کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

بهترین روش خرید از آمازون در ایران ؛ هر آنچه باید برای خرید کالا از آمازون بدانید!

ایرانی‌ها به دلایل سیاسی در خرید از آمازون،از برترین مارکت‌های آنلاین، محدودیت‌هایی دارند. در این مطلب بهترین روش خرید از آمازون در ایران را آموزش داده‌ایم.

آرون گروپس

در دنیای امروز که اینترنت و فضای آنلاین حرف اول را می‌زند، خرید آنلاین نیز تبدیل به یک عنصر جدانشدنی از زندگی افراد شده است و مزایای خرید آنلاین آنقدر زیاد است که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. بی‌شک در صدر فروشگاه‌های آنلاین سراسر دنیا نام آمازون از همه پررنگتر است. در این مطلب به آموزش بهترین روش خرید از آمازون در ایران پرداخته‌ایم. با تکراتو همراه باشید.

بهترین روش خرید از آمازون در ایران

بهترین روش خرید از آمازون در ایران : چرا ایرانی‌ها به خرید از آمازون روی آورده‌اند؟

همانطور که می‌‌دانید آمازون بزرگترین فروشگاه اینترنتی آنلاین در دنیاست که تقریبا در کل دنیا محصولاتش را به فروش می‌رساند، ولی متاسفانه به دلیل پیروی از سیاست‌های خارجی ایالت متحده آمریکا، چند کشور مانند ایران، یمن، کره شمالی و … را تحریم کرده است. این تحریم فروش محصولات آمازون را به ایرانیان قطع کرده، ولی از طرف دیگر منجر به افزایش میل و اشتیاق مردم برای خرید از این فروشگاه شده است، بطوریکه ایرانیان راه کارهایی را جهت دور زدن آن تحریم‌ها ایجاد کرده‌اند و تعداد زیادی سایت‌های واسطه خرید کالا از آمازون ایجاد شده است.

بهترین روش خرید از آمازون در ایران : سایت‌های واسطه برای خرید محصول از آمازون

قبل از تحریم‌ها، این سایت‌ها صرفا لینک سفارشات را دریافت می‌کردند و با بررسی آن‌ و کمی تاخیر قیمت تمام شده محصول را به مشتری‌ها اعلام می‌کردند. هنوز هم سایت‌هایی هستند که این کار را انجام می دهند، ولی اکثر استارت آپ‌های شکل گرفته در این حوزه در حال حاضر تمام این پروسه را به صورت اتوماتیک و آنلاین انجام می‌دهند که شامل مراحل زیر است:

 • دریافت کردن لینک محصول مورد نظر شما از وب سایت آمازون و نمایش هزینه آن به واحد پول مربوطه و تبدیل آن به تومان با توجه به نرخ روز ارز
 • اعلام هزینه نمایش داده شده آمازون برای دریافت کالا در کشور مربوطه (که معمولا رایگان است)
 • پیدا کردن وزن و حجم محصول با استفاده از API سایت آمازون و تعیین هزینه تحویل محصول به پست ایران
 • تعیین هزینه گمرک با استفاده از فرمول محاسبه گمرک بر اساس مشخصات فیزیکی و نوع محصول
 • تعیین هزینه پست داخلی
 • تعیین هزینه نهایی تمام شده ارسال کالا به مشتری‌های در ایران

این فرمول معمول محاسبه پشت پرده سایت‌های ایرانی خرید محصول از آمازون است که در تصویر پایین یک نمونه آن را مشاهده می‌کنید.

بهترین روش خرید از آمازون در ایران : سایت‌های واسطه برای خرید محصول از آمازون

بهترین روش خرید از آمازون در ایران : نحوه خرید سایت‌های واسطه از آمازون

در ابتدا این سایت‌ها سفارشات را تک به تک در آمازون ثبت می‌کردند که منجر به هزینه بیشتر و طی زمان طولانیتری برای آن‌ها می‌شد، ولی در حال حاضر که تعداد سفارشات دریافتی آن‌ها در ایران بیشتر شده، آن‌ها این سفارشات خرید کالا از آمازون را با استفاده از سایت‌های تخفیفی که کد تخفیف در اختیار مشتریان آمازون قرار می‌دهند، انجام می‌دهند. این کار باعث شده حاشیه سود آن‌ها بالاتر بیاید، در صورتی که خریداران در ایران از این کدهای تخفیف که گاهی تا ۹۰% هم هستند، بی اطلاع هستند و آن‌ها هزینه کامل محصول را پرداخت می‌کنند!

بهترین روش خرید از آمازون در ایران : ریسک‌های خرید از سایت‌های واسطه خرید از آمازون

جز مورد بالا که خریداران ضرری را به آن صورت متحمل نمی‌شوند، روش‌های دیگری برای خرید کالا از آمازون وجود دارد که بعضی از این سایت‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند و خریداران از این موضوع بی اطلاع هستند و محتمل ضرر هم می‌شوند.

در آمازون صرفا محصولات نو و دسته اول فروخته نمی‌شود! در همان صفحه محصول که خریدار ایرانی لینک آن محصول را به سایت واسط خرید محصول از آمازون ارسال می‌کند، چندین نوع محصولات غیر دسته اول و نو مانند محصولات تعمیری، بازگشت داده شده، دست دوم و… وجود دارد که طبیعتا هزینه آن‌ها پایینتر از محصولات دسته اول است، لذا این سایت‌ها با بهره ‌یافتن از این ویژگی سایت آمازون و بی اطلاعی خریداران، سود هنگفتی را از فروش محصولات غیر نو در آمازون، کسب می‌کنند.

بهترین روش خرید از آمازون در ایران : ریسک‌های خرید از سایت‌های واسطه خرید از آمازون

در قسمت Condition می‌بینید که برای شرایط مختلف این محصول از نظر نو و جدید بودن، ۴ قیمت متفاوت در نظر گرفته شده است که خریداران ایرانی از آن‌ها بی اطلاع هستند.

آمازون سایتی است که به علت اعتبار بالای آن، فروشنده‌ها با قیمت و کیفیت به نسبت بالاتری محصولاتشان را از طریقش عرضه می‌کنند. سایت‌های خارجی هم هستند که با دادن لینک یک محصول، محصولات مشابه آن را از همان برند در تمام فروشگاه‌های اینترنتی جستجو می‌کنند و پایین‌ترین قیمت‌ها را پیشنهاد می‌‌دهند. لذا بعضی از این سایت‌های واسطه خرید جنس از آمازون، با استفاده از این سایت‌ها همان محصول را ولی با کیفیت و قیمت پایینتر به دست خریدار ایرانی می‌فرستند (نکته: ساختن اینویس آمازون هم آسان است! کافیست یک اینویس قبلی را با نرم افزارهای ویرایش پی دی اف ویرایش کنید و تحویل مشتری دهید!! پس اگر بهانه آن‌ها ارائه اینوویس خرید یا همان صورت حساب خرید از آمازون بود، حتما تراکنش بانکی آن‌ها را هم از آن‌ها بخواهید).

بسیاری از سایت‌های خرید جنس از آمازون که در ایران فعال هستند و مشتریان زیادی دارند، به خرید با تخفیف زیاد که آمازون به آن‌ها Lightning Deals می‌گوید، انبار کردن محصولات پرفروش خود و سپس تبلیغات این محصولات در وب سایت خود می‌پردازند. یعنی مصرف کننده فکر می‌کند که خرید با تخفیف از آمازون انجام داده است، در صورتی که محصولات موجود در انبار واسطه‌های ایرانی را خریداری کرده‌ است! به طور مثال محصول زیر محصولی است که در Lightning Deals آمازون با تخفیف ۸۰% عرضه شده است و چون فروش بالایی دارد، می‌شود حاشیه سود بالایی را از آن کسب کرد. این محصولات را هم معمولا با لیبل “تحویل فوری” نمایش می‌دهند!

بهترین روش خرید از آمازون در ایران : ریسک‌های خرید از سایت‌های واسطه خرید از آمازون

بعضی از این سایت‌های خرید محصول از آمازون نیز در صورت داشتن سفارشات تعداد بالا، این محصولات را از خود تامین کننده آن‌ها که در سایت‌های Alibaba یا Aliexpress موجود هستند، درخواست می‌کنند و به آن‌ها سفارش تعداد بالا می‌دهند که هزینه تمام شده آن بسیار پایینتر از هزینه آمازون است.

این محصولات تخفیف دار که فروش فوق العاده بر روی آن گذاشته شده است، به دلیل پر فروش بودنش توسط این سایت واسط ایرانی خرید از آمازون خریداری شده است و به انبار منتقل می‌شود تا در فروش‌های فوق‌العاده، به فروش رسانده شود.

بهترین روش خرید از آمازون در ایران : ریسک‌های خرید از سایت‌های واسطه خرید از آمازون

بهترین روش خرید از آمازون در ایران : آیا خودتان هم می‌توانید بدون استفاده از این سایت‌ها از آمازون خرید کنید؟

قطعا پاسخ به این سوال مثبت است. شما حتی می‌توانید خرید کالا از آمازون را با کارت بانکی ایرانی خود هم انجام دهید! حال سوال اینجاست که نحوه خرید کالا از آمازون چیست؟
شما در صورت داشتن یک آشنا در خارج از ایران، می‌توانید با خرید گیفت کارت آمازون خرید مستقیم از آمازون را انجام دهید. کافیست که مشخصات آشنا و فامیل خود را در سایت آمازون وارد کنید و با خرید گیفت کارت، خرید مستقیم از آمازون را تجربه کنید. اگر که شما آشنا یا فامیلی ندارید، می‌توانید در گروه‌های دانشجویی فیس بوک و یا انجمن‌های آن‌ها از دانشجویان بخواهید که برای شما محصول مورد نظرتان را بفرستند (البته در این روش کمی باید به فرد مورد نظرتان نیز اعتماد داشته باشید).

همچنین می‌توانید از طریق مراکز تبدیل ارز (صرافی‌ها) هزینه محصول را به حساب دوست یا آشنای خود ارسال کنید و سپس از او بخواهید که کالای مورد نظرتان را بخرد. بهتر است خودتان با آی پی ایران از آمازون خرید نکنید وگرنه به احتمال زیاد محصولی برای شما ارسال نمی‌شود و سفارش شما نیز کنسل خواهد شد و حتی ممکن است پول شما بازگشت داده نشود!

بهترین روش خرید از آمازون در ایران : خرید از سایت‌های خارجی مشابه آمازون

سایت‌های مشابه آمازون بسیار زیاد هستند، ولی چند تا از معروفترین آن‌ها مانند eBay, Etsy, Aliexpress و… هستند که می‌توانید خرید از آن‌ها را نیز به واسطه همین سایت‌های واسط ایرانی انجام دهید، ولی ریسک دریافت محصولی را که کیفیت مورد انتظار شما را برآورده نکند نیز باید بپذیرید.

سایت ای بی eBay:

در کشورهای مختلف شعبه دارد و می‌توانید از آن خرید کنید. مشکل این سایت این است که انواع محصولات با کیفیت‌های مختلف در آن وجود دارد و به راحتی نمی‌توان کیفیت محصولی را که در حال فروش است، فهمید. قوانین بازگشت پول و محصول در این سایت نیز بسیار محکم و سخت گیرانه است، ولی چون از داخل ایران خرید می‌کنید این قوانین برای شما صدق نمی‌کند. مگر اینکه فامیل یا دوستی در خارج برای شما این خرید را انجام دهد و در صورت مشکل دار بودن محصول از فروشنده شکایت کند که در اکثر موارد پول شما به حساب شما برمی‌گردد.

سایت ویش Wish:

این سایت نیز یک سایت خرید اجناس ارزان است و اکثر فروشنده‌های آن در چین هستند. اگر از این سایت محصولی را خرید کنید ممکن است یک ماه یا حتی بیشتر زمان ببرد تا محصول مورد نظرتان به دست شما برسد. کیفیت محصولات این سایت اصلا جالب نیست، ولی مشتریان این سایت از خریدشان همیشه راضی هستند چون قبول دارند که هر چقدر پول بدهند آش می‌خورند و به دنبال کیفیت عالی از این سایت نیستند.

سایت علی اکسپرس Aliexpress:

این سایت مانند ای بی است، ولی مستقیم در چین قرار دارد و محصولات آن از چین ارسال می‌شود. معمولا تولید کنندگان چینی که در علی بابا فعالیت دارند، اجناس خود را از طریق این سایت و سایت ۱۶۸۸ & Taobao به فروش می‌رسانند. زمان ارسال کالا از این سایت به آدرس شما معمولا طولانی است، چون چینی‌ها از China post برای ارسال کالای خود به آدرس شما استفاده می‌کنند که برای آن‌ها رایگان است ولی حدود ۳۰ تا ۴۰ روز تحویل کالا به طول می‌انجامد. البته شما می‌توانید هزینه بیشتری را برای ارسال پرداخت و نحوه ارسال سریعتر و بهتری را انتخاب کنید اما این کار اقتصادی نیست.

