فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

مقایسه تلگرام طلایی و تلگرام ایکس ؛ نبردی میان نسخه رسمی و غیر رسمی تلگرام

مقایسه تلگرام طلایی و تلگرام ایکس مقوله‌ای است که لزوم پرداختن به آن پس از فیلتر شدن تلگرام و با در نظر گرفتن تمایل کاربران ایرانی به این پیام‌رسان محبوب، احساس می‌شود.

تلگرام ایکس نسخه جدید تلگرام است که ظاهری زیباتر و رابط‌ کاربری منعطف‌تری داشته و سرعت کار با آن نیز بیشتر است. تلگرام ایکس تاکنون بیش از 1 میلیون بار در گوگل پلی دانلود شده است. به نظر می‌رسد تلگرام ایکس بستری برای آزمایش و ارزیابی تغییراتی است که در آینده به تلگرام افزوده خواهد شد. به علاوه بسیاری از قابلیت‌هایی که در نسخه‌‌های غیررسمی تلگرام نظیر موبوگرام و تلگرام طلایی دیده می‌شد، به تلگرام ایکس نیز افزوده شده است.

همانطور که می‌دانید تلگرام یک سرویس متن باز (Open Source) است. در سرویس‌های متن باز این امکان برای برنامه نویسان وجود دارد تا تغییرات دلخواه خود را اعمال کنند و حتی اشکالات سرویس را به تیم توسعه آن گزارش کنند. این موضوع نه تنها منجر به بهبود کارایی و مرتفع شدن نقص‌ها می‌شود، بلکه با پدیدار‌ شدن نسخه‌های غیررسمی به نحوی به افزایش محبوبیت سرویس اصلی نیز می‌انجامد.

تلگرام طلایی یا طلگرام یکی از نسخه‌های غیررسمی و بسیار محبوب در میان کاربران ایرانی است. به طوری که تا کنون بیش از 2 میلیون بار در کافه‌بازار دانلود و نصب شده است. تلگرام طلایی مانند سایر نسخه‌ها غیررسمی تلگرام و نیز تلگرام ایکس از API های تلگرام استفاده می‌کند و به گفته تیم طراحی آن به این دلیل که “از سرویس‌های اصلی خود تلگرام بهره می‌برد، از نظر امنیت تفاوتی میان این نسخه با تلگرام وجود ندارد.”

در ادامه این مطلب، تکراتو به مقایسه تلگرام طلایی و تلگرام ایکس خواهد پرداخت، مزایای و نقص‌های هر یک را بیان خواهد کرد و در پایان، برنده رقابت میان نسخه جدید تلگرام و محبوب‌ترین نسخه غیررسمی آن در ایران را اعلام خواهد کرد. شاید مقایسه تلگرام طلایی و تلگرام ایکس بتواند ایده‌های جدیدی برای تغییرات احتمالی در تلگرام اصلی ارائه دهد.

مقایسه تلگرام طلایی و تلگرام ایکس ؛ یک نسخه‌ رسمی و یک نسخه غیررسمی از تلگرام

در مقایسه تلگرام ایکس و تلگرام طلایی دو موضوع را به طور کلی حایز اهمیت می‌دانیم. نخست مقایسه رابط کاربری این دو پیام‌رسان است و دیگری امینت.

تغییرات موجود در رابط کاربری هر دو نسخه تلگرام درخور توجه‌ است، در هر دو قابلیت‌هایی افزوده شده است که نسبت به کار با تلگرام اصلی برتری‌هایی را ایجاد می‌کنند. امنیت نیز جایگاه خاص خود را دارد و کاربران در چند وقت اخیر نشان‌ دادند اهمیت زیادی برای حریم خصوصی خود قائل هستند. در ادامه مقایسه تلگرام طلایی و تلگرام ایکس این دو نسخه غیررسمی و رسمی تلگرام را بررسی می‌کنیم.

زبان فارسی در تلگرام طلایی ؛ وقتی تلگرام بومی می‌شود!

شاید بتوان تلگرام طلایی را نسخه بومی‌شده تلگرام دانست. امکان استفاده از زبان فارسی در این نسخه غیررسمی یکی از مهمترین دلایل محبوبیت 2 میلیونی آن در میان کاربران ایرانی است. مسلما برای بسیاری از مردم ارتباط برقرار کردن با یک رابط کاربری که منو و سایر نوشته‌ها آن به زبان مادری آنها نوشته شده است، بسیار آسان‌تر است. چنین امکانی در تلگرام ایکس و نیز بسیاری دیگر از نسخه‌های غیررسمی این پیام رسان دیده نمی‌شود.

پس از دانلود تلگرام طلایی از کافه بازار یا سیب‌اپ پیش از آنکه شماره تلفن همراه خود را وارد و اکانت خود را فعال کنید، دو گزینه برای زبان اپلیکیشن در مقابل شما قرار می‌گیرد. شما می‌توانید حسب عادت خود به کار با منوی انگلیسی تلگرام و یا تمایل به استفاده از زبان مادری خود، گزینه مدنظر را انتخاب کنید.

مقایسه رابط کاربری ؛ انتخاب دشوار است!

نخست به بررسی رابط کاربری در تلگرام ایکس می‌پردازیم. پس از دانلود این اپلیکیشن از گوگل پلی و فعال سازی حساب کاربری، نخستین نکته‌ای که به چشم می‌خورد، اضافه شدن تب تماس‌ها (CALLS) در کنار تب مربوط به چت‌ها (CHATS) است. در این قسمت مانند LOG در تماس‌های اسمارت‌فون‌های اندرویدی، تماس‌های دریافتی و ارسالی و زمان و تاریخ این تماس‌ها به ترتیب فهرست شده است.

با باز کردن منوی کشویی در تلگرام ایکس، عکس پروفایل به نحوی بهتر نمایش داده می‌شود. همچنین برای عوض کردن عکس پروفایل مانند آخرین نسخه تلگرام اصلی می‌بایست از طریق بخش Setting اقدام کرد. یک ویژگی دیگر که در بخش منوی کشویی جلب توجه می‌کند، افزوده شدن امکان “حالت شب” یا Night Mode است.

با انتخاب این گزینه زمینه تلگرام از سفید به مشکی تغییر می‌کند. این امکان جدا از اینکه منجر به کاهش نور صفحه در شب می‌شود، یک مزیت دیگر نیز دارد. مطابق یک تحقیق، زمینه مشکی نسبت به زمینه سفید برای نوشته‌ها در هنگام مطالعه حالت بهینه‌تری است، موضوعی که خلا آن در مطالعه کتاب‌ها با زمینه تمام‌سفید نیز به چشم می‌خورد. درواقع شما می‌توانید از این قابلیت نه فقط در طول شب که هنگام حضور نور نیز بهره ببرید.


بیشتر بخوانید : تلگرام ایکس ؛ ماجراجویی جدید تلگرام در دنیای شبکه‌های اجتماعی!


در بخش Setting چند نکته جدید و شایان توجه دیده می‌شود. نخست بخش تازه اضافه شده تم‌ها یا Themes است. این ویژگی در حالی به تلگرام ایکس اضافه شده که تا پیش از نیز در برخی نسخه‌های غیررسمی نظیر موبوگرام نیز دیده شده بود. در این قسمت می‌توانید حاشیه‌های مربوط به پیام‌ چت‌ها و کانال‌ها را با استفاده از گزینه‌های “Bubbles in Chats” و “Bubbles in Channels” شخصی سازی کنید.

تلگرام ایکس
با غیرفعال کردن قابلیت “Bubbles in Channels” می‌توان مرز میان پست‌های کانال‌ها را از میان برد. به علاوه تاریخ، ساعت و نام ادمین نیز محو می‌شود. این قابلیت برای چت‌ها نیز وجود دارد. (اعتبار : تکراتو)

تغییر تصویر زمینه (Wallpaper) و تغییر اندازه نوشته نیز گزینه‌هایی‌اند که پیش از نیز شاهد آنها بوده‌ایم. امکان جدید افزوده شده تغییر رنگ تم است. با اینکه همگی تلگرام را با رنگ آبی کلاسیک‌اش می‌شناسیم، اما اگر این امکان تغییر رنگ تم پای خود را به نسخه اصلی تلگرام نیز باز کند، شاهد یک سنت‌شکنی از سوی تیم تلگرام خواهیم بود. استفاده از رنگ‌های مختلف در تم این پیام‌رسان هر از چندی می‌تواند موجب تنوع شود.

قابلیت دیگری که در بخش تم‌ها به چشم می‌آید، امکان برنامه ریزی برای حالت شب است. به گونه‌ای که می‌توان آن را طوری تنظیم کرد که تنها در ساعات تاریک شبانه‌روز فعال باشد.

در بخش Setting یک قابلیت جدید دیگر نیز به چشم می‌خورد و آن بخش “Data and Storage” است. تا پیش از این در آپدیت‌های تلگرام شاهد شخصی‌سازی دانلود خودکار داده‌ها بودیم. این قابلیت در تلگرام ایکس به انتهای این بخش ضمیمه شده است. دو گزینه جدید “Storage Usage” و “Proxy” نیز بسیار جلب‌نظر کردند.

بسیاری از اوقات پیش آمده است که فایل‌های دانلود شده بسیاری در چت‌ها، گروه‌ها و کانال‌ها تلگرام حافظه دستگاه‌مان را اشغال می‌کنند. فایل‌هایی که شاید کاربرد چندانی هم نداشته باشند. تا پیش از این تنها راه برای پاک‌کردن این فایل‌های غیرضروری استفاده از پوشه تلگرام در فایل منیجر دستگاه بود.

اما در بخش Date And Usage نه تنها می توان همه این فایل‌ها را پاک کرد، بلکه می‌توان میزان استفاده هر کانال، گروه یا چت از فضای ذخیره‌سازی دستگاه را نیز مشاهده و در صورت تمایل آن را جداگانه پاک کرد.

تلگرام ایکس
در بخش Data And Storage ویژگی‌های زیادی برای شخصی‌سازی ذخیره‌سازی فایل‌های دانلود شده توسط تلگرام ایکس وجود دارد. (اعتبار : تکراتو)

در بالای صفحه مربوط به این بخش گزینه‌ای تحت عنوان “Keep Media” وجود دارد. با استفاده از این قابلیت می‌توانیم برای نگه‌داری فایل‌ها در حافظه دستگاه خود ددلاین تعیین کنیم. به این صورت که پس از سه روز، یک هفته یا یک ماه فایل‌های مربوط به تلگرام به طور کامل از حافظه داخلی پاک شوند. اما اگر به چنین چیزی تمایل نداشتیم می‌توانیم از گذشته “Forever” استفاده کنیم.

با فیلتر شدن تلگرام در ایران و روسیه، تیم تلگرام و پاول دورف پاسخ‌های متعددی به این موضوع نشان دادند و اقدامات موثری اتخاد کردند. از جنبش مقاومت دیجیتالی تلگرام که بگذریم، به نظر می‌رسد افزوده شدن قابلیت “Proxy” در رابط کاربری تلگرام ایکس، پاسخ فنی تیم دورف به فیلترنیگ‌های اخیر بوده است، قابلیتی که تا پیش از این در شبکه اجتماعی توئیتر نیز شاهد آن بوده‌ایم.

با انتخاب این گزینه و پر کردن فیلد‌های سرور، پورت، یوزرنیم و پسورد که اخیر در برخی از کانال‌های تلگرامی نیز شاهد گسترش آنها هستیم، می‌توان از سد فیلترینگ تلگرام عبور کرد.

در ادامه رابط کاربری در تلگرام طلایی را مورد واکاوی دقیق قرار می‌دهیم. همانطور که گفتیم در تلگرام طلایی از زبان فارسی پشتیبانی می‌شود. در این نسخه غیررسمی تلگرام 6 تب جدید افزوده شده است که می‌توان به واسطه آنها چت‌های خصوصی (Private Chat)، گروه‌های معمولی، سوپر‌گروه‌ها، کانال‌ها را دسته‌بندی کرد. این ویژگی پیش از نیز در موبوگرام، دیگر نسخه غیررسمی تلگرام دیده شده بود.

علاوه بر این، دو تب مجزا در بخش پایین اپلیکیشن دیده می‌شود که امکانات منحصر به فردی را ارائه می‌کند: داغ‌ترین‌ها و کانال‌ها

داغ‌ترین‌ها: با انتخاب این گزینه صفحه‌ای باز خواهد شد که در آن پست‌ها محبوب کانال‌های تلگرامی، چه آنها که شما عضو‌ آن هستید و چه آنهایی که عضو آن نیستید را فهرست کرده است. این فهرست را می‌‌توان برحسب ویدیو، عکس، متن، گیف و موزیک فیلتر کرد. در واقع این بخش را می‌توان یک خبرخوان تلگرامی قلمداد کرد.

جستجو در کانال‌ها:‌ با استفاده از این قابلیت می‌توان کلمات مورد نظر خود را در تمامی کانال‌ها تلگرامی جستجو کرد. آنطور که در اپلیکیشن آمده است، این جستجو در بین بیش از یک میلیون کانال و بیش از یک و نیم میلیارد پست تلگرامی انجام خواهد گرفت. البته این جستجو مدت زمان تقریبا طولانی صرف خواهد کرد.

تلگرام طلایی
دو مشخصه “داغ‌ترین‌ها” و “جستجو در کانال‌ها” از جمله قابلیت‌های تلگرام طلایی است که کارایی بسیار زیادی می‌تواند داشته باشد. (اعتبار : تکراتو)

با نگاهی دقیق‌تر به رابط کاربری تلگرام طلایی نکات جالبی به چشم می‌خورند. رفتن به اولین پیام و حذف تاریخچه گفتگوها از جمله قابلیت‌های تلگرام طلایی است که در نسخه‌های غیر رسمی دیگر نیز دیده شده بودند. با استفاده از ویژگی “آیدی‌یاب” در منوی کشویی تلگرام طلایی، تنها با داشتن آیدی دوستان و آشنایان می‌توان با آنها ارتباط برقرار کرد.

“قالب‌دهی” امکان دیگری است که مشاهده بخش “Themes” در تلگرام طلایی است و کاربران می‌تواند بواسطه آن رنگ منوی خود را تغییر دهند و قالب‌های جدید را انتخاب کنند.


بیشتر بخوانید : تلگرام طلایی یا طلگرام ؛ هر آنچه از این نسخه غیررسمی تلگرام می‌دانیم


نمایش کسانی که شماره موبایل شما را دارند، نمایش کاربران آنلاین، پشتیبانی از تاریخ خورشیدی و قالب ۲۴ ساعته علاوه‌بر پشتیبانی از زبان فارسی، رمز‌گزاری چت‌های خصوصی، نمایش آخرین بازدید مخاطب با یک آیکون رنگی، ترک گروه با امکان بازگشت و بدون متوجه شدن سایرین و استفاده از سیستم مدیریت دانلود اختصاصی، از جمله قابلیت‌های درخور توجه تلگرام طلایی است.

مقایسه تلگرام ایکس و تلگرام طلایی از دیدگاه امنیت

با اینکه تیم تلگرام طلایی عنوان کرده است که به دلیل اتصال مستقیم این نسخه غیررسمی به سرور‌های تلگرام “از لحاظ امنیت تفاوتی بین تلگرام و تلگرام طلایی (طلگرام) وجود ندارد”؛ اما باید درنظر داشته باشیم که سرویس‌های متن بازی نظیر تلگرام، علاوه بر اینکه برای عیب‌یابی و اعمال تغییرات در اختیار بسیاری از برنامه‌نویسان قرار می‌گیرد، مانعی هم برای اعمال تغییرات سوء از سمت هکر‌ها وجود ندارد.

این گفته به این معنی نیست که اپ تلگرام طلایی مشکل امنیتی اینچنینی دارد، اما برای تکراتو ثابت نشده است که آیا بد‌افزار‌ها، جاسوس‌افزار‌ها یا سایر موارد مشابه در این نسخه‌ غیررسمی وجود دارند یا خیر؟

اما از سوی دیگر تلگرام ایکس، نسخه‌ی رسمی جدید تلگرام است و از آنجا که بسیاری از کاربران ایرانی تلگرام را پیام‌رسان امنی می‌دانند، به نظر می‌رسد برگ برنده را باید به تلگرام ایکس داد. با این وجود، تاکنون مشکل امنیتی در خصوص تلگرام طلایی و یا سایر نسخه‌های غیررسمی مشهور گزارش نشده است. البته این به معنای تایید عملکرد این اپلیکیشن‌‌ها از نظر حریم‌ شخصی و آزادی اینترنت نیست.

برنده مقایسه تلگرام ایکس و تلگرام طلایی ؛ انتخاب باشماست

در مقایسه تلگرام طلایی و تلگرام ایکس باید گفت که هر کدام از این دو نسخه قابلیت‌های قابل توجه‌ای دارند. به طور کلی نمی‌توان یکی از این دو را برتر از دیگری دانست. پشتیبانی از زبان فارسی و بخش‌های داغ‌ترین‌ها و جستجوی کانال‌ها طرافداران خاص خود را دارند. همچنین در آنسوی ماجرا امنیت تضمین‌شده تلگرام ایکس در کنار رابط کاربری زیباتر آن هر کاربری را به سوی استفاده از آن جذب می‌کند؛ به ویژه اگر قابلیت بلاک چین وعده‌داده شده دورف به این اپلیکیشن افزوده شود، می‌توان مجددا شاهد برتری بی‌چون و چرای تلگرام در میان‌ پیام‌رسان‌های مطرح در ایران بود.

نظر شما در خصوص این دو اپلیکیشن چیست و کدام یک رابرنده مقایسه تلگرام طلایی و تلگرام ایکس می‌دانید؟ دیدکاه خود را در بخش نظرات زیر با تکراتو در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید :

.

منبع : techrato

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (72 نظر)

  چرا نسخه های رسمی تلگرام فیلتره ولی تلگرام طلایی هنوز در بازار و مایکت قابل دسترسیه و فیلتر نیست؟؟؟؟

  پاسخ

  معلومه خوب
  به بالا وصله و از رانت امنیتی ها استفاده میکنه
  بعضی کانالهای خبری در تلگرام طلایی باز نمیشود در حالیکه روی تلگرام اصلی و پلاس مسنجر هستند

  پاسخ

  نرم افزار خوبیه دمشتون گرم ولی یچیزی ذهن مردم و حتی خودمم درگیر میکنه اینک نسخه اصلی تلگرام با اینک فیلتر شده از کافه بازر حذف شده ولی این نسخه با اینک فیلتر نیست یا بهتر بگم بدون فیلتر شکن کار میکنه از کافه حذف نشده واین کمی‌ن بسیار مشکوکه و مردم از لحاظ امنیت این برنامه نگران میکنه
  با تشکر

  پاسخ

  واقعا دلیلش نمیدونی ؟
  تلگرام طلایی و هات گرام هردو متعلق به شرکت سرزمین هوشمند که اگر داخل سایتشون بری و به قسمت تماس باما مراجعه کنید آدرس رو زده (پارک علم و فناوری دانشگاه تهران) که وابستگی کاملش رو اثبات میکنه.
  در ضمن من یک تست گرفتم برخی از کانال های خبری سیاسی حتی اگر فان باشند تو هات گرام مسدود ولی تو خود تلگرام باز

  پاسخ

  لطف‌نمایید‌اعضای‌تیمتان‌رامعرفی‌نمایید‌‌‌ مشگل‌اینه‌خودم‌هیچوقت‌از‌کافه‌بازار‌استفاده‌ننمودم‌کارشما‌هم‌مشکوک‌بنظر‌میرسه‌‌هر‌ اندازه‌توضیح‌فرمایید‌مشترک‌باز‌هم‌ته‌دلش‌ دلهره‌داره‌

  پاسخ

  سلام
  توجه داشته باشید سرور اصلی تلگرام طلایی تو ایران هست….

  پاسخ

  سلام میگن تلگرام طلایی امنیت نداره .آیا میتونه شماره کارت بانکی رو که رمز دوم نداره اما پیامش میاد رو هک کنه؟

  پاسخ

  بله دوست عزیز

  پاسخ

  لطفا جواب بدید ک من خیلی نگرانم احساس میکنم توسط کسی حک شدم راهنماییم کنید

  پاسخ

  خخخخخ
  خدایی ینی شما عقل ندارید؟
  اخه ناموسا چطوری میشه بدون رمز و فقط از طریق اس ام اس واریز کارت حک بشه
  بخدا ملت ما یه مشت ادم دهن بین نادونن

  پاسخ

  نه نمیتونه
  ولی ریسک نکن و از تلگرام دی آر استفاده کن (توی گوگل پلی داره)

  پاسخ

  یه مثلی هست که میگه تو علم کامپیوتر نشد نداره. اینکه آیا تلگرام طلایی داره پیام ها شنود میشه؟ به هیچ عنوان این تلگرام صرفا داره از آی پی آی های تلگرام استفاده می‌کنه که اون هم به صورت صد در صد کد میشه پیام ها و قابلیت شنود ندارن. ولی اینکه چرا این رو راه انداختن و مانع فیلتر شدن تلگرام شدند؟ به دلیل قرار داده‌ایم دولت با تلگرام هست. این همون دست های آلوده و خاعن پشت پرده است. لطفا دیگه از حقوق های نجومی و اختلاس ها شکایت نکنید چون خودمون داریم تو زمستون و طبق خواسته اونها بازی میکنیم.همین. یا علی

  پاسخ

  اطلاع رسانی شمادرواقع شروع خوبیست که بدانیم تفاوت بین پیام رسانها وتلگرام وانواع تلگرام چیه .
  ولی من نتوانستم ازتلگرام ایکس استفاده کنم اماتلگرام طلایی بعصی امکانات متنوع موبوگرام راندارد گرچه درنبودتلگرام اصلی فعلا مجبوریم راضی باشیم . موفق باشید .
  امنیت حرف اول ارتباطات

  پاسخ

  چرا تلگرام طلایی فیلتر نیست ؟

  پاسخ

  قطعا تلگرام طلایی امنیت نداره و از طریق واحدهای نظارتی در ایران چک میشه. یه چیزی مثل حکم شنود مکالمات شهروندان در امریکا که کلی سر و صدا کرد و همین تلویزیون خودمون کلی انتقاد کرد. اگر غیر از این بود تا الان فیلتر شده بود. وقطعا که این پیام من منتشر نمیشه😁

  پاسخ

  جالبه تمام تلگرام ها اعم از داخلی و اصلی فیلتره ولی تلگرام طلایی فیلتر نیست!!
  فقط میشه این جواب رو گرفت که سپاه روش نظارت داره و مکالمات رو چک میکنه،
  چرا آمد نیوز در همه تلگرام های که فیلترشدن باز میشه ولی تلگرام طلایی زده بلاک شده این کانال در صورتی که بلاک نیست، میشه این نتیجه رو گرفت که جمهوری اسلامی نمیخواد مردم از اتفاقاتی که در کشور میفته آگاه بشن،
  چرا در تلگرام طلایی مطالبی که در بعضی از کانال ها میاد اون مطلب باز نمیشه ولی در تلگرام رسمی باز میشه.
  واضح است که تلگرام طلایی نسخه دست کاری شده ی جمهوری اسلامی است که میخواد هر چه خودش صلاح میداند در اختیار مردم بگذارد و صددرصد از تمام مکالمات و چت های صورت گرفته هم نظارت دارد،
  بعید میدونم اجازه پست این مطلب رو بدید
  به امید روزی که ایران در دستان ایرانی باشد،

  پاسخ

  سلام
  با ورود بنده به تلگرام طلایی سه کانال بنده از جمله آمد نیوز مسدود شدند ؟ چرا ؟
  چطور ممکن هست زمانی که دولت و سیستم مخابرات حتی به فیلترشکن هاهم اجازه فعالیت نمیدهد یک نرمافزار که از ایران طراحی میشود به راحتی کار میکند؟ آیا این امر نمی تواند نشان از ابزار جاسوسی و یا رانت به دولتمردان باشد؟

  پاسخ

  فقط و فقط تلگرام رسمی وتلگرام ایکس
  ایرانی ها همشون تو کانال های زیادی عضوت میکنن
  تبلیغات دارن
  سرعتشون پایینه
  امنیت نداره
  کاملا دست دولته
  همه ی پیام ها هم شنود میشه (انگار دقیقا داری از سروش استفاده میکنی)

  چرا عاقل کند کاری که ….

  پاسخ

  یعنی سرمایه گذاری یهودی و حامی مالی اسرائیل و انگلیس که ساختمان دولتی برای نگهداری سرور تلگرام در نظر میگیره شنود نمیکنه . کلا مرغ همسایه غازه

  پاسخ

  عزیز بهتره اونا شنود کنند یا سپاه؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ

  سلام.خسته نباشید.نسخه تلگرام طلایی برای ویندوز هم طراحی شده؟ممنون میشم اگه نسخه ای داره برام ارسال کنید.باتشکر

  پاسخ

  یه جواب درست بدید که چرا تلگرام طلایی بدون فیلتر باز میشه اما موبوگرام و تلگرام فیلتره؟چطور میشه به این برنامه اطمینان کرد؟

  پاسخ

  اگه قراره خبررسانی انجام بشه همان تلگرام همیشگی سابق کافیه و اگه مشکلی در تلکرام پیدا بشه با آپدیت اون مشکل حل میشه.بقیه تلگرام ها هم کلا رونوشتی از همین تلگرام هستندالبته با امنیت بسیار پایین.من لزومی نمیبینم از تلگرامی دیگه استفاده کنم.همون که با فیلتر شکن باز میشه و توسط دولت فیلتر شده امنیت بالاتری داره

  پاسخ

  ببخشید چجوری با فیلترشکن تلگرامو باز میکنید،تلگرام من با فیلترشکن هم باز نمیشه و وقتی تلگرامو باز میکنم کلا صفحه سفیده و مینویسه you have no conversation,اصلا چند هام و کانتکت هام پاک شده

  پاسخ

  باسلام لطفا ریپورتهارو حذف کنید براثر اشتباهات ریپورت میکنن خب درحربرنامه ای اشتباهت کاربری وجود داره که اینکار موجب ریپورت شدن رسیده لطفا ازریپورت خارج کنید هم رو ولی میتونید مسدودی ازطرف خود کاربران اعمال کنید تا کاربر خودش مسدود کنه ودراختیار خودش باشه.
  با تشکر

  پاسخ

  تلگرام طلایی به موقعیت مکانی شما دسترسی دارد.حالا بنظرتون فیلتر نبؤدنش بی دلیله؟

  پاسخ

  سرور اصلی طلگرام در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران واقع هست…..

  پاسخ

  جالبه همه نگران دستیابی مکالمات و … توسط بخشهای امنیتی ایران هستند و نگرانند اما اصلا براشون مهم نیست که کشورهای بیگانه به همین اطلاعات دسترسی داشته باشند
  این هم براشون مهم نیست که همون کشورها هم نگران نفوذ تلگرام در جامعه خودشون هستند
  اگر در نرم افزاری که که سرمایه گذارش یکی از مهمترین حامیان اسرائیل که نتانیاهو اونو برادر خطاب میکنه و یکی از سرورهاش در یک ساختمان دولتی انگلیس قرار داره امنیت کامل برقراره و کسی کاری به اطلاعات رد و بدل نشده داره پس ….

  پاسخ

  شما به نظرتون کسی به تلگرامتون دسترسی داشته باشه دولت و سپاه باشه بهتر یا اسراییل یهود ؟ من که خودم اسراییلو انتخاب میکنم که کاری به کار من نداره

  پاسخ

  همتون دروغگوییدبدافزاریوهو واستخاره باقران چیه که میفرستید روگوشی هان؟جالب اینجاس تانصب نکنی دست بردار نیست نرم افزار شما جاسوسی عزیز برو داییتو ییچاره کن

  پاسخ

  چرا تلگرام طلایی من کانکت نمیشه الان دوروزه

  پاسخ

  این تلگرام طلایی نسخه ۲ برای اندروید پایین نداره؟

  پاسخ

  چرافیلترشده صبح تاحالا

  پاسخ

  سلام خدایی برنامه خوبی هستش چون بیشتر ارگانهای دولتی وحتی نظام از این تلگرام استفاده میکنن آقا یونی هم که دلواپس شنود واین جور
  چیا میترسم ترسی نداشته باشن کسی … نمیتونه بخوره این طلگرام طلای قبل اینکه تلگرام هارا فیلتر کنند من داشتم کارکردن باهاش اگر کسی بخواد مردما شنود یارصد کنه راههای بهتری هست ‌.نه این تلگرام طلایی … برین وصل کنین باهرکسی میخاین راحت بحرفین گروه … هم بخاین هست هیچ خری مارا شنود نمی‌کنه … نترسین هیچ … نمیاد مارا شنود کنه خونمونا دارن میخورن دیگه … خابین همه چی مملکت رادوزدیدن خوردن حلا من وتو که چلقوز تشیف داریم جی داریم برا شنود میخای همشونا بکشم … ترس چی دارین دولت ….علی یارتون

  پاسخ

  سلام من گوشیم آیفون ایکسه برنامه تلگرام طلایی تو اپستور نیست و از اینجام برام دانلود نمیشه
  میشه برنامه رو واسم بفرستید با تشکر

  پاسخ

  کجا بفرستیم؟
  دم در خونتون؟

  پاسخ

  حالا گذشته از این حرفا اون زره بین جست جو چرا حذف کردن
  یه چیز عالی بود که هیچ کدوم از برنامه ها نداشتن خیلی خوب بود

  پاسخ

  سلام ببخشین من نمیتونم به تلگرام طلایی وصل شم با وجود اینکه میگن فیلتر نیست اگه دلیلش رو میدونین لطفن راهنماییم کنین؟راستی من هنوز نسخه موبوگرام رو حذف نکردم

  پاسخ

  دو کلام حرف حساب
  اقا طبق گفته خودتون این تلگرام طلایی مال سپاهه و شنود میشه
  ما فرض رو بر این میزاریم
  خب داداش گلم اخه اینکه چی تن دوس دخترتونه به چه درد سپاه میخوره؟
  یا اینکه شوهر عمه شما جکهای 200 سال قبل رو تعریف میکنه رو سپاه میخواد چیکار؟
  مگر اینکه کرم از خود درخت باشه…
  میخواید چه غلطی بکنید که انقدر از سپاه میترسید؟
  همه مردم ایران میدونن سپاه فقط وقتی وارد میدون میشه که بحث امنیتی پیش بیاد
  شما هم اگه مشکل امنیتی داری و دنبال آمد نیوز هستی که اصلا ایرانی نیستی و داری تیشه به ریشه این کشور میزنی و همون بهتر بگیرنت
  اگر هم مشکل امنیتی نداری و دغدغه اصلیت اینه که از زیدت بپرسی چی تنته ، مطمئن باش سپاه باهات کاری نداره
  اتفاقا من خودم (چون جاسوس نیستم و دنبال بر اندازی حکومت ایران نیستم) مشکلی ندارم که سپاه تمام متنها و پی ام هامو بخونه
  والا بخدا تو ایست بازرسیها برخورد سپاه رو دیدیم و برخورد نیرو انتظامی رو هم دیدیم
  خدا کنه کل مملکت دست سپاه باشه از سپاه جان فدا تر و سینه سپر تر و دلسوز تر برا این مملکت هیچکس نیست
  دوستان جرأت داشته باشید و نظر واقعیتون رو بگید نزارید این اقلیت جاسوس اکثر تریبونها رو در اختیار بگیرند
  بیخود قضیه رو پیچیده و امنیتی نکنید…
  اگر حرفم حسابه لایک کنید اگه فکر میکنید دارم چرت میگم آنلایک کنید
  ممنونم
  یا علی و اولادش
  نماز روزه هاتون قبول

  پاسخ

  وقتی خواسته باشن بیچاره ات کنن. همین که دوست دخترت کی بود و عمه ات چه جکی گفته رو یک چماق می کنن و مجبور میشی هر چی دوست دارن اعتراف کنی. جا افتاد؟!؟

  پاسخ

  سلام واقعادرسته

  پاسخ

  اتفاقا مهمه! داشتن اطلاعات یعنی داشتن کنترل ! ثبت اطلاعات یعنی ثبت مدرک!شما دوست عزیز کور کورانه شعار میدی و واقعیت ها رو نمیبینی
  ما حقمون که‌احترام به حقوق شخصی و شهروندیمون یعنی امنیت اطلاعات هست رو میخوایم ایا این جرمه؟؟

  پاسخ

  سلام لطفا گزینه تبلیغ شکن ویا مسدودسازی تبلیغات را درنسخه جدید نصب نمایید…

  پاسخ

  چند روزه تلگرام بازنمی کنه مشکل چیه

  پاسخ

  سلام امنیت تلگرام ایکس باید بیشتر باشد ولی کیفیت وکا ایی تلگرام طالایی بهتر وتنوع بیشتری دارد

  پاسخ

  با اینترنت همراه اول باز نمیشه چرا؟

  پاسخ

  سلام می خواستم یه فایل تو که برام تو تلگرام طلایی فرستادن روی دکستاپ کامپیوتر سیو کنم هر کار می کنم نمیشه راهنمایی بفرمایید چه کار کنم ؟

  پاسخ

  سلام چرا تلگرام طلایی قطع شد؟

  پاسخ

  آخه کسی که فیلترشکن نصب می کنه از امنیت حرف می زنه؟
  فیلترشکنی که نمی دونی کی ساخته و داره ازت چی می بره
  با اون گوشی حتما کارهای بانکی هم انجام می دی

  پاسخ

  سلام . تلگرام طلایی من چرا مدام قطعه شاید هر روز ده دقیقه فقط وصل میشه.

  پاسخ

  سلام

  من هم فکر میکنم که شنود میشه

  البته یکمم بیشتر از شنود/اگ بهتون مشکوک شوند
  اردیبهشت دانلودم ۵ و آپلودم ۶ بوده
  Adsl خانگی
  یعنی حتی فیلم و سریالهای گوشیم هم رفته
  دیگه حرفی ندارم

  پاسخ

  سلام
  چرا از طریق تلگرام طلایی که روی کامپیوترم نصب هست نمیتونم هیچ فایلی را پرینت بگیرم؟

  پاسخ

  سلام چجوری میشه تلگرام طلایی رو دیلیت اکانت کرد ودوباره نصب کرد،مرسی

  پاسخ

  طلگرام های ایرانی چرا توگوشی ایفون اجرا نمیشن

  پاسخ

  سلام چراباتلگرام طلایی نمیشه پیامهای کانال روحذف یاپیامی رونشانه گذاری کرد؟

  پاسخ

  سلام. چطور باید از حالت روح استفاده کرد اصلا این تلگرام ها مجهز به حالت روح هستند؟

  پاسخ

  دوستان تلگرام طلایی متصل به سرور تلگرامه که یعنی فیلتره! و برا دور زدن فیلتر پروکسی هایی تعبیه شده چرا هیچی نمیفهمین همش چرت پرت میذارین؟

  پاسخ

  سلام خوشحالم از اینکه فعالانی هستند که در جهت بهتر شدن کیفیت و نحوه فعالیت کانالهای اطلاع رسانی فعالیت دارند وجدا جای تشکر داره اما متاسفانه من دچار مشکلی شدم که جدا نمیدونم چطور باید حلش کنم اگر بتونم در این رابطه کمکی دریافت کنم ممنون خواهم بود

  پاسخ

  اقا من دوروزه ریپورت شدم هیچ پیامی هم‌ برام نمیاد ن ازکانالام ن گروه فقط یه نوشته خارجی میاد کسی میدونه چرا

  پاسخ

  باور بکنین یا نکنین نسخه غیر رسمی امنیت نداره.
  مطمئنا اگه به اطلاعات رد و بدل شده مشرف نبودن، تلگرام طلایی به کارش ادامه نمی داد و نمیذاشتن ادامه بده. چرا؟ چون نمیتونن مردم و از تلگرام دور نگه دارن و چه کاری بهتر از این که در اختیار خودشون باشه.
  پیشنهاد من: پاول دورف و تیمش سعی کردن و پراکسی mtproto را توسعه دادن و به از امنیت کامل برخوردار است.
  منم تلگرام طلایی داشتم اما الان از کانالی مثل @mtpprotoproxies پراکسی میزنم و با خیال راحت از نسخه رسمی تلگرام استفاده می کنم.

  پاسخ

  سلام .تلگرام طلایی برای ارسال پیام خیلی خوب است ولی ارسال عکس وویدیو تماس تصویری در ان امکان پذیردنیست.اگرتماس تصویری به امکانات تلگرام افزوده شود وارسال فیلم وعکس میسر شود دیگر بسیار عالی خواهدشد .

  پاسخ

  چرا تلگرامم بیشترمخاطبامو برام نمایش نمیده؟حتی شمارشونم وارد میکنم بازم نمیشه😔

  پاسخ

  گزینه افزودن حساب رو هم فعال کنید مرسی

  پاسخ

  اگه مشکل قطعی شو حل کنن خوبه

  پاسخ

  امامن مطمئنم ک حک میشه و در قسمت نشست های فعال پیجم این موردرو دیدم به عینه

  پاسخ

  سلام ببخشید حالت روح هم داره تلگرام طلایی ؟ و اگه داره میشه نحوه فعال کردنشو بهمون بگید

  پاسخ

  سلام.چرادرقسمت امنیت تلگرام طلایی تاییددومرحله ای قابل اجرانیست ووقتی که دستورالعمل روانجام میدی وپیام واسه ایمیل میادمیزنی رولینک چرامیزنه دسترسی به این سایت امکان پذیرنیست؟؟؟؟؟

  پاسخ

  لطفا به نت رایتل برای وصل شدن رسیدگی کنین من با اینترنت همراه اول و ایرانسل 3Gامتحان کردم سریع وصل میشه اما با رایتل 4G رو حالت در حال اتصال میمونه

  پاسخ

  خیلی خیلی همگبش عالیست

  پاسخ

  پاک کردن تلگرام

  پاسخ

  لعنت خدا بر هر که دروغ گوسب کو تلگرام برای دانلود

  پاسخ