همراه اول: برخی آیتم‌های قبوض موبایل را شفاف سازی می‌کنیم

شرکت همراه اول به عنوان اپراتور اول ایران طی یک بیانیه برخی از آیتم‌های قبوض مشترکان خود را به منظور پاسخ به گلایه‌های مشترکان شفاف سازی کرده است.
اپراتور اول کشور ایران, همراه اول به منظور پاسخ به گلایه‌‎های صورت گرفته از سوی مشترکین این اپراتور و در جهت شفاف سازی قبوض تلفن همراه تصمیم به انتشار یک بیانیه گرفته است . در ادامه با تکرا همراه باشید تا با آیتم‌های شفاف سازی شده قبوض همراه اول آشنا شوید.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، شرکت همراه اول، اپراتور اول ایران تصمیم به شفاف سازی برخی از آیتم‌های قبوض موبایل کرده است که این آیتم‌ها به شرح زیر است:

  1. آیتم سایر هزینه ها که مربوط به خدماتی مانند تغییر نام، تغییر و اصلاح آدرس، قطع و وصل و غیره می شود، از این به بعد با نام کارمزد خدمات در صورتحساب درج می شود.
  2. آیتم جدیدی به نام خدمات الکترونیک دولت برای استفاده از سامانه‌های دولتی مانند راهنمایی و رانندگی، شهرداری، ثبت احوال و غیره در نظر گرفته شده است. این موارد پیش از این در بخش خدمات مبتنی بر محتوا آورده می شد. این مبالغ حسب سرویس‌های دریافتی مشترک، به صورت تفکیک شده و مجزا به نمایش در می‌آیند.
  3. ردیف جدیدی به نام کمک‌های مردمی نیز برای هزینه‌های عام المنفعه در نظر گرفته شده تا این بخش نیز از قسمت کلی خدمات مبتنی بر محتوا جدا گردد.

گفتنی است  که تغییرات فوق از دوره متنهی به 1396/03/01 در صورتحساب مشترکین اعمال می گردد، ضمن اینکه برای آگاهی کامل از هزینه‌های خدمات مبتنی بر محتوا و کارمزد خدمات، می‌توان به ترتیب حرف K و حرف C را به سامانه پیامکی 990009 ارسال نمود.

حال باید دید اپراتورهای دیگر تلفن همراه ایران یعنی ایرانسل و به خصوص شرکت رایتل در جهت شفاف سازی قبوض تلفن همراه که همواره لیستی گیج کننده و مبهم برای مشترکان این اپراتورها است، گامی برخواهند داشت تا شاهد روند مشتری مداری باشیم و مشتریان از جزئیات پرداخت هزینه‌های خود مطلع شوند.

.

تهیه و گردآوری: تکراارسال نظر