سامسونگ موفق‌ترین فروشنده گوشی جهان شد!

گرچه آمارهای موسسات مختلف تا حدی متفاوت است، اما بنابر آخرین آمارگیری کمپانی کره ای سامسونگ حتی با وجود کرونا همچنان موفق‌ترین فروشنده گوشی جهان است.

شرکت تحلیلی کانترپوینت پژوهش که در زمینه‌ی آنالیز بازار گجت‌های‌ قابل حمل فعالیت دارد، آماری از فروش گوشی هوشمند در ماه آگوست و جایگاه شرکت‌های برتر منتشر کرده است که طبق آن، سامسونگ با برخورداری از ۲۲ درصد بازار تلفن‌ هوشمند، توانسته جایگاه خود را در مقام اول حفظ کند.

سامسونگ موفق‌ترین فروشنده گوشی جهان شد!

تحلیلگران کانترپوینت عنوان می‌کنند که سامسونگ با افزایش فروش توانسته است فاصله خود را با هواوی در جایگاه دوم افزایش دهد. هواوی با کسب سهم ۱۶ درصدی از بازار گوشی‌ هوشمند توانسته است جایگاه دومی خود را حفظ کند؛ اما مقایسه آمارهای آگوست و آوریل ۲۰۲۰ از افت فروش شرکت چینی و کاهش سهم آن از بازار تلفن هوشمند خبر می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

آمار نشان می‌دهد در ماه آگوست نسبت به ماه آوریل، سهم هواوی از بازار تلفن‌ هوشمند از ۲۱ درصد به ۱۶ درصد کاهش یافته است؛ اما سامسونگ توانسته سهم خود را از ۲۰ درصد به ۲۲ درصد افزایش دهد. در بازه زمانی ذکرشده، بازار تلفن هوشمند با چالش‌های مختلف دست‌وپنجه نرم می‌کرد. هند که بزرگ‌ترین بازار گوشی‌ هوشمند محسوب می‌شود، بازارهای خود را تعطیل و دولت هند شهروندان را مجبور به حضور در خانه کرده بود.

سامسونگ موفق‌ترین فروشنده گوشی جهان شد!

بااین‌حال، سامسونگ گویا توانسته است با بهره‌گیری از فروش آنلاین به رشد سهم خود از بازار تلفن‌ هوشمند کمک کند. در این بین تحریم‌های سخت‌گیرانه هواوی نیز به افت فروش محصولات این شرکت منجر شده است. از طرفی به دلیل به وجود آمدن تنش‌ بین دو دولت هند و چین، کاربران هندی از خرید محصولات چینی منصرف شده‌اند. تمامی موارد مذکور سبب ‌شده است هواوی بخش بزرگی از فروش خود را از دست بدهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص موفق‌ترین فروشنده گوشی جهان چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!ارسال نظر