کاهش پینگ تایم - ایران تورنمنت

تماشا کنید: تست ضد آب بودن آیفون ۱۰ با شستشو در ماشین لباسشویی!

تماشا کنید: شست و شوی آیفون 10 در ماشین لباسشویی

آیفون ۱۰ در آزمون‌های مختلف، مقاومت خوبی از خود در برابر آب نشان داده است، اما امروز می‌خواهیم یکی از کامل‌ترین و خشن‌ترین تست‌های مقاومت در برابر آب این محصول را به شما نشان دهیم، پس در ادامه با تکراتو همراه باشد.

آیفون ۱۰ (آیفون X) دارای گواهینامه‌ی IP67 است که مقاومت این محصول در برابر نفوذ آب و گرد و غبار را نشان می‌دهد. هرچند که این دستگاه در مقایسه با محصولاتی مانند گلکسی اس ۸ سامسونگ که گواهینامه IP68 دارند، از مقاومت کمتری برخوردار است؛ اما آزمون‌های انجام گرفته بر روی آیفون ۱۰ نشان می‌دهد که این گوشی نیز کاملا در برابر غوطه‌ور شدن در آب نیز مقاوم است.

اما در ادامه قرار نیست یک تست روتین مقاومت در برابر آب را تماشا کنید، بلکه با یک تست ویژه که مقاومت حقیقی دستگاه را ارزیابی می‌کند، روبرو خواهید شد. آیفون X بر اساس استانداردی که کسب کرده می‌تواند تا ۳۰ دقیقه در عمق یک متری آب دوام بیاورد؛ بدون اینکه آسیبی ببیند. در تست‌هایی که با عمق بیشتری از آب نیز بر روی این گوشی انجام گرفته‌اند اتفاق ویژه‌ای برای آن رخ نداده است.

اما در تست ضدآب بودن، گران‌قیمت‌ترین آیفون تاریخ علاوه بر آزمون‌های معمول در برابر آب، تحت شرایط بسیار غیر استانداردتر و دشوارتری قرار گرفته است. در مرحله‌ نهایی نیز آیفون ۱۰ داخل یک ماشین لباسشویی یک دور کاملا شسته می‌شود، اما در عین ناباوری سالم و سرحال از این آزمون نیز بیرون می‌آید.

 

بیشتر بخوانید:  نام آیفون ۲۰۱۸ چه خواهد بود؟!

 

همان‌طور که نتیجه این تست نشان می‌دهد با وجود اینکه آیفون ۱۰ در مقایسه با گلکسی اس ۸ و گلکسی نوت ۸ از استاندارد پایین‌تری در زمینه‌ی مقاومت در برابر آب برخوردار است، اما در عمل مقاومتی مشابه با محصولات سامسونگ از خود نشان می‌دهد.

ضمنا فراموش نکنید که اپل توصیه کرده آیفون ۱۰ را نباید طی شنا کردن یا حمام گرفتن استفاده کرد. این شرکت حتی تاکید کرده که استفاده از این گوشی در سونا یا اتاق بخار نیز ممکن است به این محصول آسیب وارد کند. همچنین ذکر شده که گوشی را درون آب غوطه‌ور نکنید.

ضمنا طبق توصیه اپل اگر آیفون ۱۰ شما خیس شد نباید آن را با وسیله‌ای مانند سشوار خشک کنید. کافی است دستگاه را با یک دستمال خشک کرده و داخل اتاق در معرض هوا قرار دهید.

اکنون بیش از این شما را منتظر نگه نمی‌داریم و دعوت می‌کنیم این ویدئوی جذاب را تماشا کنید:

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: softpediaارسال نظر

داغ‌ترین‌ها
قبلی بعدی