مشخصات پردازنده اگزینوس ۹۶۱۰ به بیرون درز کرد

دسته بندی: سامسونگ , موبایل
 • مشخصات پردازنده اگزینوس 9610 به بیرون درز کرد
  نشانه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه سامسونگ در حال کار کردن بر روی یک تراشه میان رده جدید به نام اگزینوس ۹۶۱۰ است. آخرین تراشه تولیدی سامسونگ، پردازنده اگزینوس ۹۶۱۰ است که درون پرچمدار گلکسی اس ۸ قرار گرفته است. این تراشه در کنار پردازنده قدرتمند اسنپدراگون ۸۳۵ از کوالکام قرار می گیرد و اکنون با توجه به اینکه کوالکلم، پردازنده میان رده اسنپدراگون ۶۶۰ را معرفی کرده است، سامسونگ نیز قصد دارد تا به منظور رقابت در بازار تراشه های میان رده، اگزینوس ۹۶۱۰ را راهی بازار کند.

  بر اساس منابع مختلف، سری ۹ اگزینوس، یک سری جدید از تراشه های سامسونگ است. اگر به یاد داشته باشید، این کمپانی چندی قبل با انتشار تیزری نشان داد که قصد راه اندازی پردازنده های سری ۹ اگزینوس را دارد؛ اما به جای آن پردازنده اگزینوس ۸۸۹۵ معرفی شد.

  اگزینوس 9610

  در حال حاضر با نشانه هایی که از وجود اگزینوس ۹۶۱۰ وجود دارد، می توان دریافت که سری ۹ پردازنده های اگزینوس واقعی بوده؛ اما در این مابین نکته ای توجه ما را به خود جلب کرده است! چرا سری ۹ اگزینوس یک تراشه میان رده است؟!

  گفته می شود که پیکره بندی اگزینوس ۹۶۱۰ بر پایه لیتوگرافی ۱۴ نانومتری low power plus یا به اختصار LPP بنا نهاده شده است. این پردازنده دارای ۴ هسته Cortex -A73 و ۴ هسته Cortex-A53 است. گفته می شود که این پردازنده در کنار پردازنده گرافیکی G72MP3 قرار می گیرد که به نظر می رسد پردازنده گرافیکی انویدیا باشد.

  انتظار می رود که تراشه اگزینوس ۹۶۱۰ در سه ماهه چهارم سال جاری معرفی شده و برای اولین بار توسط کمپانی میزو به کار گرفته شود. هنوز هیچ راهی برای تایید و یا رد این خبر وجود ندارد. باید اندکی صبر کرد، مسلما در روزهای آتی جزئیات و اطلاعات بیشتری منتشر خواهد شد.

  .

  منبع: gizmochina


  مطالب مشابه


  نظر خود را در مورد این پست ارسال فرمایید.