همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

شیائومی: گوشی‌ها برای مقابله با قاچاق قفل می‌شوند

شیائومی: گوشی‌ها برای مقابله با قاچاق قفل می‌شوند خبری است که پس از انتشار اخباری مبنی بر قفل شدن گوشی‌های شیائومی اعلام شده است.

در واقع در این چند روز گذشته اعلام شد که شیائومی برخی از گوشی‌هایی که در کشورهای تحریم شده قفل شده و طی پیامی به کاربران گفته می‌شود که «سیاست شیائومی، اجازه ی فروش و ارائه ی محصول در منطقه ای که شما اقدام به فعال سازی کرده اید را نمی دهد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر مستقیما با فروشندگان تماس بگیرید.»

پس از این ماجرا، کشورهایی مثل ایران، کوبا، سوریه، کره شمالی، سودان و کریمه بابت قطع گوشی‌های خود نگرانی‌های زیادی داشتند. حال شیائومی اعلام کرده که در واقع گوشی‌ها برای مقابله با قاچاق قفل می‌شوند.

شیائومی: گوشی‌ها برای مقابله با قاچاق قفل می‌شوند

با وجود این که انجمن واردکنندگان موبایل خبر غیرفعال سازی گوشی‌های شیائومی در کشورهای تحریم شده را تکذیب کرده بودند، اما کمپانی شیائومی واکنش رسمی به این موضوع نداده بود.

سرانجام پس از چند روز سخنگوی این کمپانی اعلام کرد که چنین کاری به طور موقت و برای بررسی احتمال قاچاق دستگاه‌ها صورت گرفته و کشور خاصی هدف شیائومی نبوده است.

سخنگوی شیائومی گفت که هدف از این برنامه دستیابی به اطلاعات درباره قاچاق گوشی‌ها در مناطق خاکستری و محافظت از داده‌های کاربران بوده است.

همین طور در ادامه اعلام کرد که به طور موقت برخی گوشی‌ها را قفل کرده تا از قاچاق آن‌ها جلوگیری کند و این موضوع که قاچاق احتمالی می‌تواند به حریم خصوصی و حقوق کاربران آسیب وارد کند را مورد بررسی قرار دهد و اکنون که به نتایج موردنیاز خود دست یافته، قفل گوشی‌هایی که تحت تاثیر این برنامه بودند را می‌توان باز کرد.

شیائومی: گوشی‌ها برای مقابله با قاچاق قفل می‌شوند
شیائومی: گوشی‌ها برای مقابله با قاچاق قفل می‌شوند

لازم به ذکر است که قوانین صادرات شیائومی به مشتریان اجازه صادرات محصولات به کشورها و مناطق ممنوعه را نمی‌دهد اما طبق گزارش‌ها مناطق خاکستری در سال‌های اخیر زیاد شده که این احتمال وجود دارد کاربران دستگاهی را در منطقه عادی خریداری کنند و آن را در مناطق خاکستری مورد استفاده قرار دهند.

همین مسئله هم باعث مطرح شدن حدس و گمان‌هایی درباره نقش تحریم‌های آمریکا در قفل شدن گوشی‌های شیائومی شد . برخی رسانه‌ها گفته بودند که واشنگتن به شیائومی فشار آورده تا گوشی‌هایش را در کشورها و مناطق تحریم شده قفل کند، اما طبق گفته‌ی سخنگوی شیائومی، تمام این گمانه‌زنی‌ها اشتباه است.

از طرفی هم انجمن واردکنندگان موبایل چند روز پیش اعلام‌ کرده بود که هیچ یک از گوشی‌های شیائومی در بازار کشورمان غیرفعال نشده است و نماینده شیائومی در ایران نیز بر این که گوشی کاربران ایرانی مورد تهدید خطری نیست، تاکید داشت و با توجه به همه‌ی این موارد دیگر نگرانی برای کاربران در ایران وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص این مقاله چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر