فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

معلمی که از ارث پدری‌اش برای کودکان بی‌بضاعت تبلت خرید!

حسین اسدی معلمی در شهرستان اندیمشک است که در این وضعیت بغرنج اقتصادی و با کمک ارثیه پدری برای کودکان بی‌بضاعت تبلت تهیه میکند.

احتمالا این اواخر اخباری مرتبط با وضعیت کودکان محروم را شنیده اید. وضعیت نامطلوب اقتصادی، ناتوانی خانواده ها و بی توجهی مسئولین امر سبب خودکشی کودکان و نوجوانان محروم از امکانات هوشمند شده است.

در این وضعیت یک معلم مناطق روستایی در شهرستان اندیمشک از ارثیه پدری خود تاکنون ۱۴۳ تبلت برای دانش‌آموزان کم‌برخوردار و روستایی خریده است و قصد دارد برای تعداد بیشتری از این دانش‌آموزان تبلت تهیه کند.

معلمی که از ارث پدری‌اش برای کودکان بی‌بضاعت تبلت خرید!

این معلم در گفت‌وگو با وزیر آموزش و پرورش ایران که برای تقدیر با او تماس گرفته بود، گفت: «از ارثیه پدرم یک میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان به من رسید و قصد گرفتن یک ماشین داشتم که در گفت‌وگو با یکی از مدیران مدارس قرار شد با یک دختر دانش‌آموز که مدیر مدرسه فکر می‌کرد، دچار افسردگی شده است صحبت کنم.»

به گفته این معلم، او در گفت‌وگو با این دانش‌آموز متوجه شده است که او به دلیل نداشتن ابزارهای هوشمند و عقب افتادن از درس دچار عقب‌ماندگی از تحصیل و در نتیجه افسردگی شده است. او پس از آن تصمیم گرفته است که به او تبلت هدیه دهد.

آقای اسدی بعد از دیدن شادمانی این دختر دانش‌آموز تصمیم می‌گیرد تا همه پول‌های ارثیه پدری‌اش را به خرید تبلت و گوشی برای دانش‌آموزان کم‌برخوردار اختصاص دهد.

کودکان بی‌بضاعت

او قصد دارد تا هفته آینده ۲۰۰ تبلت دیگر تهیه و به دانش آموزان نیازمند اهدا کند.

بر اساس گزارش‌ها آقای اسدی پیش از این نیز سابقه انجام کارهای خیر برای دانش‌آموزان داشته است. او در سال ۱۳۹۴ پس از آن که به‌ عنوان معلم نمونه کشوری انتخاب شد، هدیه ریاست جمهوری به مبلغ ۲۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را بین مردم محروم دوکوهه و دانش‌آموزان این منطقه توزیع کرد.

خبر کار خیر این معلم در حالی منتشر می‌شود که در ماه‌های گذشته اخباری از خودکشی دانش‌آموزان به دلیل عدم برخورداری از گوشی و تبلت به‌ویژه در دوراه همه‌گیری کرونا منتشر شده است.

در همین زمینه استاندار خوزستان شامگاه ۲۸ آبان اقدام به خودکشی شش دانش‌آموز را در شهرستان رامهرمز در یک ماه گذشته تائید کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص عدم دسترسی کودکان بی‌بضاعت به کلاس های آنلاین چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر