پنج سال آینده چگونه خواهد شد؟
با توجه به تقاضای در حال تحول برای کالاها و خدمات، نیازها و خواسته‌های مشتریان من در آینده چگونه تغییر خواهند کرد؟
در حال حاضر رقبای من چه کسانی هستند . در سال های پیش رو چه کسانی خواهند بود؟
بزرگ‌ترین نقاط ضعف و آسیب پذیری شرکت من کدام ها هستند؟
این پژوهش بر مبنای بررسی بیش از 900 شرکت های چند ملیتی وابسته به ایالات متحده انجام شده است.

.

منبع: businessnewsdaily

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر