فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

آموزش حذف اکانت سیگنال مسنجر ؛ نحوه دیلیت اکانت پیام رسان سیگنال چگونه است؟

پیامرسان سیگنال یکی از امن ترین پیامرسان های موجود است. این گفتار تکراتو به آموزش حذف اکانت سیگنال مسنجر اختصاص دارد. با ما در ادامه همراه باشید.

کریپتال گلوبال

این روزها پیام رسان سیگنال به واسطه مشکلات امنیتی که برای واتساپ پدید آمده است به عنوان یکی از امن ترین پیامرسان های دنیا به یک پیامرسان محبوب نزد افراد و کاربران بدل شده است.

اپلیکیشن سیگنال یک مسنجر کاملا امن و قابل اعتماد است. هنگامی که از این برنامه به منظور رد و بدل اطلاعات استفاده می‌کنید، هیچ یک از اطلاعات شما در سرورهای برنامه ذخیره نمی‌شوند و تنها طی یک لحظه رد و بدل خواهند شد. بنابراین امکان دسترسی مجدد به اطلاعات رد و بدل شده و پیگیری مکالمات در برنامه سیگنال  وجود ندارد.

به هر دلیلی اما ممکن است شما قصد حذف اکانت سیگنال مسنجر را داشته باشید. ما در این آموزش به نحوه دیلیت اکانت سیگنال مسنجر خواهیم پرداخت. با ما باشید.

آموزش حذف اکانت سیگنال مسنجر

اپلیکیشن سیگنال مسنجر مدتی است که محبوبیت خاصی پیدا کرده است. علت این موضوع را بیش از هرچیز به آپدیت امنیتی واتساپ و تغییر قوانین حریم خصوصی این پیامرسان ارتباط میدهند. بر اساس این قوانین این سوال اساسی اهمیت پیدا کرده که امنیت واتساپ چقدر است؟

در حقیقت حالا میدانیم که واتساپ از حدود سال 2016 اطلاعات کاربران خود را در دسترس فیسبوک قرار میداده است  و این موضوع نگرانی های زیادی را درباره امنیت یکی از بزرگترین پیامرسان های دنیا ایجاد کرده است.

مسئله اینجاست که در حال حاضر به واتساپ اعتمادی نیست و اطلاع رسانی این قوانین حریم خصوصی در آخرین آپدیت این اپلیکیشن سبب مهاجرت عده کثیری از افراد از این پیامرسان به سایر پیامرسان های امن شده است.

آموزش حذف اکانت سیگنال مسنجر
دیلیت اکانت سیگنال مسنجر

در این میان نام تلگرام و اپلیکیشن پیامرسان سیگنال به عنوان دو مورد از امن ترین پیام رسان ها دنیا شنیده میشود. اقبال عمومی نسبت به سیگنال سبب شده تا آموزش بخش ها مختلف این اپلیکیشن قوتی بگیرد. اما سیگنال چیست و چرا طرفدار پیدا کرده؟

برنامه سیگنال به صورت رایگان عرضه شده و قابلیت‌هایی همچون گفتگوی انفرادی، گروهی، ارسال عکس، فیلم، فایل را ارائه می‌کند. ضمنا اپلیکیشن سیگنال یک اپلیکیشن پیام رسان منبع باز است و از قابلیت برقراری تماس تلفنی پشتیبانی می‌کند. بنابراین بدون تردید در حال حاضر پیام رسان سیگنال یکی از بهترین و امن‌ترین اپلیکیشن‌های پیام رسان یا اصطلاحا مسنجر موجود به شمار می‌رود.

ما همانطور که پیش از این به آموزش کار با سیگنال مسنجر و آموزش تماس تصویری سیگنال مسنجر پرداخته بودیم حالا قصد داریم به بررسی و آموزش حذف اکانت سیگنال مسنجر بپزدایم. با ما همراه باشید.

آموزش حذف اکانت سیگنال مسنجر

پیش از آغاز بحث اصلی این نکته مهم را در نظر بگیرید که شما برای حذف اکانت سیگنال مسنجر دو راه اصلی پیش رو دارد. یکی راه درون برنامه ای حذف اکانت سیگنال مسنجر که با استفاده از اپلیکیشن در دسترس است.

و دیگری راه برون برنامه ای دیلیت اکانت سیگنال مسنجر که یا مراجعه به یک لینک در دسترس شما خواهد بود. ما در ادامه این گفتار به بررسی و معرفی هر یک از این دو راه برای دیلیت اکانت سیگنال مسنجر خواهیم پرداخت.

آموزش حذف اکانت سیگنال مسنجر از راه درون برنامه ای

برای دیلیت اکانت سیگنال مسنجر از این راه ابتدا باید اپلیکیشن را باز کنید. در همان صفحه اصلی برنامه که فهرست گفتگوهای شما به نمایش در آمده است از گوشه بالا سمت چپ و مطابق با تصویر زیر گزینه سه نقطه را انتخاب و لمس کنید. در نهایت و از میان گزینه های موجود گزینه Setting یا تنظیمات را انتخاب کنید.

آموزش حذف اکانت سیگنال مسنجر
حذف اکانت پیام رسان سیگنال

در مرحله بعد با صفحه ای شبیه به تصویر زیر مواجه خواهید شد. در اینجا از میان گزینه های این بخش گزینه Advanced را انتخاب کنید.

آموزش حذف اکانت سیگنال مسنجر
حذف اکانت پیام رسان سیگنال

در مرحله بعد به صفحه ای شبیه به تصویر زیر هدایت خواهید شد. در اینجا باید گزینه ی Signal Messages and calls را غیر فعال کنید. سپس یک پیغام به شما نشان داده میشود به این مضمون که در صورت انجام این فرایند برای استفاده دوباره از برنامه باید از نو آغاز کنید. در اینجا از میان گزینه های موجود گزینه ی Ok را زده تا فرایند حذف اکانت سیگنال مسنجر صورت نهایی به خود بگیرد.

آموزش حذف اکانت سیگنال مسنجر
حذف اکانت پیام رسان سیگنال

آموزش حذف اکانت سیگنال مسنجر از راه برون برنامه ای

ممکن است به هر دلیلی شما نتوانید از راه داخل اپلیکیشن موفق به حذف اکانت سیگنال مسنجر شوید. یا حتی شاید نخواهید از این راه برای دیلیت اکانت سیگنال مسنجر اقدام کنید. خب چاره چیست؟

نگران نباشید شما همچنان از یک راه غیر مستقیم میتوانید نسبت به حذف اکانت سیگنال مسنجر اقدام کنید. شما در این راه با استفاده از یک لینک اختصاصی و از طریق وب نسبت به دیلیت اکانت سیگنال مسنجر اقدام خواهید کرد.

ابتدا بر روی اینجا کلیک کنید تا به لینک مرتبط با برنامه سیگنال هدایت شوید. سپس برای دیلیت اکانت سیگنال مسنجر مراحل زیر را مطابق با تصویر طی کنید.

آموزش حذف اکانت سیگنال مسنجر
حذف اکانت پیام رسان سیگنال

برای حذف اکانت سیگنال مسنجر مطابق با تصویر زیر باید در بخش Country کشور خود را انتخاب کنید تا پیش شماره مربوط به آن توسط برنامه شناسایی شود.

سپس در فیلدی که با عبارت Your Phone Number مشخص شده، شماره تماس خود را وارد کنید. با استفاده از دو گزینه Call و Send SMS می‌توانید نسبت به ارسال دستور غیر فعال سازی حذف اکانت برنامه سیگنال اقدام نمایید.

آموزش حذف اکانت سیگنال مسنجر
دیلیت اکانت سیگنال مسنجر

در صورت انتخاب Call از سوی نرم‌افزار تماسی برقرار می‌شود که کد مورد نیاز برای حذف اکانت پیام رسان سیگنال را برای شما می‌خواند. اما در صورتی‌که گزینه‌ی SMS را انتخاب کنید، کدی به همان شماره‌ای که با آن اکانت سیگنال مسنجر را ساخته بودید ارسال می‌شود که با استفاده از آن نسبت به حذف اکانت سیگنال مسنجر اقدام خواهید کرد.

توصیه می‌کنیم که از گزینه Send SMS استفاده کنید. در این شرایط برای شماره‌ای که وارد کرده بودید که پیامک حاوی کد اختصاصی ارسال می‌شود.

در مرحله‌ی بعد، یعنی زمانی که شما کد را به یکی از این دو طریق دریافت نمودید، یک فیلد به صفحه نمایش اضافه شده و لینک به صورت زیر در خواهد آمد. همان‌گونه که مشاهده می‌کنید در این صفحه فیلدی اضافه شده که در آن بایستی کد دریافت شده را وارد نمایید تا عمل حذف اکانت صورت پذیرد.

آموزش حذف اکانت سیگنال مسنجر
حذف اکانت پیام رسان سیگنال

این کد دریافت شده را در فیلد جدید ایجاد شده وارد کنید و نهایتا بر روی گزینه Unregister کلیک نمایید تا فرآیند غیر فعال سازی یا حذف اکانت برنامه سیگنال تکمیل شود.

پس از وارد نمودن کد با کلیک بر روی گزینه ‌ی Unregister اکانت سیگنال مسنجر شما حذف خواهد شد. همان‌طور که گفتیم پس از Signal  Messenger دیگر امکان بازگرداندن آن اکانت وجود ندارد. در نتیجه بهتر است قبل از حذف این پیامرسان درباره این موضوع به خوبی فکر کنید. به علاوه سیگنال یکی از امن ترین پیامرسان های دنیاست که استفاده از آن میتواند تجربه خوبی باشد.

پیامرسان سیگنال چیست؟

سیگنال یک پیام رسان متن‌باز با امکان ارسال پیام‌های متنی، صوتی و تصویری رایگان و امن است که هم‌اکنون برای اندروید آی‌اواس و دسکتاپ توسعه پیدا کرده‌است. برای استفاده از این پیام رسان تنها به شماره تلفن نیاز دارید.

سیگنال در جایگاه رتبه اول امن‌ترین پیام رسان دنیا قرار دارد؛ و با خبر تغییر سیاست‌های پیام‌رسان واتس‌اپ (محبوب‌ترین پیامرسان جهان) در ژانویه ۲۰۲۱ و به خصوص با پیشنهاد ایلان ماسک و جک دورسی، افراد زیادی به این پیامرسان روی آوردند.

آموزش حذف اکانت سیگنال مسنجر

از مشهورترین افرادی که از این پیام رسان استفاده می‌کنند می‌توان به ادوارد اسنودن کارمند سابق NSA (آژانس امنیت ملی آمریکا) اشاره کرد. در سال ۲۰۱۸ مجلس سنای ایالات متحدهٔ آمریکا با تأیید امنیت بالای این پیام رسان دست سناتورهای آمریکایی را در استفاده از این نرم‌افزار باز گذاشت که برای تبادلات کاری و غیر کاری از این پیامرسان امن و سریع استفاده کنند.

سیگنال یک سرویس پیام رمزگذاری شده از طریق پلتفرم است که توسط بنیاد سیگنال و پیام رسان سیگنال ساخته شده‌است. این اپلیکیشن از اینترنت برای ارسال پیام‌های یک به یک و گروهی استفاده می‌کند که می‌تواند شامل پرونده‌ها، یادداشت‌های صوتی، تصاویر و فیلم‌ها باشد. این برنامه همچنین می‌تواند برای برقراری تماس صوتی و تصویری یک به یک و گروهی مورد استفاده قرار گیرد و همچنین در نسخه اندروید آن می‌توان به صورت اختیاری به عنوان یک برنامه پیامکی استفاده شود.

سیگنال از شماره تلفن‌های همراه استاندارد به عنوان شناسه استفاده می‌کند و تمام ارتباطات را با سایر کاربران سیگنال با رمزگذاری پایان به پایان ایمن می‌کند. این برنامه‌ها شامل مکانیزمی است که به وسیله آن کاربران می‌توانند به‌طور مستقل هویت مخاطبین خود و یکپارچگی کانال داده را تأیید کنند.

نرم‌افزار سیگنال رایگان و منبع باز است. سرویس گیرندگان آن تحت مجوز GPLv3 منتشر می‌شوند، در حالی که کد سرور تحت مجوز AGPLv3 منتشر می‌شود. برنامه اندروید همچنین شامل اجزای شخص ثالث است که منبع بسته هستند. بنیاد غیرانتفاعی سیگنال در فوریه ۲۰۱۸ با بودجه اولیه ۵۰ میلیون دلار از برایان اکتون راه اندازی شد. سیگنال هم‌اکنون بیش از ۱۰ میلیون بارگیری در گوگل ‌پلی دارد و هم‌اکنون محبوب‌ترین اپ رایگان اپ استور شده‌است.

از امکانات پیام رسان سیگنال می‌توان به امکان برقراری تماس صوتی و تصویری به صورت یک‌به‌یک و گروهی، ارسال پیام‌های متنی، تشکیل گروه، استفاده از ایموجی یا استیکر اشاره کرد. تمام ارتباطات در سیگنال رمزگذاری سرتاسری می‌شوند، بنابراین تنها افراد حاضر در یک ارتباط می‌توانند به پیام‌ها و محتوا دسترسی پیدا کنند و حتی خود کمپانی هم نمی‌تواند آن‌ها را ببیند.

در اندروید، کاربران می‌توانند سیگنال را به عنوان برنامهٔ پیش‌فرض SMS / MMS در نظر بگیرند و به آن‌ها امکان ارسال و دریافت پیام کوتاه غیر رمزنگاری شده علاوه بر پیام‌های استاندارد رمزگذاری شده پایان به انتها را بدهند. سپس کاربران می‌توانند از همان برنامه برای برقراری ارتباط با مخاطبینی که سیگنال ندارند استفاده کنند. ارسال پیام بدون رمزگذاری نیز به عنوان یک چشم پوشی بین کاربران سیگنال در دسترس است.

TextSecure به کاربر اجازه می‌دهد تا یک عبارت عبور تنظیم کند که پایگاه داده پیام محلی و کلیدهای رمزگذاری کاربر را رمزگذاری کند. این پایگاه داده مخاطبین کاربر یا مهر زمان پیام را رمزگذاری نکرده‌است. برنامه سیگنال در اندروید و آی‌اواس را می‌توان با پین تلفن، عبارت عبور یا احراز هویت بیومتریک قفل کرد. کاربر می‌تواند یک فاصله «وقفه قفل صفحه» را تعریف کند و در صورت گم شدن یا دزدیده شدن تلفن، یک مکانیسم محافظت اضافی ارائه می‌دهد.

سیگنال همچنین به کاربران امکان می‌دهد تایمرها را روی پیام‌ها تنظیم کنند. پس از یک بازه زمانی مشخص، پیام‌ها هم از دستگاه فرستنده و هم از دستگاه گیرنده حذف می‌شوند.  فاصله زمانی می‌تواند بین پنج ثانیه تا یک هفته باشد و تایمر برای هر گیرنده زمانی شروع می‌شود که نسخه پیام خود را بخوانند.

سیگنال به‌طور پیش فرض پیام‌های کاربران را از پشتیبان‌گیری ابری غیر رمزگذاری شده حذف می‌کند. اپلیکیشن سیگنال از رسیدهای خواندن و نشانگرهای تایپ پشتیبانی می‌کند، که هر دو می‌توانند غیرفعال شوند. همچنین این برنامه به کاربران اجازه می‌دهد تا به صورت خودکار چهره افراد را در عکس‌ها تار کنند تا از هویت آنها محافظت کنند.

در حقیقت تنها داده‌ای که شما در اختیار توسعه‌دهندگان سیگنال قرار می‌دهید، شماره تلفن است که البته این پیام‌رسان به دنبال راهی برای تغییر این موضوع است و می‌خواهد سرورهای مخاطبین را رمزگذاری کند. با اینکار موقعی که دولت‌ها یا سازمان‌ها خواستار دسترسی به داده‌های کاربران باشند، سیگنال دیتایی ندارد که در اختیارشان قرار دهد.

توسعه‌دهندگان سیگنال در ۱۲ ژانویه ۲۰۲۱ از طریق صفحه اپلیکیشن در توییتر اعلام کردند که به زودی امکانات بیشتری از جمله پس زمینه صفحات چت، اضافه شدن قسمتی درباره پروفایل، استیکرهای متحرک و برخی امکانات دیگر به اپلیکیشن اضافه خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص دیلیت اکانت سیگنال مسنجر چیست؟ نظرات خود را با تکراتو در این زمینه به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر