وام دانشجویی خرید لپ تاپ و موبایل ؛ افزایش مبلغ وام دانشجویی در سال تحصیلی جدید!

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از اختصاص وام دانشجویی خرید لپ تاپ و موبایل در سال تحصیلی جدید خبر داد. با ادامه این خبر با تکراتو همراه باشید.

آغاز سال تحصیلی جدید با چالش های فراوانی برای نهادهای آموزشی در مقاطع مختلف همراه بود. از مسائلی مانند هزینه اینترنت و چگونگی برگزاری کلاس ها گرفته تا تامین ابزارهای هوشمندی مانند لپ تاپ و موبایل برای حضور دانش آموزن در کلاس.

در وضعیت اقتصادی کنونی، تامین هر یک از این هزینه ها برای عموم خانواده ها میسر نیست. خوشبختانه دولت و مسئولین تا حد ممکن با همکاری یکدیگر طرح هایی برای کمک به مردم در جهت به خیر گذراندن سال تحصیلی جدید در دستور کار دارند.

در تازه ترین مورد، رئیس صندوق رفاه دانشجویان اعلام کرد: اولویت اختصاص وام ضروری در سال تحصیلی جدید با دانشجویانی خواهد بود که وام را برای تهیه اقلام مورد نیاز آموزش مجازی می‌خواهند.

وام دانشجویی خرید لپ تاپ و موبایل

ناصر مطیعی درباره اختصاص وام ویژه کمک خرید تجهیزات ارتباطی با آموزش‌های مجازی درسال تحصیلی جدید گفت: در این رابطه طی بخشنامه ای که قرار است به دانشگاه‌ها ابلاغ کنیم، اولویت اختصاص وام ضروری با دانشجویانی خواهد بود که این وام را برای توسعه ابزار هوشمند آموزش مجازی می‌خواهند.

وام دانشجویی خرید لپ تاپ و موبایل

وی ادامه داد: باتوجه به افزایش قابل‌توجهی که وام ضروری در سال تحصیلی جدید دارد می تواند بخشی از مشکلات دانشجویان را در زمینه آموزش مجازی حل کند.

بیشتر بخوانید:

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: مشکلات جامعه برای همه مردم از جمله دانشجویان و خانواده آن‌ها وجود دارد شاید همه را ما نتوانیم حل کنیم ولی در حد توان و امکانات خود وام ضروری را ارائه می‌دهیم تا دانشجویان بتوانند به وسیله آن گوشی هوشمند، لپ تاپ و در کل ابزار آموزش مجازی که نیاز دارند را تهیه کنند.

مطیعی پیش از این گفته بود: رویکرد اصلی صندوق در سال تحصیلی جدید، تقویت وام‌های دانشجویی است؛ به طوری که وام تحصیلی از ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به ۱.۵ میلیون تا ۲ میلیون تومان و وام ضروری از یک میلیون تومان به ۲ تا ۵ میلیون تومان در موارد خاص افزایش یافته است.

به گفته وی وام شهریه از حدود یک میلیون تا پنج میلیون تومان برای سال تحصیلی جدید افزایش دارد.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص تخصیص وام دانشجویی خرید لپ تاپ و موبایل چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید!ارسال نظر