بلوک مسکونی در حاشیه پاریس از استودیوی معماری کراویتز

بلوک مسکونی در حاشیه پاریس از استودیوی معماری کراویتز

استودیوی معماری کراویتز ، بلوک مسکونی مشرف به کانال لورک طراحی کرده، این ساختمان دارای بالکن های چهارگوشِ خاکستری و پلکان مارپیچ خارجی است.

این بلوک ساختمانی دارای 23 واحد مسکونی، به همراه یک رستوران و یک کافی شاپ است. بلوک مسکونی کراویتز از دو طریق پل عابر پیاده کانال لورک و دیگری از سوی جاده قابل دسترس خواهد بود، استودیوی معماری کراویتز در این طراحی قصد داشته، بهترین استفاده را از نمای آبراه ببرد. کراویتز همچنین به این واقعیت توجه داشته که ساختمان دارای هیچ همسایه مجاوری نباشد.

این ساختمان دارای بالکن های چهارگوشِ خاکستری و پلکان مارپیچ خارجی است.

نمای مشرف به کانال لورک ساختمان، دارای مجموعه ای بالکن با پانل های قهوه ای تیره است. نمای دیگر ساختمان که به فضای باز مشرف است، دارای بالکن هایی عریض و نمای خاکستری رنگ است.

آپارتمان های یک یا دو خوابه بلوک مسکونی کراویتز، دارای نمای مجزای کانال لورک و باغ هستند اما آپارتمان های زیر شیروانی به هر دو نما اشراف دارند. همچنین در مرکز ساختمان، پلکان بتنی خارجی مشرف به کانال لورک گنجانده شده است. این پلکان با دستگیره های شبکه ای فلزی پوشانده شده که به وسیله درب های شیشه ای امکان دسترسی به سالن ورودی را فراهم می کند.

آپارتمان های یک یا دو خوابه بلوک مسکونی کراویتز، دارای نمای مجزای کانال لورک و باغ هستند

قاب های چوبی و یا آلومینیومی پنجره ها در فضای داخلی ساختمان هم با رنگ های روشن، کنتراست خوبی را با فضای بیرونی ساختمان ایجاد می کنند.  دیوارهای داخلی با رنگ سفید، رنگ آمیزی شده و کفپوش های آپارتمان ها هم از جنس چوب بلوط است.

این پلکان با دستگیره های شبکه ای فلزی پوشانده شده که به وسیله درب های شیشه ای امکان دسترسی به سالن ورودی را فراهم می کند

استودیوی معماری کراویتز این بلوک مسکونی را که متشکل از 23 واحد است، برای شرکت املاک اوگیف توسعه داده است.

.

منبع: dezeenارسال نظر