کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

دلایل مسئولین برای درخواست رفع فیلتر توییتر مشخص شد؛ کمیته فیلترینگ موافق رفع فیلترند!

چند روز پیش اعلام شد که تعدادی از مسئولین دولتی موافقت خود با رفع فیلتر توییتر را اعلام کرده اند. این  افراد نامه ای را امضا کرده و خواستار رفع فیلتر این شبکه شدند.

به گزارش تکراتو، شش وزیر و دو نفر از نمایندگان مجلس عضو کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، نامه‌ای برای دادستان کل کشور ارسال کرده و در آن خواستار طرح موضوع رفع فیلتر توییتر در این کار گروه شدند. این خبر در پایگاه اطلاع رسانی دولت به شکل رسمی منتشر شده است.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال


بیشتر بخوانید: رفع فیلتر توییتر و یوتیوب در راستای کاهش محبوبیت تلگرام


رفع فیلتر توییتر خواسته‌ی اکثریت اعضای کمیته فیلترینگ است!

پایگاه اطلاع رسانی دولت در مورد خواستار مسئولین برای رفع فیلتر توییتر اعلام کرده است که، به دلیل افزایش تقاضای عمومی و جامعه رسانه‌ای کشور برای رفع فیلتر توییتر و فعالیت جوانان و رسانه‌ها در این فضا، نامه‌ای با تایید و امضای هشت نفر از اعضای کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه (۶ نفر از اعضاء دولت و دو نفر از نمایندگان مجلس) برای دادستان کل کشور مبنی بر طرح این موضوع در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و رفع فیلتر توئیتر ارسال شده است.

پیشتر گفته شد که وزیر ارتباطات، وزیر آموزش و پرورش، وزیر ارشاد و وزیر اطلاعات این نامه را امضا کرده اند، اما اکنون پایگاه اطلاع رسانی دولت علاوه بر تایید این موارد و رسانه‌ای کردن موضوع، خبر داده که سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری و منصور غلامی، وزیر علوم به همراه رمضانعلی سبحانی‌فر، رئیس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی و محمد کاظمی نماینده مردم ملایر نیز این نامه را امضا کرده‌اند.

تمام این افراد عضو کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه هستند که در واقع آنها در مورد فیلتر یا رفع فیلتر کردن سایت یا شبکه‌های اجتماعی تصمیم‌گیری می‌کنند. بنابراین اکنون 8 عضو از 12 عضو کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با رفع فیلتر توییتر موافق هستند و باید دید دیدگاه حجت الاسلام محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در مورد رفع فیلتر توییتر چیست.

چرا مسئولین درخواست رفع فیلتر توئیتر را دارند؟

نماینده مجلس و عضو کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در مورد درخواست آنها برای رفع فیلتر توییتر اعلام کرد که این شبکه اجتماعی جنبه رسانه‌ای دارد به همین خاطر خواستار رفع فیلتر آن هستند.

رمضانعلی سبحانی‌فر بیان کرد که ماهیت توییتر با تلگرام متفاوت است. هم اکنون رسانه‌های خارجی برای محدودیت‌های ایجاد شده در توییتر جوسازی‌هایی می‌کنند  ضمن اینکه تا کنون مجموعه رسانه‌های داخلی نتوانستند اقناع کننده باشند به همین خاطر برای جوامعی که به دنبال پیام‌رسانی هستند تا اخبار را دنبال کنند، توییتر مناسب است.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال دارد دادستان با این موضوع موافقت کند اعلام نمود که باید فعلا منتظر پاسخ دادستان بود.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: dolat

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر