coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

فیلتر هاتگرام و تلگرام طلایی منتفی شد ؛ این دو پیام رسان تعطیل نمی‌شوند

فیلتر هاتگرام و تلگرام طلایی منتفی شد. علی‌رغم صحبت هایی که از قبل مطرح شده بود، به نظر می‌رسد که تلگرام طلایی و هاتگرام تعطیل نخواهند شد.

مدت هاست که شایعه فیلتر هاتگرام و تلگرام طلایی بر سر زبان هاست و هر از گاهی صحبت هایی از تعطیل شدن این دو نسخه غیر رسمی تلگرام به گوش می‌رسد، اما آخرین خبرها حاکی از آن است که هاتگرام و تلگرام طلایی هرگز فیلتر نخواهند شد.

فیلتر نشدن تلگرام طلایی و هاتگرام ؛ فیلتر هاتگرام و طلاگرام منتفی است

رمضانعلی سبحانی فر، رئیس کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس، درباره اخباری مربوط به بسته شدن تلگرام طلایی و هاتگرام، گفت: تلگرام طلایی و هاتگرام تعطیل نشده و هرگز فیلتر نخواهند شد.

اولین زمزمه های فیلتر تلگرام طلایی و هاتگرام در تابستان شنیده شد. در آن زمان دبیر شورای عالی فضای مجازی از اولتیماتوم برای فیلتر شدن تلگرام طلایی و هاتگرام خبر داد. قرار بود که این دو پیام رسان از تلگرام اصلی جدا شوند و در غیر این صورت تا 15 شهریور فیلتر گردند.

پس از نزدیک شدن به این مهلت زمانی و هنگامی که هیچ خبری از جدا شدن این دو پیام رسان از تلگرام منتشر نشد، یک منبع آگاه در بدنه دولت اعلام کرد که به این دو نسخه فارسی تلگرام تا پایان آذر مهلت جدید داده شده است. وی ادامه داد که مدیران این دو پیام رسان اعلام کردند که در حال مستقل شدن از تلگرام و تبدیل شدن به پیام رسان کاملا بومی هستند. این موضوع باعث شده تا مهلت فعالیت آنها تمدید شود، اما با نزدیک شدن به پایان آذرماه بازهم خبر جدیدی به گوش می‌رسد.

فیلتر هاتگرام و تلگرام طلایی منتفی است. این دو پیام رسان که شایعاتی در خصوص وابستگی آنها به ارگان های دولتی شنیده می‌شود، هرگز فیلتر نخواهند شد.


بیشتر بخوانید : تلگرام طلایی متعلق به جمهوری اسلامی است ؛ پیام رسان وزارت ارشاد چیست؟


رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با فارس،‌ درباره اخباری مربوط به تعطیل شدن فعالیت تلگرام طلایی و هاتگرام، اظهار داشت: اصلا چنین اخباری صحت ندارد و تلگرام طلایی و هاتگرام هیچ‌گاه بسته و فیلتر نخواهند شد.

او در ادامه به این موضوع اشاره کرد که در حال حاضر تلگرام طلایی و هاتگرام 25 تا 30 میلیون کاربر دارند، لذا هیچ علتی برای توقف فعالیت تلگرام طلایی و هاتگرام وجود نخواهد داشت.

فیلتر نشدن تلگرام طلایی و هاتگرام شاید از یک جنبه خبر خوبی باشد، اما برخوردهای دوگانه با پیام رسان ها و به طور کل با موضوعات یکسان در کشورمان کمی عجیب و غیرعادی است. اگر قرار باشد که تعداد کاربران استفاده کننده از یک پلتفرم مانعی برای فیلتر نشدن هاتگرام و تلگرام طلایی باشد؛ سوال اینجاست که چرا تلگرام با وجود حداقل 40 میلیون کاربر فعال مورد غضب قرار گرفت و فیلتر شد!

اخبار اپلیکیشن را با تکراتو دنبال کنید.

بیشتر بخوانید:

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

    جواب سوال
    دیتابیس نسخه های فارسی از تلگرام جدا خواهد شد
    یعنی اگر سروش و گپ استفاده کنیم فرقی ندارد با تلگرام طلایی که چه بسا بهتر است و هزینه اینترنت پایین تر می شود

    پاسخ