آرون گروپس


خرید گوشی موبایل از کالاتیک
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام ؛ چگونه در تلگرام مخفی بمانیم؟

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام را امروز به شما آموزش خواهیم داد. این قابلیتی بسیار کاربردی در تلگرام برای حفظ امنیت است. برای دانستن چگونگی این کار و دیگر جزئیات تا پایان ما همراه شوید.

گروه‌های تلگرام میتوانند تا دهها هزار عضو داشته باشند از این رو با فعالیت در این گفتگوها ممکن است حریم خصوصی شما به خطر بیفتد. برای ثبت نام در تلگرام نیاز است که شماره تلفن همراه خود را ارائه دهید. با این میانجی تلگرام هویت شما را تایید می کند، اما در واقع به جز این مرحله ثبت نام شما دیگر نیازی به استفاده از شماره تلفن برای کار با تلگرام ندارید.

آبان تتر

متأسفانه اگر می خواهید در گوشی خود در تلگرام ثبت نام کنید باید اطلاعات خود را وارد کنید. با این وجود، تلگرام از این شماره برای برقراری ارتباط با شما استفاده نمی کند و این شماره را با سایر کاربران به اشتراک نمی گذارد. نام کاربری در حساب شما به عنوان شناسه خدمات شما تبدیل می شود.

در این مطلب نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام را توضیح خواهیم داد.

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام

شما می توانید به دو روش کاربران و دوستان جدیدی را در تلگرام خود اضافه کنید، اولین راه ثبت شماره تلفن آنها ( با افزودن یا اشتراک گذاری دفترجه تماس گوشی) و دومین راه استفاده از نام کاربری آنها می باشد. هنگام ثبت نام در تلگرام، باید به برنامه اجازه برقراری و دریافت تماس از طریق تلفن خود را بدهید و شماره تلفن خود را به برنامه بدهید. این البته یک مسئله بزرگ حریم خصوصی است؛ اگر شخصی به سرور Telegram دسترسی پیدا کند، هویت شما به خطر می افتد.

کاربران Telegram تنها در صورتی قادر خواهند بود که شماره تلفن شما را در صورت ذخیره بودن در تلفن خود مشاهده کنند و مخاطبین خود را با تلگرام همگام سازی کنند. این شامل دوستان، هرکسی که در مخاطبین تلفنی شماست و هرکسی که بخواهید شماره تلفنتان را با آنها به اشتراک بگذارید، است.

اگر شما و مخاطبینتان از سیستم نام کاربری استفاده می کنید، در واقع می توانید بدون نیاز به شماره تلفن خود به استفاده از تلگرام ( عضویت در گروه ها، اشتراک گذاری مطالب در کانال ها و موارد دیگر) ادامه دهید. برای انجام اینکار، تنها نیاز است تنظیمی را غیر فعال نمایید.

آموزش مخفی کردن شماره در تلگرام اندروید

کاربران پیام رسان تلگرام تمایل دارند حریم شخصی آن ها به خوبی در این شبکه اجتماعی حفظ شود. یکی از بزرگترین دغدغه های کاربران این شبکه اجتماعی پنهان کردن شماره در تلگرام است به طوری که افراد ناشناس نتوانند شماره تلفن آن ها را بدست آورند.

در زمان نصب تلگرام باید شماره تلفن تان را وارد کنید و پس از اولین ورود به تلگرام همه افرادی که شماره شما در لیست مخاطبین خود داشته اند قادر به مطلع شدن از حضور شما در تلگرام خواهند شد  اما برخی افرادی تمایل دارند که شماره تلگرام خود را پنهان کنند که با کمک روش های مختلف می توانید اینکار را انجام دهید.

بیشتر بخوانید:

فیلترشکن و پروکسی برای تلگرام دسکتاپ

اگر دارای گوشی با سیستم اندروید هستید، ابتدا باید برنامه تلگرام را در تلفن همراه هوشمند خود بازکرده و از گوشه بالا سمت چپ روی نماد منو سه خطی بزنید.

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام

سپس آپشن ستینگ ( تنظیمات) را انتخاب نمایید.

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام

حال به قسمت به Privacy and Security بروید.

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام
آموزش مخفی کردن شماره نلفن تلگرام

پس از اینکار آپشن Phone Number را بزنید.

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام

در آپشن Who Can See My Phone Number گزینه پیشفرض همه وجود دارد، اگر می خواهید فقظ شماره خود را به مخاطبین خود نشان دهید، گزینه مخاطبین من را بزنید.

اگر نمی خواهید به طورکلی کسی شماره تلفن شماره را ببیند و یا با آن تلگرام شما را پیدا کند، گزینه Nobody ( هیچکس) را انتخاب کنید.

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام

اگر گزینه Nobody را انتخاب کنید، با آپشن جدیدی رو به رو می شوید که در آن گفته شده است چه کسی می تواند مرا با شماره ام پیدا کند (Who Can Find Me By My Number) برای اطمینان بیشتر در این مرحله گزینه مخاطبان من را انتخاب نمایید.

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام
آموزش مخفی کردن شماره نلفن تلگرام

اینکار باعث می شود که تنها کسانی که در لیست مخاطبین شما هستند بتوانند  تلگرام شما را پیدا کنند. در نهایت وقتی کارتان به پایان رسید آیکون تیک را بزنید.

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام آیفون

چگونه شماره خود را در تلگرام در نسخه iOS مخفی کنیم، مخفی کردن شماره در تلگرام آیفون به صورتی که برای بقیه قابل نمایش نباشد امکان پذیر است. برداشتن شماره به صورتی است که برای مخاطبین و افراد غریبه به صورت unknown هست و دیده نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:

این روند در گوشی های آیفون کمی  متفاوت است، بنابراین اگر گوشی آیفون دارید، ابتدا تلگرام خود را باز کنید و تب ستینگ را انتخاب نمایید. با این روش غریبه‌ها هیچ وقت نمی‌توانند از طریق شماره تلفن شما را پیدا کنند. برای عدم نمایش شماره تلفن در تلگرام ابتدا باید نسخه تلگرام اصلی 5.11 به بالا را دریافت کنید یا تلگرام خود را به آخرین نسخه بروزرسانی نمایید.

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام

سپس گزینه Privacy and Security را بزنید.

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام
آموزش مخفی کردن شماره نلفن تلگرام

حالا به قسمت شماره تلفن (Phone Number) بروید.

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام
آموزش مخفی کردن شماره نلفن تلگرام

در اینجا نیز شما با دو گزینه فقط مخاطبان خودم و یا هیچکس مواجه هستید، بنابراین اگر می خواهید شماره خود را از همه مخفی کنید، آنگاه آپشن Nobody  را بزنید.

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام
آموزش مخفی کردن شماره نلفن تلگرام

اگر شما این گزینه را انتخاب کنید با آپشن جدید چه کسی می تواند مرا با شماره ام پیدا کند (Who Can Find Me By My Number) مواجه می شود، پیش فرض این آپشن مخاطبان من است. اگر می خواهید که هر کسی که شماره شما را دارد بتواند تلگرامتان را ببیند، گزینه Everybody را انتخاب کنید، در غیر اینصورت چیزی را تغییر ندهید.

نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام

اکنون که شماره تلفن خود را از مخاطبین پنهان کردید، می توانید یک قدم جلوتر رفته و اشتراک مخاطبین خود را با تلگرام نیز متوقف کنید، این مسئله باعث می شود شماره تلفن دیگر میانجی در ارتباط بین تمام مخاطبین شما نباشد.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: howtogeek

نظر شما درباره مطلب نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر