همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

آخرین کتاب حمیدرضا صدر ؛ وقایع نگاری یک مرگ از پیش تعیین شده

به زودی آخرین کتاب حمیدرضا صدر ، نویسنده، منتقد سینما و کارشناس فوتبال، با محوریت مبارزه او با بیماری چاپ خواهد شد. با ما همراه باشید.

مدتی قبل، نویسنده، منتقد سینما و کارشناس فوتبال، حمیدرضا صدر بر اثر بیماری سختی که مدت ها جسم و روحش را می آزرد، جان به جان آفرین تقدیم کرد. پس از مدتی، دختر ایشان خبر از انتشار آخرین و البته جدیدترین کتاب دکتر صدر داد.

آخرین کتاب حمیدرضا صدر

روایتی از مبارزه با بیماری

آقای صدر در این کتاب داستان مبارزه‌ی خود با بیماری‌اش را نقل کرده است. این کتاب، «از قیطریه تا اورنج کانتی: وقایع‌نگاری یک مرگ از پیش تعیین شده»، نام دارد که به زودی چاپ خواهد شد. دختر ایشان درباره‌ی این کتاب نوشته است:

این کتاب را پدر نوشت تا برایتان بگوید از زندگی، بیماری، مبارزه و مرگ

آخرین کتاب حمیدرضا صدر ؛ وقایع نگاری یک مرگ از پیش تعیین شده

نویسنده و منتقد ادبی، مهدی یزدانی خرم، درباره آخرین کتاب حمیدرضا صدر گفت:

در طی این سه سال با تاکید ایشان خبری درباره بیماری‌شان منتشر نشد. وقتی دکتر صدر فهمیدند بیماری پیشرفته‌ایی دارند و برای درمان بیماری به آمریکا می‌روند با ما صحبت کردند که درباره این بیماری و روزهایی که با این بیماری طی خواهند کرد می‌خواهند کتابی بنویسند و شرط‌شان این بود که این کتاب بعد از مرگ‌شان منتشر شود. در طی این سال‌ها یادداشت‌هایشان را نوشتند و وصیت کردند که فصل آخر را دخترشان بنویسد و این فصل که دخترشان غزاله صدر نوشتند فوق‌العاده تکان دهنده و شامل لحظات آخر دکتر و آنچه باهم گذراندند است. این کتاب چند روز بعد از درگذشت‌شان تکمیل و به من و نشر چشمه تحویل داده شد. این کتابی تلخ است و ارزش ادبی بالایی دارد. و من خیلی کم دیدم در ایران آدمی این چنین بی واسطه و قدرتمند با بیماری خودش رو‌به‌رو بشود و در متن به مقابله باهاش برود و در موردش حرف بزند.این کتاب به‌شدت تأثیرگذار است و ارزش روایی منحصربه‌فردی دارد.

دکتر صدر پیش از این نیز دستی به قلم داشت و آثار متعددی در حوزه تخصص و علاقه خود منتشر کرده بود. از جمله آثار مهم ایشان باید به درآمدی بر تاریخ سیاسی سینمای ایران، سیصد و بیست و پنج و تو در قاهره خواهی مرد اشاره کرد. در حوزه مباحث و تاریخ فوتبال، آقای صدر آثار مهمی چون روزی روزیگاری فوتبال، پسری روی سکوها و نیمکت داغ را منتشر کرده بود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص انتشار آخرین کتاب حمیدرضا صدر چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر