coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

راهنمای انتخاب بهترین قاب گوشی ؛ 10 نکته مهم درباره خرید قاب گوشی و تبلت!

اگر می‌خواهید برای مدت زمان زیادی گوشی خود را سالم نگه دارید، باید برای آن یک قاب محافظ بخرید. در این مطلب راهنمای خرید بهترین قاب گوشی را ارائه کرده‌ایم.

پاشش آب یا سقوط گوشی تنها دو مورد از رویدادهای رایج بدی هستند که ممکن است برای گوشی یا تبلت گران قیمت شما رخ دهند. اگر تا به حال گوشی هوشمندتان از دستتان افتاده باشد و نظاره گر برخورد آن با زمین بوده باشید، حتما نسبت به میزان اهمیت مراقبت از دستگاهتان مطلع هستید. در این مقاله با معرفی انواع کاورها، از کاورهای باریک و ساده گرفته تا کاورهای پیشرفته و مجهز، نحوه انتخاب بهترین قاب گوشی را به شما آموزش داده‌ایم. با تکراتو همراه باشید.

راهنمای انتخاب بهترین قاب گوشی

قیمت

به ندرت می‌توانید بهترین قیمت را برای یک کاور محافظ در سایت تولید کننده کاور، سازنده گوشی یا اپراتور سرویس دهنده گوشی پیدا کنید. در انتخاب بهترین قاب گوشی قیمت از اهمیت بالایی برخوردار است. قیمت خرده فروشی این محصولات اغلب تخفیف می‌خورد، به همین دلیل بعد از پیدا کردن بهترین قاب گوشی برای دستگاه مورد نظرتان باید آن را با سایر قاب‌ها مقایسه و سپس خریداری کنید.

قیمت
راهنمای انتخاب بهترین برند قاب گوشی

آمازون و ebay ارزانترین سایت‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها خرید کنید، با این حال باید در هنگام خرید از این سایت‌ها نکات مربوط به انجام خریدهای اینترنتی را هم در نظر بگیرید. بد نیست به این نکته هم توجه کنید که بعضی از سازندگان کاورهای محافظ در صورتی که مستقیم از خودشان خرید کنید، برای محصولاتشان وارانتی مادام العمر هم ارائه می‌کنند.

مطالعه بررسی‌ها

بررسی‌های انجام شده درباره بهترین قاب گوشی مورد نظرتان را مطالعه کنید. حتی اگر نتوانستید برای محصول مورد نظرتان یک بررسی پیدا کنید، با مطالعه بررسی‌های انجام شده درباره سایر محصولات سازنده کاور مورد نظرتان می‌توانید به درکی کلی درباره کاور مورد علاقه خود دست پیدا کنید. علاوه بر این افرادی هم هستند که درباره کاورهای مختلف در فروم‌ها بحث می‌کنند و عکس‌های آن‌ها را به اشتراک می‌گذارند؛ شما می‌توانید از این اطلاعات هم در خرید کاور مناسب بهره بگیرید.

مطالعه بررسی‌ها
راهنمای انتخاب بهترین برند قاب گوشی موبایل

در هنگام خرید بهترین قاب گوشی همچنین باید قاب را از نظر داشتن برش‌های دقیق بررسی کنید. بعضی اوقات کاورهای محافظ با عجله ساخته می‌شوند و به همین دلیل سهوا بدون پورت‌های لازم، با دکمه‌های سفت یا با مشکلاتی در زمینه انعکاس نور فلش دوربین در اختیار شما قرار می‌گیرند. اگر مشخصه‌ای نظیر شارژ بی سیم برای شما مهم است یا می‌خواهید در هنگام نصب بودن کاور روی گوشی از گوشی خود برای اتصال به دستگاه دیگری استفاده کنید، قبل از خرید کاور اطلاعات ارائه شده توسط سازنده آن را در رابطه با چنین موضوعاتی بررسی نمایید.

بیشتر بخوانید:

انتخاب ویژگی‌های مورد نظر

ویژگی‌های اضافی را که می‌خواهید کاور گوشی هوشمندتان داشته باشد، در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید برای یک تبلت کاور بگیرید، کاور مورد نظرتان حتما باید بتواند تبلت شما را در حالت افقی نگه دارد. بعضی از کاورها می‌توانند یک تبلت را در حالت‌های مختلفی نگه دارند و به همین دلیل به لولاهای 360 درجه هم مجهز هستند. درمجموع در انتخاب بهترین قاب گوشی باید قبل از خرید یک سری ویژگی‌ها را انتخاب کنید.

قاب‌های مخصوص گوشی بعضا تکیه گاه‌هایی دارند که از پشتشان خارج می‌شوند. چنین قابلیتی سودمند است، اما باید دقت کنید که تکیه گاه پایه‌ای قاب گوشی مورد نظرتان ایمنی کافی را داشته باشد و خود به خود خارج نشود. قبل از خرید قاب مورد نظرتان لیستی را از ویژگی‌هایی که می‌خواهید یک قاب خوب داشته باشد، تهیه کنید.

انتخاب ویژگی‌های مورد نظر
راهنمای انتخاب بهترین برند قاب گوشی

میزان محافظت کاور از گوشی

برای خرید بهترین قاب گوشی اولین پارامتری که باید در نظر بگیرید این است که کاور باید چقدر مقاوم و محکم باشد. اگر می‌خواهید کاور بتواند از گوشی شما در مقابل سقوط در آب یا سقوط گوشی روی بتن محافظت کند، باید قابی را انتخاب کنید که مقاومت بالایی داشته باشد. میزان محفظت کاور از گوشی شما در انتخاب بهترین قاب گوشی مخصوص دستگاه‌تان بسیار اهمیت دارد. اگر آدم محتاطی هستید و فقط می‌خواهید اقدامات محافظتی مقدماتی را برای گوشی خود اعمال کنید، نیازی نیست که مبلغ زیادی را برای خرید یک کاور بپردازید. هرقدر وزن و حجم یک کاور بیشتر باشد، توانایی حافظتی آن هم بیشتر است.

میزان محافظت کاور از گوشی
راهنمای انتخاب بهترین قاب گوشی

انواع کاورها

کاورهای مقاوم سازی شده

می‌توانید با خرید کاورهای مقاوم سازی شده هم از گوشی خود محافظت کنید، اما به یاد داشته باشید که این کاورها حجیم و سنگین هستند. اضافه سازی کیسه‌های هوا و گوشه‌های مقاوم سازی شده به این قاب‌ها حجم آن‌ها را بیشتر می‌کند، اما در مقابل باعث می‌شود که خطر آسیب دیدن گوشی شما به میزان زیادی کاهش یابد. در هنگام خرید یک قاب مقاوم سازی شده همچنین ببینید که آیا می‌توانید قاب را حتی با دستان خیس در دست خود نگه دارید یا خیر. همچنین باید در نظر داشته باشید که یک گوشی دارای قاب مقاوم سازی شده (به دلیل حجیم و بزرگ بودن قاب) گاهی اوقات در جیب شما جا نمی‌شود.

کاورهای مقاوم سازی شده
راهنمای انتخاب بهترین مارک قاب گوشی موبایل

در روند ساخت قاب‌های مقاوم سازی شده به این موضوع دقت می‌شود که قاب بتواند همه زوایای گوشی و همچنین دکمه‌ها و نمایشگر گوشی را بپوشاند و محافظت کند؛ این موضوع باعث سفت شدن دکمه‌های گوشی و افت حساسیت نمایشگر آن در اجرای فرامین لمسی می‌شود و به طور کلی استفاده از گوشی را سختتر می‌کند.

بعضی از قاب‌های محافظ شاخص IP دارند. این شاخص نشان می‌دهد که قاب تا چه حدی می‌تواند از گوشی شما در مقابل نفوذ آب و ذرات گرد و خاک مقاومت کند. بعضی از سازندگان در ساخت قاب‌های خود از این شاخص هم فراتر رفته و استانداردهای نظامی را به کار گرفته‌اند. برای مثال یک کاور دارای شاخص MIL-STD-810 از دستگاه شما دربرابر هر چیزی، از فشار و دما گرفته تا لرزش و ضربه، محافظت می‌کند. اگر به دنبال یک قاب مقاوم سازی شده هستید، محصولات برندهای Tech21، Pelican، Griffin، Trident و OtterBox را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این کاورها در حدود 50 دلار قیمت دارند.

قاب‌های محکم

اگر به دنبال قابی هستید که بتواند کاملا از گوشی شما در مقابل سقوط محافظت کند، حجم زیادی نداشته باشد و زیبا هم باشد، بهتر است که یکی از قاب‌های محکم موجود در بازار را خریداری کنید. ترکیب استاندارد و کارآمدی که در ساخت این کاورها به کار می‌رود، یک لایه پلی کربنات سخت با یک لایه درونی از ماده‌ای نرمتر مانند سیلیکون است که وظیفه جذب ضربه را برعهده دارد. اگر به دنبال چنین قاب‌هایی هستید، بد نیست بدانید که بعضی از این کاورها هم با استانداردهای نظامی ساخته می‌شوند.

قاب‌های محکم
راهنمای انتخاب بهترین مارک قاب گوشی

این کاورها هم ممکن است کمی حجیم و سنگین باشند، اما در انواعی از مدل‌ها عرضه می‌شوند و مانع استفاده شما از قابلیت‌های گوشی هوشمندتان نمی‌شوند. در هنگام خرید چنین قابی دقت کنید که قاب لبه یا پوشش محافظتی جلویی هم داشته باشد تا بتواند از نمایشگر گوشی هم محافظت کند. قاب‌های محکم علاوه بر این باید چسبندگی خوبی با دست شما داشته باشند، تا از این طریق مانع لیز خوردن و سقوط گوشی شوند. Incipio، Urban Armor Gear، Speak و Body Glove بهترین تولید کنندگان قاب‌های محکم هستند. این کاورها بین 15 تا 40 دلار قیمت دارند.

بیشتر بخوانید:

کاورهای ساده یا باریک

گاهی اوقات پوشاندن طراحی و بدنه زیبای گوشی هوشمندتان خجالت آور است یا ممکن است نخواهید یک جسم حجیم را در جیب خود نگه دارید. اگر برای شما زیبایی از محافظت مهمتر است، توصیه می‌کنیم که یک قاب ساده برای گوشی خود بخرید. این قاب‌ها از قسمت‌های کاور شده گوشی در برابر خط و خش محافظت می‌کنند و تا حدی میزان ضربه دیدن گوشی در هنگام سقوط را هم کاهش می‌دهد.

روز به روز تعداد کاورهای نیمه شفاف بیشتری وارد بازار می‌شوند، از این رو شانس شما برای انتخاب یک کاور ساده که زیبایی طراحی گوشی هوشمندتان را پنهان نکند، بیشتر می‌شود. برای خرید این قاب‌ها نیازی نیست که مبلغ زیادی را بپردازید و در صورتی هم که بخواهید در سطح مقدماتی از گوشی خود محافظت کنید، این قاب‌ها کارایی خوبی را ارائه می‌کنند.

کاورهای ساده یا باریک
راهنمای انتخاب بهترین مارک قاب گوشی

قاب‌های ساده یا باریک یک تکه هستند و از ماده TPU ساخته می‌شوند. استفاده از این ماده در ساخت این قاب‌ها آن‌ها را مقاوم و کمی انعطاف پذیر می‌کند، از این رو می‌توانید به راحتی یکی از این قاب‌ها را روی گوشی‌های خود نصب کنید و از دستگاهتان تا حدی در برابر ضربه محافظت نمایید. کاورهای ساده سخت به راحتی روی گوشی سوار نمی‌شوند و از گوشی در مقابل سقوط کمتر محافظت می‌کنند.

در مجموع قاب‌های ساده بیشترین مقدار تنوع را از نظر رنگ و استایل دارند، اما قبل از خرید این قاب‌ها باید دقت کنید که قاب مورد نظرتان برش‌های لازم را داشته باشد. همچنین باید دقت کنید که عدم وجود قسمت‌های محافظت کننده در گوشه‌های این قاب‌ها یا نبود لبه در جلوی قاب باعث می‌شود که قاب نتواند از گوشی شما در ضربه‌های ناشی از سقوط به خوبی مراقبت کنند.

بعضی از این قاب‌ها در قسمت پشتی سخت و باریک خود یک ضربه گیر نیمه شفاف و ضخیم هم دارند و از این طریق بیشتر از گوشی شما محافظت می‌کنند. Case Mate، Incipio، Spigen، Griffin و Cruzerlite بهترین برندهای تولید کننده قاب‌های ساده هستند. چنین قاب‌هایی را می‌توانید با پرداخت بهایی بین 5 تا 20 دلار خریداری کنید.

قاب‌های کیف مانند

قاب‌های کیفی به راحتی در جیب جا می‌شوند و طراحی زیبایی هم دارند. اگر گوشی خود را در کیفتان رها می‌کنید، این کاورها به دلیل پوشاندن همه قسمت‌های گوشی گزینه‌های بسیار خوبی برای محافظت از دستگاه شما هستند.این یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که می‌توانید در در انتخاب بهترین قاب گوشی تان آن را لحاظ کنید.

میزان محافظت این کاورها از گوشی در مقابل سقوط متفاوت است، زیرا بعضی از آن‌ها دارای یک پوشش پاکت مانند داخلی هستند و بعضی دیگر هیچ مشخصه‌ای برای محافظت از دیواره‌ها و گوشه‌های یک دستگاه ندارند. اگر توانایی مالی خوبی دارید، مدل‌های چرمی این کاورها انتخاب‌های بسیار خوبی برای شما هستند. بیشتر کاورهای کیفی از پلی اورتان ساخته می‌شوند. این ماده بسیار مقاوم است، اما بوی تندی هم در کاورهای نو دارد و با گذشت زمان خط و خش هم می‌گیرد.

قاب‌های کیف مانند
راهنمای انتخاب بهترین قاب گوشی آیفون

کاورهای کیفی مکانیسم خواب و بیدار شدن گوشی را هم اغلب پشتیبانی می‌کنند، از این رو با باز و بسته شدن در این کاورها نمایشگر گوشی هم روشن و خاموش می‌شود. اگر می‌خواهید در کاور کیفی شما باز نشود، مکانیسم بسته شدن در آن را مد نظر بگیرید.

مکانیسم‌های مغناطیسی طراحی زیباتری دارند، اما فاقد استحکام مکانیسم‌های الاستیکی، کلیدی یا دکمه‌ای هستند. بسیاری از کاورهای کیفی جای کارت اعتباری هم دارند، اما به ندرت می‌توانند نقش یک کیف پول را هم برای شما ایفا کنند. این کاورها تنها می‌توانند چند کارت را در خود جای دهند و در صورتی که بیش از حد آن‌ها را پر کنید، احتمال باز شدن ناگهانی در آن‌ها وجود دارد.

برندهای Nodus، Nomad، Piel Frama، Noreve، Knomo  وIncipio شهرت خوبی در ساخت کاورهای کیفی دارند و در صورتی هم که به دنبال کاورهای کیفی ساخته شده از جنس چرم و چوب هستید، محصولات برندهای Grovemade و Dodocase را به شما پیشنهاد می‌کنیم. قیمت کاورهای کیفی بسته به مواد به کار رفته در ساختشان بین 15 تا 100 دلار متغیر است.

بیشتر بخوانید:

کاورهای باتری دار

گوشی‌های هوشمند هر روز پیشرفته‌تر می‌شوند، اما هنوز هم درباره باتری آن‌ها نارضایتی وجود دارد. اگر شما هم از این موضوع خسته شده‌اید، برای گوشی خود یک کاور باتری دار بخرید. این کاورها به یک باتری داخلی مجهز هستند و برای چند ساعت بیشتر گوشی شما را روشن نگه می‌دارند. کاورهای باتری دار معمولا بزرگ و حجیم هستند؛ در صورتی که با یک مدل باریک آن مواجه شدید، بد نیست بدانید که باتری به کار رفته در آن کوچک است و نمی‌تواند برای مدت زمان زیادی گوشی شما را شارژ کند. این کاورها شاخص mAh هم دارند، اما این شاخص همه داستان را درباره این قاب‌ها بیان نمی‌کنند. به همین دلیل در خرید این قاب‌ها بهتر است که نتایج تست‌های واقعی را مد نظر بگیرید.

کاورهای باتری دار
راهنمای انتخاب بهترین مارک قاب گوشی موبایل

بیشتر کیف‌های باتری دار توانایی محافظتی بالایی ندارند، به همین دلیل قبل از خرید محصولی از این رده بندی باید اطلاعات ارائه شده توسط سازنده‌اش را بخوانید. توانایی اصلی این کاورها شارژ کردن باتری گوشی شماست، نه محافظت از خود گوشی.

زمانی که گوشی را در این کاور می‌گذارید، گوشی ابتدا از شارژ باتری کاور استفاده می‌کند. بعضی از سازندگان هم در ساخت این محصولات طراحی هوشمندانه‌ای را به کار گرفته‌اند و از یک کاور سبک وزن یا ضربه گیر در کنار یک باتری جداشدنی استفاده کرده‌اند. بعضی از این کاورها توانایی نمایش دادن میزان شارژ باتری خود را هم دارند و امکان استفاده از پورت‌های گوشی هوشمندتان را هم برای شما فراهم می‌کنند. Mophie، Incipio و Trianium بهترین تولیدکنندگان قاب‌های باتری دار هستند. قاب‌های باتری دار بسته به ظرفیت باتریشان بین 50 تا 100 دلار قیمت دارند.

محافظ صفحه

بسیاری از گوشی‌ها با محافظ صفحه عرضه می‌شوند و مکان‌های زیادی هم هستند که این تجهیزات را برای انواع گوشی‌ها ارائه می‌کنند. این کاورها از صفحه نمایش گوشی شما در مقابل خط و خش افتادن و ترک خوردن محافظت می‌کنند، اگرچه که روی زیبایی گوشی و کارایی نمایشگر هم تاثیر منفی می‌گذارند. در هنگام خرید محافظ صفحه باید محصولی را انتخاب کنید که برای گوشی شما ساخته شده باشد و در هنگام نصب آن هم باید از دستورالعمل‌های سازنده‌اش پیروی کنید و روال نصب را با دقت و صبر انجام دهید.

محافظ صفحه
راهنمای انتخاب بهترین قاب گوشی آیفون

بعضی از کاورها توانایی کاهش زاویه دید را هم دارند و از این طریق از حریم خصوصی شما هم محافظت می‌کنند. بعضی از این محصولات هم می‌توانند میزان درخشش صفحه نمایش گوشی را کاهش دهند. از این محافظ‌ها می‌توانید در کنار کاورهای ساده و کاورهای محکم فاقد پوشش محافظ جلویی استفاده کنید. عیب این محافظ‌ها کاهش میزان حساسیت صفحه نمایش گوشی است. Spigen،  Moshi، Tech Armor، YooTech، amFilm،  TechMatte و Zagg از برترین تولیدکنندگان محافظ صفحه گوشی و تبلت هستند. شما با پرداخت مبلغ بین 10 تا 40 دلار می‌توانید یک بسته 3 – 4 تایی محافظ صفحه بخرید.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: digitaltrends

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر