;
coinex

اختصاصی تکرا: فعالیت اتیک با نام فناپ پرداخت ادامه خواهد یافت

فعالیت شرکت ایتک با تام جدید فناپ پرداخت ادامه خواهد یافت و شرکت فناپ پرداخت قرار است با رویکردی جدید در حوزه فین تک ادامه کار دهد.
یکی از شرکت‌های فعال در حوزه فین تک و نوآوری در حوزه پرداخت پولی و مالی شرکت فناپ است. این شرکت در حدود سال 1390 شرکت اتیک را با وظیفه با بحث پرداخت خرد و کیف پول الکترونیک به زیر مجموعه خود اضافه کرد کرد اما در حال حاضر نام و رویکرد این شرکت فین تکی در حال تغییر است. در ادامه با تکرا همراه باشید تا بیشتر با این شرکت آشنا شوید.

به گزارش خبرنگار تکرا، حدود شش سال پیش شرکت اتیک به عنوان یکی از زیرمجموعه های شرکت بزرگ فناپ با بحث پرداخت خرد و کیف پول الکترونیک فعالیت خود را آغاز کرد که تا پایان سال 94 این حوزه به عنوان اصلی ترین حوزه فعالیتی اتیک شناخته می شد و توانسته بود پروژه های پرداخت خرد اتوبوس، قطار شهری و تاکسی را در شهرهایی همچون مشهد، اهواز، قزوین، کرمان و کیش اجرا کند. اما از سال گذشته تاکنون، شاهد تغییرات برندینگی، ساختاری و فعالیتی در این شرکت هستیم.

از یک سو فعالیت های این شرکت گسترده‌تر و همه فعالیت‌های پرداخت الکترونیکی فناپ شامل کارتخوان، موبایل و کسب‌وکارهای آنلاین در شرکت اتیک متمرکز شد و از سوی دیگر، نام اتیک به فناپ پرداخت تغییر کرده است و قرار است در ادامه سال 96 با این نام فعالیتش را ادامه دهد تا برگی جدید در کارنامه این شرکت رخ دهد.

فرهنگ فرزان، معاون توسعه کسب و کار فناپ پرداخت در رابطه با شرکت اتیک گفت: خدمات مبتنی بر پایانه های فروش و راهکار وفاداری مشتریان، درگاه های پرداخت، کیف پول الکترونیکی، پرداخت های مبتنی بر NFC و وچر از مهمترین حوزه های فعالیتی این شرکت است.

فرهنگ فرزان در ادامه گفت: در سال 1396 بر روی چند رشته کسب‌ وکاری خاص تمرکز می‌کنیم و آن‌ها را به‌عنوان هدف‌های جدی خود در این سال قرار داده ایم؛ یکی از این رشته فعالیت‌ها در حوزه خدمات مبتنی بر کارتخوان است که به دنبال تثبیت و گسترش فعالیت‌های این بخش هستیم.

وی افزود: در کنار مجموعه PSP شرکت پاسارگاد مجموعاً   500 هزار دستگاه کارتخوان داریم که بخش عمده‌ای از آن متعلق به بانک پاسارگاد و بخش‌هایی از آن متعلق به بانک‌هایی مانند صادرات، رفاه، گردشگری، سپه و… است. نمونه‌ی7 توسعه فعالیت‌ها، مناقصه‌ بانک سپه است که سال گذشته مجموعه PSP پاسارگاد برنده این مناقصه شد.

فرزان در ادامه گفت: وجود بیش از پنج میلیون دستگاه کارتخوان و حداکثر دو و نیم میلیون فروشنده در کشور، نشاندهنده اشباع تقریبی بازار است که لازم است خدمات جاری با کیفیت خوبی ارائه شود تا مشتری ها و صاحبان کسب ‌وکار بتوانند سرویس های مورد نظر خود را به‌راحتی دریافت کنند و به همین منظور ما روش‌هایی جدید و نو را به این بازار گسترده آورده‌ایم.

فرهنگ فرزان، معاون توسعه کسب و کار فناپ پرداخت (اتیک) در رابطه با روش‌های انجام شده در شرکت فناپ به منظور توسعه مشتریان و بازار گفت: سال گذشته به ‌موازات کد دستوری 720، یک برنامک موبایلی با نام ” ماناپی” را راه‌اندازی کردیم که قصد داریم در سال جاری، این اپلیکیشن موبایلی را در سطح بازار و مشتریانمان توسعه دهیم.. همچنین ما تلاش کردیم در دو حوزه UI/UX و عامل انگیزشی کاربران نسبت به دیگر اپلیکیشن ها مزیت رقابتی داشته باشیم به همین منظور در اپلیکیشن ماناپی ماشین جایزه‌ای را ایجاد کرده‌ایم که در درون آن قابلیت گیمیفیکیشن قابل توجهی وجود دارد تا مشتری بتواند ارتباط برقرار کند و به راحتی جایزه خود را دریافت کند.

او با اشاره به فعالیت های فناپ پرداخت در حوزه  NFCمی گوید: اواخر سال گذشته به همراه ایرانسل از محصول NFC خود در اهواز رونمایی کردیم که این محصول در سامانه حمل‌ونقل اهواز و پروژه‌های پرداخت خرد این شهر استفاده می‌ شود. در سال جاری هم می خواهیم  محصولی مبتنی بر تکنولوژی‌ NFC  را به بهره‌برداری برسانیم.

فرهنگ فرزان، معاون توسعه کسب و کار فناپ پرداخت پرداخت قصد دارد در حوزه پرداخت بر بستر شبکه های اجتماعی خدماتی ارائه دهد گفت: قابلیت‌هایی که در کشور ما تاکنون مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام ایجاد شده، هیچ کدام پرداخت کامل نیستند. در واقع هر کدام تا مرحله آخر می‌رود و در نهایت شما را به درگاه پرداخت اینترنتی می‌فرستد. بدیهی است این موضوع چندان برای کاربر ارزشی ایجاد نمی‌کند، چون می‌تواند از ابتدا در درگاه پرداخت نیاز خود را برطرف کند. همچنین در تلگرام یک ربات است و فرد برای خرید یک شارژ باید پنج دقیقه زمان صرف کند. نکته دیگر این است که این پیام‌رسان‌ها مانند تلگرام فاقد ضمانت حفظ امنیت پرداخت و ثبات هستند به همین دلیل در شرایط فعلی این حوزه را قابل سرمایه‌گذاری ارزیابی نمی‌کنیم.

.

تهیه و گردآوری: تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر