میتوانید وارد حساب کاربری خود شوید

مرکز تجارت جهانی پینگ ان، چهارمین آسمان خراش بلند جهان در شنزن چین

دسته بندی: معماری
 • مرکز تجارت جهانی پینگ ان، چهارمین آسمان خراش بلند جهان در شنزن چین

  مرکز تجارت جهانی پینگ ان که در سال ۲۰۱۶ تکمیل شد، طبق گزارش شورای اطلاعاتی CTBUH، توانست در جایگاه چهارمین آسمان خراش بلند جهان قرار بگیرد. این آسمان خراش بلند به ارتفاع ۵۹۹ متر (۱,۹۶۵ فوت) می‌رسد و در شهر شنزن چین واقع است. این برج توسط شرکت معماری Kohn Pedersen Fox طراحی شده که یکی از بزرگترین شرکت‌های معماری در جهان است و قبلا مرکز تجارت جهانی شانگهای را ساخته بود که آن هم یکی از بلندترین آسمان خراش‎های چین و همینطور جهان به حساب می‌آید.

  نمای مرکز تجارت جهانی پینگ ان و شهر شنزن از دور

  این آسمان خراش بلند، در منطقه مرکزی تجاری شنزن واقع شده و زیربنای آن هم ۴۶۲,۰۰۰ متر مربع (۴,۹۷۳,۰۰۰ فوت مربع) است و بیش از از ۱۰۰ طبقه دارد. روزانه، تا ۱۵,۵۰۰ کارمند و ۹,۰۰۰ بازدیدکننده به تراس دید آن می‌آیند که در ارتفاع ۵۵۰ متری (۱,۸۰۴ فوتی) برج قرار دارد؛ این ارتفاع فقط کمی کمتر از تراس دید برج خلیفه دبی، بلندترین برج حال حاضر جهان، است.

  میان تالار (آتریوم) مرکزی برج، لابی عمومی ساختمان محسوب می‌شود و معماری خارق العاده‌ای دارد و برای ملاقات‎ها، خرید و غذا خوردن مناسب است.

  نمای مرکز تجارت جهانی پینگ ان از نزدیک

  با اینکه مرکز تجارت جهانی پینگ ان از فاصله دور، باریک به نظر می‌رسد، اما از نزدیک، آنقدر برگ است که اثر باد را از بین می‌برد. ستون‌های V شکل هم با برآمدگی فولادی‌اش در بالا که برای محافظت ساختمان از رعد و برق ساخته شده، همگراست.

  نمای مرکز تجارت جهانی پینگ ان و شهر شنزن از بالا

  طبق گفته CTBUH، مرکز تجارت جهانی پینگ ان دارای بزرگترین نمای فولادی در جهان است که وزن آن تا ۱,۷۰۰ تن آمریکایی (۱,۵۴۲ کیلوگرم) می‌رسد و برای کیفیت و مقاومت دربرابر خوردگی از آن استفاده شده است.

  نمای مرکز تجارت جهانی پینگ ان، چهارمین برج بلند

  در حال حاضر، تنها برج خلیفه، برج شانگهای و برج ساعت مکه از این برج بلندتر هستند. می‌توان گفت، شرکت معماری KPF حضور پررنگی در لیست بلندترین سازه‌های CTBUH دارد؛ چرا که مرکز تجارت جهانی CTF گوانگجو در جایگاه ششم، مرکز تجارت جهانی شانگهای در جایگاه هشتم، و مرکز تجاری بین المللی (International Commerce Centre) شهر هنگ کنگ در جایگاه نهم را هم این شرکت طراحی کرده است. علاوه بر این، KPF، برج Lotte World Tower را هم در انتظار دارد و این سازه به زودی در جایگاه پنجم قرار می‌گیرد. در حال حاضر پنجمین سازه بلند جهان، مرکز تجارت جهانی وان ورلد نیویورک است.

  مرکز تجارت جهانی پینگ ان سال پیش تکمیل شد، اما به تازگی توسط CTBUH به رسمیت شناخته شد و ثبت گردید.

  .

  منبع: newatlas

  مطالب مشابه


  مطالب پیشنهادی از سراسر وب

  نظر خود را در مورد این پست ارسال فرمایید.