بخش رانندگی خودران سامسونگ یک ماشین خودران تولید نخواهد کرد

بخش رانندگی خودران سامسونگ یک ماشین خودران تولید نخواهد کرد
بخش رانندگی خودران سامسونگ در واقع یک وسیله نقلیه خودران نخواهد ساخت. منابع نزدیک به این غول تکنولوژی کره‌ای در روز پنجشنبه این خبر را اعلام کردند.

گفته می‌شود که سامسونگ به جای توسعه یک ماشین خودران بر روی تکنولوژی پلتفرم باز این فناوری کار خواهد کرد. این به معنای آن است که این شرکت با تکنولوژی جدید خود به شرکت‌هایی کمک می‌کند که قصد دارند در آینده خودروهای خودران خود را با همکاری این شرکت بسازند.

این گزارش مدت کوتاهی پس از انتشار خبر گرفتن مجوز این کمپانی برای آزمایش ماشین‌های خودران در جاده‌های کالیفرنیا منتشر شد. سامسونگ پیش از این تایید کرده بود که مجوز دپارتمان وسایل نقلیه موتوری (DMV) را برای انجام آزمایش در جاده‌های کالیفرنیا دریافت کرده، اما اظهار داشته است که به جای تولید یک محصول نهایی، در حال حاضر بر روی نرم افزار سیستم رانندگی خودکار متمرکز شده است.

سامسونگ در اوایل سال جاری مجوز مشابهی را از کشور خود دریافت کرد که به این شرکت اجازه می‌داد تا آزمایش‌های مربوط به سیستم‌های رانندگی خودران را انجام دهد. تلاش‌های سامسونگ در این زمینه با همکاری هیوندای انجام شده و این شرکت سیستم‌های رانندگی خودران خود را با همکاری گروه خودروسازی هیوندای مورد آزمایش قرار می‌دهد، اما هنوز دقیقا مشخص نیست که این همکاری‌ و مشارکت دقیقا به چه صورتی است.

اخیرا سامسونگ همکاری‌هایی را با شرکت هارمان آغاز کرده است و احتمالا این همکاری‌ها می‌تواند مربوط به واحد رانندگی خودران سامسونگ باشد. این شرکت قبلا نیز با هارمان همکاری‌هایی را داشته است. دستیار صوتی بیکسبی در سیستم‌های سرگرمی وسایل نقلیه هارمان پیش از این مورد استفاده قرار گرفته است.

بر اساس گفته‌های برخی از تحلیلگران این صنعت با این که ممکن است سامسونگ هنوز هم بر توسعه وسایل خوردان اختصاصی خود تمرکز کند، اما بعید است که چنین حرکتی در چند سال آینده اتفاق افتد. این کمپانی در حال حاضر بیشتر بر روی سیستم‌های بخش رانندگی خودران کار می‌کند.

.

منبع: androidheadlinesارسال نظر