تهدید امنیت کاربران توسط اپلیکیشن کمپین‌های بایدن و ترامپ!

مهمترین انتخابات ریاست جمهوری دنیا، مهمترین حواشی را نیز به همراه دارد. اخبار حاکی از سرقت اطلاعات کاربران توسط اپلیکیشن کمپین‌های بایدن و ترامپ می‌باشد.

این روزها سخن گفتن از سرقت اطلاعات کاربران و یا تهدیدهای امنیتی اپلیکیشن‌ها دیگر به نظر هر کسی که کمی اخبار دنیای تکنولوژی را دنبال کند، چندان عجیب به نظر نخواهد رسید.

بارها و بارها و بسیاری از کمپانی‌های بزرگ دنیا از گوگل گرفته تا فیسبوک نسبت به تجاوز به حریم خصوصی کاربرانشان و جمع آوری برخی اطلاعات مشترکان خود متهم شده اند.

در این میان اما به نظر میرسد که اصحاب سیاست نیز، جمع آوری اطلاعات را حربه خوبی برای جهت دهی به افکار عمومی تلقی کرده‌اند. با ما همراه باشید.

تهدید امنیت کاربران توسط اپلیکیشن کمپین‌های بایدن و ترامپ!

میلیون‌ها شهروند ایالات متحده آمریکا شامل سازمان‌دهندگان، داوطلبان و طرفداران در طی انتخابات ۲۰۲۰ اپ‌های کمپین‌ نامزد موردعلاقه خود را دانلود کرده‌اند، اما اپ‌های «Vote Joe» جو بایدن و «Trump 2020» دونالد ترامپ اطلاعات زیادی از کاربران جمع آوری می‌کنند.

زمانی که کاربران این اپ‌ها را دانلود می‌کنند، شمار موبایل خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. اپ بایدن برای دستیابی به لیست مخاطبین درخواست مجوز می‌کند و اپ ترامپ نیز می‌خواهد به اطلاعات GPS و بلوتوث کاربران دسترسی داشته باشد.

این موضوع واکنش برخی از طرفداران حفاظت از حریم خصوصی را در پی داشته است. سم وولی استادیار دانشگاه تگزاس در آستین در این باره میگوید:

«مردم به اشترک‌گذاری داده‌های خود عادت کرده‌اند و آن‌ها را در اختیار گوگل مپس یا اپ‌های شخص ثالث قرار می‌دهند. این موضوع در کمپین‌های سیاسی نگران‌کننده است، چرا که از اپ‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات و استفاده از آن‌ها در دنیای سیاست استفاده می‌شود.»

اپلیکیشن کمپین‌های بایدن و ترامپ

دموکرات‌ها به دنبال اطلاعات اعضای خانواده یا دوستان افراد هستند و به همین دلیل خواستار دسترسی به اطلاعات مخاطبین می‌شوند. اگر کاربران چنین مجوزی به اپ بایدن بدهند، این برنامه اطلاعات کاربران را با توجه به وابستگی سیاسی، تاریخچه رای دادن و محل زندگی فیلتر می‌کنند. این استراتژی در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ با موفقیت توسط تیم اوباما دنبال شد و در حالی که بی‌ضرر به نظر می‌رسد، اما سم وولی برای نگرانی یک دلیل دارد:

«سازمان‌دهی روابط یک سکه دورو است. بهترین راه برای تغییر عقیده یک فرد، گفتگو و شناخت آن‌ها است. همچنین بهترین راه برای دستکاری اعتقادات یک فرد، اشتراک اطلاعات با آن‌ها است.»

اپ ترامپ به شماره موبایل، نام کامل، ایمیل و زیپ کد برای ثبت نام نیاز دارد و به دنبال مجوز برای دسترسی به موقعیت کاربران است. در حالی که این اپ اعلام می‌کند از اطلاعات مکانی کاربران برای نمایش کمپین‌ها در اطراف محل زندگی آن‌ها استفاده می‌کند، اما وولی به امکان استفاده از آن‌ها برای موارد دیگر اشاره می‌کند:

«تمام این موارد کوچک مانند لیست مخاطبین برای ارسال پیام و موقعیت مکانی برای نمایش محل کمپین‌ها جمع آوری و متمرکز شده و دیگر کنترلی روی نحوه استفاده از آن‌ها نخواهید داشت.»

در حال حاضر وولی نمی‌داند کمپین ترامپ دقیقا چه استفاده‌ای از موقعیت مکانی کاربران می‌کند، با این حال تخمین می‌زند که این کمپین با دقت بالایی رفت و آمد کاربران را تحت نظر دارد. با وجود تمام این موارد، کار جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها قانونی است و کاربران امکان جمع آوری اطلاعات را برای آن‌ها فراهم می‌کنند، با این حال آن‌ها شاید از اشتراک‌گذاری اطلاعات خصوصی خود بی‌اطلاع باشند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص تهدید امنیت کاربران به وسیله اپلیکیشن کمپین‌های بایدن و ترامپ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!



ارسال نظر