;
coinex

ناموفق بودن فیلترینگ تلگرام در روسیه !

اختلال اینترنت در روسیه بعد از فیلتر تلگرام اتفاق افتاد. بسیاری از سایت‌های اینترنتی روسیه هم‌چنان با مشکلات فنی و عدم دسترسی کاربران روبه رو هستند.

به گزارش تکراتو، شرکت سونی خود شخصا اعلام کرده است که بسیاری از دستگاه‌های پلی‌استیشن در روسیه امکان بازی‌های آنلاین و دسترسی به اینترنت را ندارند. تعداد زیادی از کاربران نسبت به اختلال اینترنت در روسیه اعتراض کرده اند اما سازمان نظارت بر رسانه‌های روسیه دخالت در مسدود کردن آی پی آدرس بازی‌های آنلاین را رد کرده است.

نکته مهم اینکه هنوز دسترسی به پیام‌رسان تلگرام بدون هیچ مشکلی و عدم نیاز به تنظیم و نصب برنامه مکمل در روسیه ادامه دارد. با وجود اینکه دولت روسیه اقدام به مسدود کردن این پیام‌رسان گرفت، اما نیم ساعت پس از اعلام توقف، دسترسی مجدد به تلگرام امکان پذیر شد.


بیشتر بخوانید: دستور فیلترینگ تلگرام در روسیه صادر شد!


اختلال اینترنت در روسیه با وجود عدم موفقیت فیلترینگ تلگرام

نهاد نظارتی روسیه هفته گذشته بود که فیلترینگ تلگرام در این کشور را آغاز کرد. در ادامه این اقدام باعث شد تا بیش از ۲۰ میلیون آی پی آدرس نیز از دسترس کاربران روس خارج شود. بر روی بسیاری از این آدرس‌های اینترنتی، سایت‌های مختلف خدماتی و بازی‌های اینترنتی قرار دارند اما مقامات روسیه اعلام کرده اند که این سایت‌ها ارایه دهنده خدمات وی پی ان رایگان برای دور زدن فیلترنیگ در این کشور هستند.

بنابراین با وجود اینکه تلگرام در روسیه فیلتر نیست علت این اختلال در اینترنت چه می تواند باشد!؟

 

بیشتر بخوانید:

.

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر