OMPFinex
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

چگونه آیفون خود را به عنوان یک هات اسپات وای فای موبایل ، تنظیم کنیم (آموزش iOS 9 و iOS 10)

آیا تاکنون در موقعیتی قرار گرفته‌اید که به اینترنت نیاز مبرم دارید اما دسترسی به یک اینترنت وای فای برای شما امکان‌پذیر نیست؟ به عنوان مثال در هتل یا یک کمپ تفریحی با خانواده خود در خارج از منزل به سر می‌برید، هم تبلت و هم لپ تاپ همراهتان است اما با هیچ کدام از آن‌ها نمی‌توانید به اینترنت متصل شوید؛ چراکه به اینترنت وای فای دسترسی ندارید!

اگر شما نیز تابه‌حال در چنین شرایط ناامیدکننده‌ای گرفتار شده‌اید و گوشی شما نیز آیفون است، روشی ساده برای اتصال دستگاه های دیگر (لپ تاپ و یا یک تبلت) به آن وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

خبر خوبی که در ابتدا باید به شما بگوییم این است که دسترسی به اینترنت با وجود یک گوشی آیفون بسیار راحت است. کافیست به ترتیب مراحل زیر را دنبال کنید؛ حتی یک شخص تازه وارد نیز می‌تواند مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده را انجام داده و در هر زمانی که بخواهد از هات اسپات موبایل خود استفاده کند.

توصیه‌های تکمیلی: تنها چیزی که شما نیاز دارید، یک بسته اینترنت همراه (دیتای تلفن همراه) بر روی آیفون‌تان است. به خاطر داشته باشید که این هات اسپات وای فای که ایجاد می‌کنید، از دیتای سیم‌کارت شما استفاده می کند و در هر زمانی می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت اپراتور خود، به راحتی بسته‌های اینترنت همراه مختلف را مشاهده کرده و آن را تهیه کرد. البته به این موضوع نیز توجه داشته باشید که اگر بدون خرید بسته‌های اینترنت همراه بخواهید از دیتای گوشی خود استفاده کنید، احتمالا باید هزینه سنگینی برای اینترنت خود بپردازید، بنابراین توصیه می‌کنیم که حتما این بسته‌ها را تهیه کرده و همیشه حواستان به حجم اینترنت باقیمانده از بسته دیتایی که از اپراتور خود خرید کرده‌اید، باشد. بنابراین بهتر است از هات اسپات وای فای تنها در مواقعی که برای سیمکارت خود، بسته‌های دیتا خریداری کرده‌اید، استفاده نمایید.

بروزرسانی: ما این پست را با دستورالعمل جدید برای iOS 9 برورسانی کرده‌ایم. برای افرادی که هنوز از iOS 8 استفاده می‌کنند باید بگوییم که این روند مشابه است و بنابراین شما می‌توانید برای این دستگاه‌ها نیز به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید. دستورالعمل‌های زیر را برای ایجاد یک هات اسپات وای فای موبایل برروی آیفون ۴اس، آیفون ۵ و آیفون ۵اس، آیفون ۶ و آیفون ۶اس، آیفون ۶اس پلاس، آیفون ۶ پلاس، آیپد پرو، آیپد ۲و همچنین آیپاد لمسی نسل پنجم دنبال کنید.

اپل گزینه‌ی هات اسپات شخصی iOS 9 را در بروزرسانی جدیدش تا حدودی مخفی کرده است، اما خوشبختانه انجام این کار نیز سخت نبوده و تنها کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

بروزرسانی – 13 اردیبهشت 96: ما این مطلب را با دستورات جدید برای iOS 10 و گوشی‌های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس، برای شما عزیزان آپدیت کرده‌ایم.

آموزش هات اسپات وای فای آیفون در iOS 10

1. در ابتدا به قسمت تنظیمات (Settings) بروید.

1. در ابتدا به قسمت تنظیمات (Settings) بروید.

.

2. سپس “Cellular” را انتخاب کنید.

2. سپس "Cellular" را انتخاب کنید.

.

3. گزینه “Cellular Data Options” را انتخاب کنید.

3. گزینه "Cellular Data Options" را انتخاب کنید.

.

4. روی گزینه “Cellular Data Network” تپ کنید.

4. روی گزینه "Cellular Data Network" تپ کنید.

.

5. به ناحیه‌ی Personal Hotspot بروید.

یک نام کاربری (Username) وارد کنید (شما می توانید یک APN و بعد از آن هم یک رمز عبور اضافه کنید) و بازگردید.

5. به ناحیه ی Personal Hotspot بروید. یک نام کاربری (Username) وارد کنید (شما می توانید یک APN و بعد از آن هم یک رمز عبور اضافه کنید) و بازگردید.

.

6. حال، وقتی به منوی تنظیمات برمی‌گردید، شما تب “Personal Hotspot” را مشاهده خواهید کرد. شما می‌توانید این بخش را برای روشن و خاموش کردن هات اسپات موبایل و همچنین تغییر رمز عبور انتخاب کنید.

6. حال، وقتی به منوی تنظیمات برمی‌گردید، شما تب "Personal Hotspot" را مشاهده خواهید کرد. شما می‌توانید این بخش را برای روشن و خاموش کردن هات اسپات موبایل و همچنین تغییر رمز عبور انتخاب کنید.

.

7. هنگامی که Personal Hotspot را روشن می‌کنید، اینگونه خواهد شد (درست همانند iOS 9).

وقتی روی این دکمه ضربه می‌زنید، هات اسپات موبایل روشن می‌شود. حال تقریبا کار را به اتمام رسانده‌اید! تنها مرحله‌ای که باقی مانده، این است که به شبکه‌ی هات اسپات وای فای که به تازگی ساخته‌اید، متصل شوید.

7. هنگامی که شما Personal Hotspot را روشن می کنید، اینگونه خواهد شد (درست همانند iOS 9). وقتی که این ضامن را تغییر می دهید، هات اسپات موبایل روشن می شود. حال تقریبا کار را به اتمام رسانده اید! تنها مرحله ای که باقی مانده این است که به این شبکه‌ای که به تازگی ساخته اید، متصل شوید.

.

8. همچنین می‌توانید رمز عبور خود را تغییر دهید.

اگر رمز عبور خود را فراموش کردید باید بدانید که شما همچنین می‌توانید به راحتی رمز عبور خود را تغییر دهید؛ تنها کافیست روی بخش مربوط به رمز عبور وای فای تپ کنید.

8. همچنین می توانید رمز عبور خود را تغییر دهید. شما همچنین می توانید برای اینکه راحت تر رمز عبور خود را به یاد بیاورید، آن را تغییر دهید. تنها کار این است که بر روی فیلد رمز عبور وای فای کلیک کنید.

.

9. آیا می‌خواهید چک کنید که هات اسپات آیفون شما چگونه کار می‌کند؟

شما هم‌اکنون می‌توانید با این هات اسپات وای فای که به تازگی ایجاد کرده‌اید، به هر دستگاهی که وای فای آن فعال است، اعم از یک دستگاه ویندوزی، تبلت یا گوشی اندرویدی، دیگر گجت‌های آی او اسی و یا هر دستگاه دیگری، متصل شوید.

9. آیا می‌خواهید چک کنید که هات اسپات آیفون شما چگونه کار می‌کند؟ شما هم‌اکنون می‌توانید با این هات اسپات وای فای که به تازگی ایجاد کرده‌اید، به هر دستگاهی که وای فای آن فعال است، اعم از یک دستگاه ویندوزی، تبلت یا گوشی اندرویدی، دیگر گجت‌های آی او اسی و یا هر دستگاه دیگری، متصل شوید.

.

اگر در خصوص ساخت هات اسپات وای فای با گوشی آیفون، نکته‌ای از قلم افتاده و یا روش دیگری را برای ساخت هات اسپات موبایل با یک دستگاه آی او اسی می‌دانید، آن را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

در ادامه نیز به آموزش ساخت هات اسپات وای فای آیفون در آی او اس 9 خواهیم پرداخت.

آموزش هات اسپات وای فای آیفون در iOS 9

۱. در ابتدا به قسمت تنظیمات (Settings) بروید.

۱. در ابتدا به قسمت تنظیمات (Settings) بروید.

.

۲. سپس “Cellular” را انتخاب کنید.

سپس "Cellular" را انتخاب کنید.

.

۳. بر روی “Cellular Data Network” ضربه بزنید.

بر روی "Cellular Data Network" ضربه بزنید.

.

۴. به ناحیه‌ی Personal Hotspot بروید

نام کاربری را وارد کنید (شما می توانید یک APN و بعد از آن هم یک رمز عبور اضافه کنید) و بازگردید.

نام کاربری را وارد کنید (شما می توانید یک APN و بعد از آن هم یک رمز عبور اضافه کنید)، و بازگردید.

.

۵. اکنون هنگامی‌که به منوی تنظیمات برمی‌گردید، تب جدیدی را با نام “Personal Hotspot” مشاهده خواهید کرد. از این بخش می‌توانید برای روشن و خاموش کردن هات اسپات موبایل و همچنین تغییر رمز عبور استفاده کنید.

۵. اکنون هنگامی‌که به منوی تنظیمات برمی‌گردید، تب جدیدی را با نام "Personal Hotspot" مشاهده خواهید کرد. از این بخش می‌توانید برای روشن و خاموش کردن هات اسپات موبایل و همچنین تغییر رمز عبور استفاده کنید.

.

۶. هنگامی که Personal Hotspot را روشن می‌کنید، اینگونه خواهد شد (درست همانند iOS 9).

وقتی روی این دکمه ضربه می‌زنید، هات اسپات موبایل روشن می‌شود. حال تقریبا کار را به اتمام رسانده‌اید! تنها مرحله‌ای که باقی مانده، این است که به شبکه‌ی هات اسپات وای فای که به تازگی ساخته‌اید، متصل شوید.

۶. هنگامی که Personal Hotspot را روشن می‌کنید، اینگونه خواهد شد (درست همانند iOS 9). وقتی روی این دکمه ضربه می‌زنید، هات اسپات موبایل روشن می‌شود. حال تقریبا کار را به اتمام رسانده‌اید! تنها مرحله‌ای که باقی مانده، این است که به شبکه‌ی هات اسپات وای فای که به تازگی ساخته‌اید، متصل شوید.

.

۷. همچنین می‌توانید رمز عبور خود را تغییر دهید.

اگر رمز عبور خود را فراموش کردید باید بدانید که شما همچنین می‌توانید به راحتی رمز عبور خود را تغییر دهید؛ تنها کافیست روی بخش روی قسمت پسورد وای فای (Wi-Fi password) تپ کنید.

۷. همچنین می‌توانید رمز عبور خود را تغییر دهید. اگر رمز عبور خود را فراموش کردید باید بدانید که شما همچنین می‌توانید به راحتی رمز عبور خود را تغییر دهید؛ تنها کافیست روی بخش روی قسمت پسورد وای فای (Wi-Fi password) تپ کنید.

.

 

۸. آیا قصد دارید ببینید که هات اسپات آیفون شما چگونه کار می‌کند؟

شما هم‌اکنون می‌توانید با این هات اسپات وای فای که به تازگی ایجاد کرده‌اید، به هر دستگاهی که وای فای آن فعال است، اعم از یک دستگاه ویندوزی، تبلت یا گوشی اندرویدی، دیگر گجت‌های آی او اسی و یا هر دستگاه دیگری، متصل شوید.

۸. آیا قصد دارید ببینید که هات اسپات آیفون شما چگونه کار می‌کند؟ شما هم‌اکنون می‌توانید با این هات اسپات وای فای که به تازگی ایجاد کرده‌اید، به هر دستگاهی که وای فای آن فعال است، اعم از یک دستگاه ویندوزی، تبلت یا گوشی اندرویدی، دیگر گجت‌های آی او اسی و یا هر دستگاه دیگری، متصل شوید.

.

بیشتر بخوانید:

منبع: phonearena


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (24 نظر)

  من گوشیمو اپدیت کردم ولی گزینه هات اسپات رو ندارم 

  پاسخ

  هات اسپاتو باید بسازین براش

  پاسخ

  ببخشید من ای یو اسم ١٠ هستش ولی هیچکدوم ازین گزینه هارو مداره که بخوام هات اسپات رو نصب کنم چیکار باید بکنم؟؟میشه جواب بدین؟

  پاسخ

  مگه نصب کردنیه مردک.باید بسازی

  پاسخ

  ممنون عالی بود

  پاسخ

  سلام من ای او اسم ده هستش ولی وقتی username رو میزنم و بعد بر میگردم هیچ کدوم از اون نوشته ها رو نداره و دوباره بر میگردوم اون چیزی که زدم پاک میشه
  میشه بگید چیکار کنم

  پاسخ

  سلام ، احسنتتت?

  پاسخ

  سلام من روى ایپدم داخل ستینگ – سیولردیتا- …. رفتم ولى سیولردیتا نت ورک را نداره و iOS من هم ٩.٣.۵ هست ،، خیلى سعى کردم نتونستم ان طور که گفتید هات اسپات را ظاهر و فعال کنم تا حدى باعث تعجبم شده داخل سیولردیتا که ایپد من نشان میده اصلاً شباهتى به ان تصاویرى که شما نشان داده اید نداره!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟! ممنون میشوم که رفع ابهام کنید تشکر. دَوَلُّو

  پاسخ

  اصلا به دردم نخورد

  همش الکی بود

  پاسخ

  سلام من ایواسم دهه میخواستم ببینم چطوری وای فای دایرکتمو روشن کنم؟؟
  ممنون ار سایت خوبتون

  پاسخ

  ببینید من کلا روش هات اسپات کردن موبایل برای استفاده از اینترنت رو حتی در شرایط وجود مودم و سالم بودن اون هم ترجیح میدم به این خاطر که دیگه هیچ جوره نمیشه هکش کرد یا حداقل من ندیدم مودم رو هر چه قدر هم که امن کنی باز قابل هکه مخصوصا داخل ایران که چنین موضوعی دور از ذهن نیست مورد بعدی هم اینکه تو تنضیمات هات اسپات خیلی سریع و بدون نیاز به طی کردن مراحل طولانی به شما نشون میده چند تا دیوایس به نت شما متصل هستند که اینم خودش یه امتیاز ویژه دیگس

  پاسخ

  سلام من همه ی این کارارو انجام دادم ولی روی گوشی دیگران اصلا من رو نشون نمیده باید چیکار کنم ؟

  پاسخ

  یک دنیا ممنونم. کارم راه افتاد. عالییییییییییییی.

  پاسخ

  سلام خسته نباشید ، ممنون از راهنمایی بسیار دقیق شما ،

  پاسخ

  سلام تشکر مفید بود

  پاسخ

  من تمام مراحل رو انجام دادم ولی وقتی ب قسمت تنظیمات برگشتم درست نشد،چرا؟

  پاسخ

  سلام ببخشید میشه زود به من جواب بدید، من با لب تاب قبلا به نت گوشی آیفون ۶ خودم وصل میشدم ولی الان نمیدونم چرا وای فای گوشی میزنه نو کانکت؟ یعنی وای فای روشن نمیشه فقط بلوتوث که اون هم لب تاب بهش وصل نمیشه

  پاسخ

  خیلی ممنونم از راهنماییاتون

  پاسخ

  سلام
  من هات اسپات گوشیم رو فعال کردم بعد سیم کارتم رو عوض کردم الان که دوباره سیم قبلی رو گذاشتم داخل گوشیم هات اسپاتش خراب شده باید چیکارش کنم
  با روش قبلی دیگه وصل نمیشه

  پاسخ

  مرسی و ممنون بابت اموزش راحت و سریع که به اشتراک گذاشتید متشکر

  پاسخ

  بی نظیرید خیلی گشتم تا اینجا تونستم پیدا کنم تشکر فراوان

  پاسخ

  خیلی عالی بود ممنون از راهنمایی تون لایک فراوان

  پاسخ

  متشکرم شما فوق العاده اید

  پاسخ