coinex
OMPFinex

بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020 ؛ کدام کشور برای تحصیل بهتر است؟

تحصیل در کشورهای مختلف کیفیت متفاوتی دارد و این تفاوت روی آینده محصل هم تاثیر می‌گذارد. در این مطلب بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020 معرفی شده‌اند.

هیچ تجربه‌ای نمی‌تواند به اندازه تحصیل در یک کشور خارجی شخص را پخته کند. اگر می‌خواهید با یک کشور خارجی و جاذبه‌ها و فرهنگ آن آشنا شوید، هیچ راهکاری بهتر از تحصیل در آن کشور بستر مورد نیاز را برای شما فراهم نمی‌کند.

تحصیل در یک کشور خارجی نه تنها یک راه عالی برای افزایش و بهبود توانایی‌های دانشگاهی شخص است، بلکه می‌تواند آینده شغلی شخص را نیز بهتر تضمین کند. بافت آموزشی باکیفیت، تمرکز و زیرساخت بهتر از پارامترهایی هستند که یک دانشجو را به تحصیل در یک کشور خارجی ترغیب می‌کنند.

دلایل علاقمندی دانشجویان به تحصیل در یک کشور خارجی

دانشجویان دائما در حال مطالعه‌اند، از بهترین رمان‌های جهان گرفته تا پرسه در اپلیکیشن‌های آموزش زبان. زندگی دانشجویی نیازهای خاص خود مانند خرید یک لپ تاپ دانشجویی خوب را می‌طلبد که در این میان بهترین لپ تاپ های اقتصادی 2020 گزینه‌های ایده‌آلی به نظر می‌رسد. دانشجویان به دلایل مختلفی به ادامه تحصیل در یک کشور خارجی روی می‌آورند. طبق تحقیقات انجام شده مهمترین دلایل دانشجویان برای اتخاذ چنین تصمیمی عبارتند از:

 1. امکانات بهتر و کیفیت بالاتر تحصیل در مقاطع بالاتر تحصیلی نسبت به کیفیت آموزش در کشور مادر
 2. تمرکز بیشتر روی انجام تحقیقات
 3. افزایش درصد پذیرفته شدن در یک موقعیت شغلی در کشور مادر پس از اتمام تحصیلات در یک دانشگاه خارجی خوب
 4. آشنایی با فرهنگ بومی کشور محل تحصیل و کشف فرصت‌های جدید برای دوستیابی
 5. افزایش درصد پذیرفته شدن در یک موقعیت شغلی بین المللی پس از تحصیل در یک دانشگاه بین المللی

فاکتورهای مهم در انتخاب یک کشور خارجی برای تحصیل

اگر به دنبال یک کشور خوب برای ادامه تحصیلات خود هستید، باید پارامترهای زیر را در نظر بگیرید:

 • میزان سهولت پذیرش فرهنگ جدید
 • تعداد جاذبه‌های فرهنگی
 • کیفیت آموزش
 • امکانات تحصیلی رایگان و مخارج تحصیلی اقتصادی
 • میزان گستردگی شبکه کاری و تعداد افراد متخصص
 • میزان تمایل به ورود به دانشگاه در کشور مورد نظر

حقایق زیر موارد جالبی هستند که در یکی از تحقیقات انجام شده توسط موسسه IES درباره دانشجویان تحصیل کرده در کشورهای خارجی کشف شده‌اند:

 1. 95 درصد از دانشجویان گفته‌اند که تحصیل در یک کشور خارجی در افزایش بلوغ شخصیتی آن‌ها تاثیر مثبت داشته است.
 2. 96 درصد از دانشجویان گفته‌اند که تحصیل در خارج از کشور مادریشان افزایش اعتماد به نفس آن‌ها را به دنبال داشته است.
 3. 95 درصد از دانشجویان گفته‌اند که ادامه تحصیل در یک کشور خارجی یک اثر مثبت بلند مدت روی جهان بینی آن‌ها گذاشته است و 82 درصد از دانشجویان گفته‌اند که این تجربه جهان بینی آن را پیچیده و جامعتر کرده است.
 4. تحصیل در خارج باعث شده است که 94 درصد از دانشجویان روابط و تعاملات خود را با افراد دارای فرهنگ‌های مختلف ادامه دهند.
 5. 98 درصد از دانشجویان گفته‌اند که تحصیل در خارج از کشور مادریشان باعث شده است که ارزش‌های فرهنگی کشور خود را بهتر درک کنند.

بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020

پارامترهای مختلفی در تعیین یک کشور به عنوان یک مکان خوب برای تحصیل تاثیرگذار هستند و این پارامترها به طور مداوم تغییر می‌کنند، از این رو می‌توان گفت که هیچ کشوری برای همیشه بهترین مکان تحصیل باقی نمی‌ماند. برای مثال ده سال پیش ایالات متحده، انگلستان و استرالیا تنها انتخاب‌های برتر برای دانشجویان کشورهای جهان سوم بودند، ولی امروزه انتخاب‌های بیشتری در اختیار همه دانشجویان جهان وجود دارد. در ادامه به معرفی بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020 پرداخته‌ایم. با تکراتو همراه باشید.

1. ایالات متحده آمریکا

آمریکا
بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020

آمریکا بیشترین میزان جستجو را به عنوان بهترین کشور دانشجویی جهان در سال 2020 داشته است. این کشور یکی از بهترین انتخاب‌های موجود برای دانشجویان بین المللی است و بد نیست بدانید که در حال حاضر 900,000 دانشجوی خارجی در دانشگاه ‌های سرتاسر ایالات متحده مشغول به تحصیل هستند.

ایالات متحده آمریکا همچنین تعدادی از برترین موسسات آموزشی جهان را در خود دارد و دانشگاه ‌های استنفورد، هاروارد، پرینستون و ام آی تی تنها بعضی از این مراکز آموزشی محسوب می‌شوند. برای تحصیل در آمریکا باید بدانیم که چگونه گرین کارت آمریکا بگیریم؟ تنوع رشته های دانشگاهی و تحصیلی مانند مهندسی، مدیریت بازرگانی و پزشکی عمومی (MBBS) در دانشگاه‌ های ایالات متحده یکی از دلایلی است که این کشور را به یکی از بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020 تبدیل کرده است.

برترین رشته های تحصیلی در ایالات متحده

 • رشته: پزشکی عمومی/ تعداد دانشجویان: 201428 نفر/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 65841 تا 85594 دلار/ توضیحات: مدرسه پزشکی سن دیگو واقع در کالیفرنیا از برترین دانشگاه‌ های پزشکی ایالات متحده است.
 • رشته: مدیریت بازرگانی/ تعداد دانشجویان: 189258 نفر/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 10535 تا 39505 دلار/
 • رشته: مدیریت/ توضیحات: دانشجویان رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه‌ های آمریکایی زودتر به درآمد می‌رسند. دانشگاه هاروارد واقع در بوستون از برترین دانشگاه‌ های آموزش مدیریت ایالات متحده است.
 • رشته: مهندسی/ تعداد دانشجویان: 176750 نفر/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 32921 تا 65841 دلار/ توضیحات: آمریکا دانشگاه‌ های بسیار خوبی در زمینه مهندسی دارد و فارغ التحصیلان این دانشگاه ها نیز نسبت به فارغ التحصیلان سایر دانشگاه های مهندسی جهان درآمد بیشتری دارند. دانشگاه MIT برترین دانشگاه مهندسی ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود.
 • رشته: علوم کامپیوتر و ریاضی/ تعداد دانشجویان: 109950 نفر/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 19752 تا 163720 دلار/ توضیحات: علوم کامپیوتر و ریاضی رشته تحصیلی چندان متعارفی نیست اما دانشگاه های خوب زیادی در آمریکا دارد. دانشگاه ایلینویز در اوربانا برترین موسسه آموزشی ایالات متحده در این زمینه است.
 • رشته: علوم اجتماعی/ تعداد دانشجویان: 80951 نفر/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 7901 تا 55307 دلار/ توضیحات: در ایالات متحده تعداد 150 موسسه تحصیلی فعال در زمینه آموزش علوم اجتماعی وجود دارد. فارغ التحصیلان این موسسات در حرفه‌های متعددی در بخش‌های خصوصی و عمومی مشغول به کار می‌شوند.
 • رشته: علوم فیزیکی و زندگی/ تعداد دانشجویان: 78838 نفر/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 11851 تا 26337 دلار/ توضیحات: ایالات متحده آمریکا تعداد زیادی از دانشگاه هایش را ملزم به آموزش علوم زندگی کرده است. دانشگاه های هاروارد، کمبریج، آکسفورد و MIT برترین دانشگاه های ایالات متحده آمریکا در زمینه آموزش رشته علوم فیزیکی و زندگی هستند.

2. انگلستان

انگلستان
بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020

انگلستان پس از آمریکا بهترین کشور دانشجویی جهان 2020 برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است. این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020  تعدادی از قدیمیترین و بهترین دانشگاه های جهان (مانند آکسفورد و کمبریج) را در خود دارد و رشته های متعددی را در مقاطع مختلف در آن‌ها آموزش می‌دهد. در حال حاضر 500000 دانشجوی خارجی در دانشگاه های انگلستان مشغول به تحصیل هستند.

بیشتر بخوانید:

دلایل ریجکتی ویزای شنگن ؛ 20 نکته مهم در سال 2020

برترین رشته های تحصیلی در انگلستان

 • رشته: مدیریت بازرگانی/ تعداد دانشجویان: 138335 نفر/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 15802 دلار/ توضیحات: این شاخه تحصیلی وسیع رشته های متعددی را در بر می‌گیرد و فارغ التحصیلان آن شانس اشتغال بسیار بالایی دارند. صنعت تبلیغات، بانکداری، مشاوره، مدیریت عمومی، مدیریت منابع انسانی و بازاریابی از صنایع پذیرنده فارغ التحصیلان این شاخه تحصیلی هستند. دانشگاه های آکسفورد، سنت اندروز و وارویک از برترین دانشگاه های انگلستان در زمینه آموزش این شاخه تحصیلی محسوب می‌شوند.
 • رشته: مهندسی/ تعداد دانشجویان: 59015 نفر/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 14485 تا 46089 دلار/ توضیحات: انگلستان بعضی از بهترین رشته های تحصیلی را در زمینه مهندسی در خود دارد و بد نیست بدانید که صنعت مهندسی این کشور حدود 40 درصد از محصولات خام آن را تولید می‌کند و نقشی کلیدی در اقتصاد ملی این کشور دارد. دانشگاه های کمبریج، بریستول و آکسفورد از برترین دانشگاه های انگلستان در زمینه آموزش علوم مهندسی هستند.
 • رشته: علوم اجتماعی/ تعداد دانشجویان: 45620 نفر/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 11851 تا 32921 دلار/ توضیحات: رشته های شاخه علوم اجتماعی در دانشگاه های انگلستان در مقاطع مختلفی تدریس می‌شوند. این دانشگاه ها فارغ التحصیلان بسیار متبحری در زمینه‌های علوم سیاسی و علوم بین المللی دارند.
 • رشته: علوم فیزیکی و زندگی/ تعداد دانشجویان: 42505 نفر/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 19752 تا 26337 دلار/ توضیحات: انگلستان تعداد زیادی از دانشگاه های برترش را ملزم به آموزش علوم زندگی کرده است. فیزیک، علوم مواد، حقوق، باستان شناسی و و علوم جغرافیایی – فیزیکی از رشته های محبوبی هستند که توسط دانشگاه ها و دانشکده های انگلستان در این شاخه تحصیلی تدریس می‌شوند.
 • رشته: هنرهای زیبا و کاربردی/ تعداد دانشجویان: 41095 نفر/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 9218 تا 35554 دلار/ توضیحات: فارغ التحصیلان رشته هنرهای بصری اغلب در زمینه‌های مختلف طراحی و انیمیشن سازی وارد کار می‌شوند. ویژگی‌های خاص و مدرن دانشگاه های انگلستان آموزش باکیفیتی را در اختیار شما می‌گذارند و بستر ورود به تحقیقات پیشرفته و وسیعی را برای محصلان خود فراهم می‌کنند.

3. استرالیا

استرالیا
بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020

استرالیا فرصت‌های شغلی و سیستم آموزشی بسیار خوبی دارد و سیستم ارزشیابی و نمره دهی آن نیز نسبت به سیستم سایر کشورها متفاوت است. تعداد زیادی از دانشگاه های این کشور بازسازی شده‌اند و بد نیست بدانید که شش مورد از 100 دانشگاه برتر جهان در استرالیا هستند.

حضور اولیه در یک کشور دیگر به اطلاعاتی نیاز دارد که کار با اپلیکیشن‌هایی مانند کوچ سرفینگ می‌تواند آنها را پوشش دهد. این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020  علاوه بر این فرصت‌های فراغت و طبیعت بسیار متنوعی را در اختیار شما می‌گذارد.

برترین رشته های تحصیلی در استرالیا

 • رشته: مدیریت بازرگانی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 39505 تا 79010 دلار/ توضیحات: استرالیا موسسات آموزشی بسیار خوبی در زمینه تدریس علوم مدیریتی دارد و رشته های بسیار خوبی را در این موسسات آموزش می‌دهد. هزاران دانشجوی بین المللی در این کشور رشته های مدیریتی را تحصیل می‌کنند. مدرسه تجارت ملبورن یکی از برترین دانشگاه های استرالیا در زمینه تدریس شاخه مدیریت بازرگانی است.
 • رشته: مهندسی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 84277 تا 94812 دلار/ توضیحات: دانشجویان بین المللی در یک محیط بسیار سودمند در استرالیا و دانشگاه های مهندسی این کشور توانایی‌های مهندسی خود را ارتقاء می‌دهند. استرالیا سابقه بسیار خوبی در زمینه مهندسی دارد و در این زمینه به دستاوردهای بزرگی دست یافته است. دانشگاه نیو ساوت ولز یکی از برترین دانشگاه های استرالیا در زمینه تدریس علوم مهندسی است.
 • رشته: پزشکی عمومی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 197154 تا 354878 دلار/ توضیحات: مدارس پزشکی استرالیا به دلیل کیفیت آموزشی و تحقیقاتی منحصربفردشان در سرتاسر جهان شناخته شده‌اند. دانشگاه کویینزلند این کشور یکی از 50 دانشگاه برتر پزشکی جهان است.
 • رشته: ارتباط جمعی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 39505 تا 79010 دلار/ توضیحات: هفت مورد از 100 دانشگاه برتر جهان در زمینه آموزش شاخه تحصیلی ارتباط جمعی در استرالیا هستند. دانشگاه تکنولوژی کویینزلند و دانشگاه تکنولوژی سلطنتی ملبورن دو مورد از بهترین دانشگاه های استرالیا در زمینه آموزش رشته ارتباط جمعی هستند.
 • رشته: حقوق/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 19715 تا 79010 دلار/ توضیحات: فارغ التحصیلان دانشگاه های حقوق استرالیا خیلی زود در این کشور وارد بازار کار می‌شوند. در طول چند سال اخیر استرالیا آموزش خود را در زمینه حقوق به میزان بسیار بیشتری جهانی و بین المللی کرده است. اگر به رشته حقوق علاقمند هستید و می‌خواهید در استرالیا این رشته را تحصیل کنید، دانشگاه ملبورن را به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های حقوق این کشور به شما پیشنهاد می‌کنیم.
 • رشته: علوم محیط/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 51260 تا 63089 دلار/ توضیحات: وجود مسائل و مشکلات جدی در زمینه تغییرات آب و هوا و منابع آب بسیاری از دولت‌ها را وادار کرده است که مبالغ بسیار بیشتری را در دانشگاه های خود صرف تحقیق و آموزش در این زمینه کنند. شاخه علوم محیط تخصص‌های مرتبط زیادی را مانند کشاورزی، عمران، مهندسی و تکنولوژی، اقتصاد و مدیریت، علوم انسانی، علوم اجتماعی، تربیت بدنی، علوم و علوم تربیتی – آموزشی را در بر می‌گیرد. دانشگاه مرداک پرث یکی از برترین دانشگاه های استرالیا در زمینه آموزش این شاخه تحصیلی است و شهرت زیادی در این زمینه دارد.

4. کانادا

کانادا
بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020

دانشگاه های کانادا کیفیت آموزشی بسیار بالا و اهداف شغلی بسیار خوبی دارند، از این رو مراکز آموزشی بسیار خوبی برای تحصیل محسوب می‌شوند. در این رابطه همچنین بد نیست بدانید که ارزش مدرک تحصیلی گرفته شده در یک دانشگاه کانادایی با ارزش یک مدرک تحصیلی گرفته شده از یک دانشگاه آمریکایی، استرالیایی یا سایر دانشگاه های معتبر اروپایی جهان برابری می‌کند.

شما می‌توانید در دانشگاه های کانادا، به عنوان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل ، بهترین کیفیت تحصیلات را با کمترین هزینه دریافت کنید و از فرصت‌های بورسیه این مراکز آموزشی نیز برای کاهش مخارج خود بهره ببرید. درواقع دلیل این که نوجوانان کانادایی در مقایسه با نوجوانان ساکن در سایر کشورها رتبه علمی بسیار بالاتری دارند این است که مدارس و دانشکده های کانادایی سعی می‌کنند که بهترین کیفیت آموزشی را در اختیار آن‌ها بگذارند. کانادا از بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020 است.

برترین رشته های تحصیلی در کانادا

 • رشته: مدیریت بازرگانی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 13260 تا 33150 دلار/ توضیحات: هزینه تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا نسبت به ایالات متحده، استرالیا و انگلستان اقتصادیتر است. مدارس اقتصاد و تجارت کانادا از جمله برترین مراکز آموزشی جهان در زمینه آموزش رشته مدیریت بازرگانی هستند.
 • رشته: مهندسی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 31824 تا 140095 دلار/ توضیحات: کانادا صنایع زیادی را در ارتباط با فناوری اطلاعات و علوم فنی در خود دارد، به همین دلیل فارغ التحصیلان رشته های مهندسی دانشگاه های این کشور فرصت‌های شغلی متعددی را در پیش روی خود دارند. کانادا علاوه بر این انواع متفاوتی از رشته های مهندسی را در دانشگاه هایش تدریس می‌کند. دانشگاه تورنتو از برترین دانشگاه های کانادا در زمینه آموزش رشته های مهندسی است.
 • رشته: پزشکی عمومی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 82212 تا 125970 دلار/ توضیحات: بسیاری از دانشگاه های کانادا به دانشجویان زیادی در زمینه پزشکی عمومی آموزش می‌دهند. امکانات رفاهی، تجهیزات آموزشی، آموزش عملی و محتویات درسی دانشگاه های کانادا کیفیت بسیار بالایی دارند و به همین دلیل کیفیت آموزش در این دانشگاه ها بسیار بالا است. دانشگاه مک گیل کانادا یکی از ده دانشگاه برتر این کشور در زمینه آموزش رشته پزشکی عمومی است.
 • رشته: علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 6630 تا 66300 دلار/ توضیحات: مراکز آموزشی کانادا رشته های متعددی از شاخه علوم کامپیوتر را تدریس می‌کنند. اگر که به تحصیل در رشته علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات علاقمند هستید، دانشگاه بریتیش کلمبیا را به عنوان یکی از برترین مراکز آموزشی کانادا در زمینه تدریس این رشته به شما پیشنهاد می‌کنیم.
 • رشته: رسانه و روزنامه نگاری/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 10608 تا 79560 دلار/ توضیحات: مراکز آموزشی کانادا برای آموزش رشته رسانه و روزنامه نگاری هم دروس متعددی را ارائه می‌کنند. این کشور موسسات آموزشی بسیار خوبی برای تحصیل در زمینه رسانه و ارتباطات دارد. دانشگاه تورنتو یکی از بهترین مراکز آموزشی کانادا برای تحصیل در این رشته آموزشی است.
 • رشته: ریاضی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 2652 تا 29172 دلار/ توضیحات: تعداد زیادی از مراکز آموزشی کانادا دروس مربوط به رشته ریاضی را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند و علاوه بر این مخارج اقتصادی و کیفیت آموزشی بسیار بالایی دارند. اگر به تحصیل در  رشته ریاضیات در کانادا علاقمند هستید، دانشگاه تورنتو مرکز آموزشی خوبی برای شما محسوب می‌شود.

5. اوکراین

اوکراین
بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020

رشته هایی که در دانشگاه های اوکراین تدریس می‌شوند، توسط موسسات معتبری مانند یونسکو، سازمان بهداشت جهانی و کنسول اروپا شناخته شده‌اند. دانشگاه های این کشور رتبه بسیار بالایی دارند زیرا کیفیت آموزشی بسیار خوبی را ارائه می‌کنند و باید به این نکته هم اشاره کرد که برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های این کشور نیازی به گذراندن امتحان ورودی ندارید.

بیشتر بخوانید:

راهنمای جامع شرایط و مدارک دریافت بلو کارت آلمان 2020

دانشگاه های اوکراینی در کشوری که یکی از بهترین کشورهای برای تحصیل به شمار می‌رود. انواعی از رشته های تحصیلی را تدریس می‌کنند و برای آموزش عملی و آموزش تئوری اهمیت یکسانی قائل هستند. اوکراین در رده بندی بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020 در رتبه پنجم قرار دارد.

برترین رشته های تحصیلی در اوکراین

 • رشته: مدیریت بازرگانی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 6630 تا 7956 دلار/ توضیحات: دانشگاه های اوکراینی فرصت های تحصیلی بسیار خوبی را در شاخه مدیریت بازرگانی در اختیار شما می‌گذارند و باید به این نکته هم اشاره کرد که مدرک مدیریت اخذ شده از دانشگاه های این کشور ارزش بسیار بالایی دارد. برای تحصیل در این شاخه علمی مدرسه تجارت کیو را به عنوان یکی از بهترین مراکز آموزشی اوکراین به شما پیشنهاد می‌کنیم.
 • رشته: مهندسی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 19890 تا 26520 دلار/ توضیحات: دانشگاه های مهندسی اوکراین تخصص‌های زیادی را آموزش می‌دهند. روش های تدریس و ساختار مهندسی در این کشور بسیار پیشرفته و مدرن هستند. دانشگاه ملی I.Mechnikov Odessa برترین دانشگاه اوکراین در زمینه تدریس علوم مهندسی است.
 • رشته: پزشکی عمومی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 21216 تا 29172 دلار/ توضیحات: اوکراین دانشگاه های بسیار محبوبی برای آموزش رشته پزشکی عمومی دارد و باید به این نکته هم اشاره کرد که اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی این کشور بسیار آسان است. دانشگاه پزشکی ملی او. او. بوگومولتس برترین دانشگاه پزشکی اوکراین است.
 • رشته: هنر/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 15912 تا 17238 دلار/ توضیحات: دانشگاه های اوکراین رشته های مربوط به شاخه هنرهای خلاق را هم تدریس می‌کنند و مخارج تحصیل نیز در آن ها ارزان است. موسسه دولتی طراحی و هنرهای کاربردی تزئینی کیو یکی از برترین دانشگاه های اوکراین برای تحصیل در رشته هنر است.
 • رشته: هوانوردی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 6630 تا 23868 دلار/ توضیحات: اوکراین صنعت هوانوری بسیار پیشرفته‌ای دارد و دانشکده های هوانوردی آن هم روش‌های تدریس پیشرفته و کادر آموزشی بسیار متبحری دارند. دانشگاه ملی نیروی هوایی ایوان کوزیداب خارکیف یکی از برترین دانشگاه های اوکراین در زمینه آموزش رشته هوانوردی است.

6. چین

چین
بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020

تحصیل در چین برای بسیاری از دانشجویان بین المللی کم هزینه است زیرا مخارج اقتصادی در این کشور نسبت به کشورهایی مانند ژاپن، آمریکا و کره جنوبی ارزانتر است. چین بهترین کشور برای تحصیل در آسیاست. چین به عنوان یکی از بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020  در تلاش است که دانشگاه های بیشتری با کیفیت جهانی بسازد و بد نیست بدانید که در طول دهه گذشته تعداد دانشجویان بین المللی این کشور روندی افزایشی داشته است. تعداد بورسیه های ارائه شده توسط 277 موسسه آموزشی فعال در سرتاسر این کشور از 40000 مورد بیشتر هستند.

برترین رشته های تحصیلی در چین

 • رشته: پزشکی عمومی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 23868 تا 66300 دلار/ توضیحات: دانشگاه های پزشکی چین در سرتاسر جهان شناخته شده‌اند و جز 500 دانشگاه برتر جهان محسوب می‌شوند. هزینه تحصیل در رشته پزشکی عمومی در کشور چین 70 درصد کمتر از تحصیل در دانشگاه های آمریکا و انگلستان است.
 • رشته: امور مالی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 13260 تا 46410 دلار/ توضیحات: دانشگاه های چینی رتبه بسیار خوبی در تدریس امور مالی دارند و دانشجویان را با بازارهای سرمایه و تصمیمات مالی مورد نیاز تجارت‌ها و سازمان‌ها آشنا می‌کنند. دانشگاه تجارت و اقتصاد بین الملل پکن یکی از برترین دانشگاه های چین در زمینه تدریس امور مالی است.
 • رشته: مدیریت بازرگانی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 5304 تا 66300 دلار/ توضیحات: دانشجویان فارغ التحصیل از بهترین مراکز آموزشی فعال چین در زمینه تدریس رشته مدیریت بازرگانی 80 تا 100 درصد افزایش حقوق دریافت می‌کنند. این موسسات آموزشی بورسیه های زیادی را نیز برای تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی ارائه می‌کنند. مدرسه مدیریت گوانگوا دانشگاه پکینگ چین یکی از برترین مراکز آموزشی این کشور برای تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی است.
 • رشته: اقتصاد/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 2652 تا 13260 دلار/ توضیحات: دانشجویانی که در رشته اقتصاد از دانشگاه های چینی فارغ التحصیل می‌شوند می‌توانند در صنایع بیمه، ارتباطات، بانکداری، حمل و نقل و تولید مشغول به کار شوند. دانشگاه های چین این رشته تحصیلی را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. برای تحصیل در این رشته در کشور چین دانشگاه اقتصاد و تجارت بین الملل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
 • رشته: علوم کامپیوتر و فناوی اطلاعات/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 18564 تا 31824 دلار/ توضیحات: دانشگاه های چین دروس رشته علوم کامپیوتر و فناوری را براساس استانداردهای بین المللی تدریس می‌کنند و علاوه بر این فرصت‌های آموزشی زیادی را برای تحصیل در این رشته در اختیار دانشجویان می‌گذارند. دانشگاه چینهوا یکی از بهترین مراکز آموزشی چین برای تحصیل در این رشته آموزشی محسوب می‌شود.

7. ایرلند

ایرلند
بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020

سیستم آموزشی ایرلند یکی از بهترین سیستم های آموزشی اروپا محسوب می‌شود و از آنجایی که زبان محل این کشور انگلیسی است، مکالمه و رفت و آمد در آن برای دانشجویان بین المللی آسانتر است. این کشور هم از بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020 محسوب می‌شود، بعضی از بهترین دانشگاه های جهان را در خود جای داده است و دانشکده ترینیتی دوبلین، دانشگاه دوبلین و دانشگاه ملی ایرلند (گل وی) آن در رده بندی World University Ranking به ترتیب در رده 131، 201 و 25 قرار گرفته‌اند. ایرلند برای دانشجویان رشته های مختلف فرصت‌های شغلی زیادی دارد و به عبارت ساده یک مقصد عالی برای  دانشجویان علاقمند به تحصیل در یک کشور خارجی است.

برترین رشته های تحصیلی در ایرلند

 • رشته: پزشکی عمومی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 182123 تا 210142 دلار/ توضیحات: در ایرلند می‌توانید رشته پزشکی عمومی را در یک دوره پنج ساله آموزش ببینید و برای ارتباط برقرار کردن با بیماران نیز نیازی به یادگیری زبان دیگری ندارید، زیرا زبان رسمی این کشور انگلیسی است. مدارک اخذ شده از دانشگاه های پزشکی این کشور در آمریکا، کانادا، اروپا، هند و سایر کشورهای آسیایی هم مقبول هستند. ایرلند دانشگاه های پزشکی زیادی دارد و دانشکده ترینیتی دوبلین یکی از برترین مراکز آموزش پزشکی این کشور محسوب می‌شود.
 • رشته: مهندسی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 42432 تا 106080 دلار/ توضیحات: تعدادی از برترین دانشکده های مهندسی جهان در ایرلند واقع شده‌اند و رشته های مهندسی در آن‌ها در مقاطع مختلفی تدریس می‌شوند. دانشکده ترینیتی دوبلین یکی از برترین مراکز آموزش مهندسی این کشور است.
 • رشته: مدیریت بازرگانی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 9282 تا 37128 دلار/ توضیحات: هزینه تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در ایرلند نسبت به تعداد زیادی از کشورهای جهان اقتصادیتر است، به همین دلیل دانشجویان آمریکایی و دانشجویان سایر کشورهای جهان این کشور را برای تحصیل رشته مدیریت بازرگانی انتخاب می‌کنند. به محصلان این رشته تحصیلی در ایرلند مزایای تحصیلی متنوعی نظیر کارگاه‌های آموزشی، توصیه‌های آموزشی و حتی تدریس خصوصی اختصاص داده می‌شود. برنامه های تحصیلی مربوط به رشته مدیریت بازرگانی کشور ایرلند در هزینه و وقت دانشجویان صرفه جویی می‌کنند زیرا مدت آن‌ها برخلاف برنامه های ارائه شده در سایر کشورهای جهان یک ساله است. اگر می‌خواهید رشته مدیریت بازرگانی را در ایرلند تحصیل کنید، دانشگاه دوبلین را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

8. روسیه

روسیه
بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020

دانشجویان بین المللی در روسیه از تحصیلات باکیفیتی برخوردار می‌شوند. بیشتر دانشگاه های برجسته روسیه در دو شهر مسکو و سنت پترزبورگ واقع شده‌اند و باید به این نکته هم اشاره کرد که هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه نسبت به دانشگاه های سایر کشورهای جهان بسیار اقتصادیتر است.

دانشجویان می‌توانند در روسیه به عنوان یکی از بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020 از تحصیل در رشته های رقص، زبان روسی و موسیقی لذت ببرند و دولت روسیه هم بورسیه های متعددی را برای تحصیل آن‌ها ارائه می‌کند. بسیاری از دانشگاه های روسیه به دانشجویان خود دیپلم دوگانه می‌دهند زیرا با دانشگاه های خارجی در ارتباط هستند، به همین دلیل یک دانشجوی بین المللی از این دانشگاه ها علاوه بر یک مدرک روسی، یک مدرک اروپایی هم دریافت می‌کند.

برترین رشته های تحصیلی در روسیه

 • رشته: پزشکی عمومی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 19890 تا 53040 دلار/ توضیحات: پذیرش گرفتن در رشته پزشکی عمومی از دانشگاه های روسی بسیار آسان است زیرا این دانشگاه ها امتحان ورودی ندارند. تحصیل در این رشته در روسیه نسبت به سایر کشورها برای یک دانشجو هزینه کمتری را نیز به دنبال دارد و باید به این نکته هم اشاره کرد که مدارک اعطاء شده از طرف این دانشگاه ها در سرتاسر جهان معتبر هستند زیرا دانشگاه های پزشکی روسیه مورد پذیرش سازمان‌های بهداشت جهانی و MCI هستند. دانشگاه پزشکی ملی تور یکی از برترین دانشگاه های پزشکی روسیه است.
 • رشته: داروسازی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 5304 تا 19890 دلار/ توضیحات: فارغ التحصیلان رشته پزشکی عمومی از دانشگاه های هند، روسیه یا سایر کشورهای جهان می‌توانند در روسیه تحصیلات خود را در رشته داروسازی ادامه دهند. محصلان این رشته تحصیلی هم از مزایای محصلان رشته تحصیلی پزشکی عمومی بهره می‌برند. دانشگاه پزشکی ملی تور و دانشگاه پزشکی اول ملی M. Sechenov مسکو از برترین دانشگاه های روسیه برای تحصیل در رشته داروسازی هستند.
 • رشته: مهندسی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 17238 تا 18564 دلار/ توضیحات: روسیه شهرت زیادی در رشته های مهندسی نظیر برق، هوافضا، الکترونیک، مکانیک، کامپیوتر و سایر رشته های فنی دارد. بسیاری از دانشگاه های برتر مهندسی جهان در روسیه هستند و دانشگاه ملی مسکو و دانشگاه ملی سنت پترزبورگ بعضی از این مراکز آموزشی برتر هستند. دانشگاه ملی علوم و تکنولوژی مسکو یکی از برترین دانشگاه های مهندسی جهان محسوب می‌شود.
 • رشته: هوانوردی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 5304 تا 14586 دلار/ توضیحات: روسیه بعضی از بهترین دانشگاه های هوانوردی جهان را نیز در خود دارد و فارغ التحصیلان این دانشگاه ها نیز فرصت های شغلی زیادی در زمینه طراحی، تست و زمینه های دیگر مربوط به هواپیما در اختیار دارند. دانشگاه مهندسی هوافضا مسکو از برترین دانشگاه های هوانوردی این شهر است.

9. بلاروس

بلاروس
بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020

سیستم آموزشی بلاروس کیفیت بسیار بالایی دارد و برنامه های تحصیلی متعددی را در اختیار دانشجویان مقاطع مختلف می‌گذارد. دانشگاه های بلاروس کمترین مخارج تحصیلی را در مقایسه با دانشگاه های سایر کشورهای جهان دارند و به همین دلیل هزینه تحصیل در بلاروس بسیار اقتصادی است. دانشگاه های بلاروس از نظر کیفیت آموزشی در سطح جهان شناخته شده‌اند و برای پذیرش دانشجو نیازی به مدارک آیلس یا تافل ندارند. بلاروس در رتبه بندی بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020 در رتبه نهم قرار دارد.

برترین رشته های تحصیلی در بلاروس

 • رشته: پزشکی عمومی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 15912 تا 39780 دلار/ توضیحات: دانشگاه های پزشکی بلاروس از برترین دانشگاه های پزشکی جهان هستند و کیفیت آموزش بسیار خوب و روند پذیرش بسیار آسانی دارند. فارغ التحصیلان رشته پزشکی عمومی دانشگاه های این کشور می‌توانند برای شرکت در امتحاناتی نظیر MCI، PMDC، USMLE، PLAB و … ثبت نام کنند. دانشگاه پزشکی ملی گومل یکی از برترین دانشگاه های بلاروس برای تحصیل در رشته پزشکی عمومی است.
 • رشته: مدیریت بازرگانی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 9282 تا 10608 دلار/ توضیحات: مراکز آموزشی فعال بلاروس در زمینه آموزش رشته های مدیریتی مدارک خود را برحسب استانداردهای بین المللی اعطاء می‌کنند. درس های مربوط به این رشته ها در بلاروس با زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و دانشجویان می‌توانند بعد از فارغ التحصیلی به عنوان مدیر، بازاریاب، تحلیلگر امور تجاری و اقتصاددان در بلاروس و خارج از این کشور وارد بازار کار شوند. برای تحصیل در این رشته در بلاروس مدرسه Eurasian Management and Administration را واقع در شهر بلاروس به شما توصیه می‌کنیم.
 • رشته: اقتصاد/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 7956 تا 10608 دلار/ توضیحات: اقتصاد در بلاروس به دو زبان روسی و انگلیسی تدریس می‌شود. دانشگاه های این کشور دروس متعددی را در زمینه اقتصاد تدریس می‌کنند. دانشگاه ملی اقتصاد بلاروس برترین دانشگاه این کشور برای ادامه تحصیل در این رشته است.
 • رشته: حقوق/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 7956 تا 11934 دلار/ توضیحات: حقوق بین الملل در بلاروس به زبان انگلیسی و برحسب استانداردهای آموزشی جهانی تدریس می‌شود، به همین دلیل مدرک دریافت شده از دانشگاه های حقوق این کشور در سرتاسر جهان معتبر هستند. دانشجویان بعد از گذراندن یک دوره آموزشی 4 ساله در دانشگاه های حقوق بلاروس به منصب وکالت می‌رسند. برای تحصیل در این رشته دانشگاه ملی بلاروس (BSU) را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

10. لهستان

لهستان
بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020

بسیاری از دانشگاه های قدیمی اروپا در لهستان هستند و این دانشگاه ها تعداد 400 تا 500 برنامه درسی را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. لهستان یکی از بهترین کشورهای برای تحصیل در اروپاست. دانشگاه جاگیلون قدیمیترین دانشگاه این کشور است و پیشینه علمی بسیار خوبی دارد. لهستان هم از بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020 محسوب می‌شود زیرا هزینه تحصیل و زندگی در آن ارزان و کیفیت آموزشی دانشگاه های آن بسیار خوب است.

برترین رشته های تحصیلی در لهستان

 • رشته: پزشکی عمومی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 36855 تا 44753 دلار/ توضیحات: دانشگاه های پزشکی لهستان برای سازمان‌های جهانی مانند سازمان جهانی بهداشت، MCI و … شناخته شده‌اند و برای پذیرش دانشجو امتحان ورودی ندارند. برای تحصیل در رشته پزشکی عمومی در کشور لهستان دانشگاه جاگیلونیان را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
 • رشته: مدیریت بازرگانی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 1316 تا 6581 دلار/ توضیحات: 16 مرکز آموزشی در لهستان رشته مدیریت بازرگانی را آموزش می‌دهند و برای تحصیل در آن‌ها نیازی به شرکت در امتحان ورودی ندارید. دپارتمان مدیریت دانشگاه ورشو یکی از برترین مراکز آموزشی لهستان برای تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی است.
 • رشته: اقتصاد/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 2633 تا 13163 دلار/ توضیحات: اقتصاد خرد و اقتصاد کلان دو اصل اقتصاد در لهستان هستند. فارغ التحصیلان دانشگاه های اقتصاد این کشور می‌توانند به عنوان تحلیلگر سرمایه، مدیر مالی، مشاور اقتصادی و بازرس امور حسابداری وارد بازار کار شوند. برای تحصیل این رشته علمی در لهستان دانشگاه گدانسک را به عنوان برترین مرکز آموزشی این کشور به شما پیشنهاد می‌کنیم.
 • رشته: مهندسی/ مخارج تحصیل به طور تقریبی: 7898 تا 17111 دلار/ توضیحات: شما می‌توانید با هزینه‌ای اقتصادی در رشته های مهندسی در کشور لهستان تحصیل کنید. دانشگاه های مهندسی این کشور در سرتاسر جهان دانشجو می‌پذیرند. دانشگاه AGH علوم و تکنولوژی واقع در شهر کراکو از برترین مراکز آموزشی لهستان برای ادامه تحصیل در رشته های مهندسی است.

هر یک از کشورهای فوق فرصت آموزشی خاصی را در اختیار شما می‌گذارد. این کشورهای بهترین کشورهای دانشجویی جهان در سال 2020 هستند و هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های فرهنگی، زبانی و اجتماعی خاص خود را دارند، بنابراین می‌توانید اطمینان داشته باشید که نیاز و سلیقه مورد نظر خود را در یکی از این کشورها پیدا می‌کنید.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: selectyouruniversity

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

  بسیار آموزنده نوشته شده است. علاوه بر روسیه ، چین همچنین مکانی عالی برای دانشجویان بین المللی است. دانشجویانی که به دنبال تحصیل MBBS در چین هستند می توانند به دنبال دانشگاه های پزشکی در چین باشند.

  پاسخ