همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

وام 200 میلیونی زنان سرپرست خانوار تصویب شد

بالاخره بسته حمایتی کمک به تامین مسکن زنان سرپرست خانوار تصویب شد. اما از وام 200 میلیونی زنان سرپرست خانوار و جزئیات آن چه می دانیم؟

اخیرا در ستاد ملی زنان و خانواده بسته حمایتی یا وام 200 میلیونی زنان سرپرست خانوار تصویب شده است. این وام که بسته حمایتی کمک به تامین مسکن زنان سرپرست خانوار نام دارد در قالب وام ارزان با سود کم و کمک های جنبی است.

وام مسکن زنان سرپرست خانوار به مبلغ 200 میلیون تومان با سود 4 درصد به زنان سرپرست خانواری که در دهک های 1 تا 3 جامعه قرار گیرند و برای طرح مسکن ملی ثبت نام کرده باشند پرداخت می شود. برای اطلاع از جزئیات وام دویست میلیونی زنان سرپرست خانوار تا پایان ما را همراه کنید.

وام 200 میلیونی زنان سرپرست خانوار تصویب شد

این وام همچنین به زنان سرپرست خانوار دهک های 4 تا 6 جامعه نیز تعلق می گیرد اما به جای سود 4 درصد با سود 9 درصدی اعطا می شود. این وام از مجموعه تسهیلات در نظر گرفته شده در طرح اقدام مسکن ملی است و بنابر دهک های درآمدی اولویت بندی شده است.

سهم آورده زنان سرپرست خانوار واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن برای مالکیت یک واحد مسکونی 80 متری، تنها 30 میلیون تومان است. فارغ از این برخی جزئیات وام مسکن 200 میلیونی زنان سرپرست خانوار مشخص شده است.

بنابر جزئیات این مصوبه، پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومانی ساخت و فروش اقساطی برای هر واحد مسکونی با نرخ سود 4 درصد برای زنان سرپرست خانوار دهک های یک تا سه و نرخ سود 9 درصد برای زنان سرپرست خانوار دهک های چهار تا شش، معافیت 100 درصدی هزینه عوارض صدور پروانه ساختمانی، کمک بلاعوض 30 میلیون تومانی توسط دولت، پرداخت 30 میلیون تومان نیز به عنوان کمک بلاعوض توسط سایر دستگاه های حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی، بنیاد مستضعفان و حساب 100 حضرت امام از جمله مواردی است که که پیش بینی شده است.

وام 200 میلیونی زنان سرپرست خانوار

ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته که با تلاش های صورت گرفته بسته حمایتی کمک به تامین مسکن زنان سرپرست خانوار در ستاد ملی زنان و خانواده به ریاست معاون اول رئیس جمهور تصویب شده است.

او در خصوص حمایت از تامین مسکن زنان سرپرست خانوار، به ویژه زنان کارگر سرپرست خانوار، ثبت نام شده در طرح اقدام ملی مسکن اعلام کرد که متقاضیان واجد شرایط بر اساس دهک های درآمدی اولویت بندی شده اند و اقدامات خاصی در این بسته حمایتی برای ایشان پیش بینی شده است. صادقی فر گفت:

پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت و فروش اقساطی برای هر واحد مسکونی با نرخ سود ۴ درصد برای زنان سرپرست خانوار دهک‌های یک تا سه و نرخ سود ۹ درصد برای زنان سرپرست خانوار دهک‌های چهار تا شش، معافیت ۱۰۰ درصدی هزینه عوارض صدور پروانه ساختمانی، کمک بلاعوض ۳۰ میلیون تومانی توسط دولت، پرداخت ۳۰ میلیون تومان نیز بعنوان کمک بلاعوض توسط دستگاه های حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مستضعفان و حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره)، از جمله اقدماتی است که در این مصوبه پیش بینی شده است.

وام 200 میلیونی زنان سرپرست خانوار تصویب شد
وام دویست میلیونی زنان سرپرست خانوار

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد:

در واقع در تهیه این بسته حمایتی با همکاری وزارت راه و شهرسازی تلاش شده است با کاهش سهم آورده متقاضیان و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و حذف عوارض صدور پروانه ساختمانی، موضوع تامین مسکن برای زنان سرپرست خانوار تسهیل شود

به گفته صادقی فر، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استفاده از ظرفیت شرکت‌های زیر مجموعه خود در زمینه تامین مصالح مورد نیاز پروژه های مسکونی گروه‌های هدف، نهایت همکاری را در اجرای این مصوبه خواهد داشت .

وی خاطر نشان کرد زنان کارگر سرپرست خانوار که در سامانه طرح اقدام ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی ثبت نام کرده‌اند نیز مشمول این مصوبه خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص وام دویست میلیونی زنان سرپرست خانوار چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر (1 نظر)

    سلام یعنی بانوانی که در طرح ملی مسکن ثبت نام نکردند نمیتونند برای دریافت وام اقدام کنند؟؟

    پاسخ