سایت اتسی Etsy

این سایت برای فروش محصولات دست ساز است. محصولات بی نظیری در این سایت وجود دارند که توسط دست هنرمندان نقاط مختلف دنیا ساخته شده‌اند و گاهی اوقات قیمت بالایی هم دارند.

خرید از سایت های خارجی مشابه آمازون

بهترین روش خرید از آمازون در ایران : اگر خودتان از این سایت‌ها خرید کنید …

اگر خودتان می‌توانید از سایت‌های واسطه خرید کنید، امکان استفاده از قوانین بازگشت کالا (ریفاند و ریترن Refund & Return) نیز برای شما وجود دارد و در صورت خرابی کالا می‌توانید پول خود را از آمازون پس بگیرید.

نکته: شما همچنین می‌توانید بعد از خرید کالا ابراز نارضایتی کنید و درصدی از پول خود را از فروشنده مورد نظر پس بگیرید، بدون اینکه محصول را برای اون بازگشت بدهید ولی خواهشا این کار را نکنید و از ما نشنیده بگیرید.

بهترین روش خرید از آمازون در ایران : اگر خودتان از این سایت‌ها خرید کنید ...

بهترین روش خرید از آمازون در ایران : خرید از آمازون بدون گمرک

بخش قابل توجهی از هزینه خرید کالا از سایت آمازون و سایر سایت‌های مشابه خارجی را هزینه گمرکی یک محصول تشکیل می‌دهد. راهی وجود دارد که شما خرید از آمازون را بدون پرداخت هزینه گمرک تجربه کنید. توجه کنید که کالاهایی که به آن هزینه گمرکی تعلق گرفته است، درب منزل شما تحویل داده نمی‌شود. در این روند اداره گمرک سازمان پست مرکزی شما را با فرستادن یک نامه جهت انجام کارهای تشریفات گمرکی مطلع و احضار می‌کند. در این حالت شما با مراجعه به پست مرکزی استان محل سکونت خود پس از پرداخت حق گمرکی کالای خود را دریافت می‌کنید.

نکات مهم

 • لوازم لوکس الکتریکی مانند تلفن همراه و دوربین عکاسی و خرید در تعداد بالا جزء مواری هستند که به آن حق گمرکی تعلق می‌گیرد.
 • از ابتدای پاییز ۹۵ دولت جمهوری اسلامی ایران در جهت حمایت از تولید کنندگان داخلی اقدام به دریافت حق گمرکی از اجناس خرد و جزء کرده است که در این بین سهم کالاهای دسته پوشاک از بقیه کالاها بیشتر است.
 • این نکته را هم مد نظر داشته باشید که طبق قوانین گمرک کشور هر شخص در سال می‌تواند ۵۰ دلار کالای بدون پرداخت حق گمرکی وارد کند. بطور مثال اگر ارزش کالای شما ۱۵۰ دلار تخمین زده شود، شما فقط باید حق گمرکی ۱۰۰ دلار آن را پرداخت کنید. طبیعتا این موضوع زمانی که شما از یک سایت واسطه خرید جنس از آمازون استفاده می‌کنید، صادق نیست؛ در چنین روندی شما این فرصت تخفیفی را از دست می‌دهید!

جمع‌بندی

در کل برای خرید کردن از سایت آمازون آمریکا یا هر کشور دیگر، بهترین گزینه استفاده از فامیل، دوست و یا آشنای خودتان است. اگر که این موقعیت را نداشتید، از دانشجوهایی که در این کشورها مقیم هستند یا مسافرانی که قصد برگشت را دارند، تقاضا کنید که محصول خریداری شده را به دست شما برسانند. اگر هیچ کدام از این گزینه‌ها را نداشتید، آن وقت این سایت‌های واسط می‌توانند در خرید شما از آمازون کمک کنند، ولی حتما به نکته‌های بالا توجه کنید تا از کیفیت و قیمت محصولی که به دست شما می‌رسد، اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: تکراتو

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

  ممنونم از توضیحات کامل و عالیتووونن.خیلی مفید بود

  پاسخ