همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

هک اکانت 6 هزار کاربر صرافی کوین بیس

گزارشات انتشار یافته حاکی از هک اکانت 6 هزار کاربر صرافی کوین بیس است که به عنوان امن‌ترین صرافی‌ جهان شناخته می‌شد. برای اطلاع از جزئیات با ما باشید.

اخبار جدید حاکی از این است که صرافی کوین بیس آنطور که مورد اطمینان افراد بوده و خود صرافی ادعا می‌کرد، امن نیست و امکان نفوذ به آن وجود دارد. این مهم موجب عدم اعتماد کاربران به این صرافی شده است.

هک اکانت 6 هزار کاربر صرافی کوین بیس

طبق گزارشات منتشر شده، در اوایل امسال وجوه ۶ هزار کاربر کوین بیس به علت نقص در روند بازیابی حساب با روش پیامکی این صرافی، دزدیده شده است. مهاجم قبل از این حمله موفق به دسترسی به حساب‌های امن کوین بیس با رهگیری پیام‌های کوتاه و کدهای تأیید شده است البته تاکنون ارزش کل وجوه سرقتی لو نرفته است.

در تاریخ ۱۱ می یا همان ۲۱ اردیبهشت ماه، کوین بیس توییت نموده بود که این آسیب‌ پذیری را برطرف کرده ولی درباره‌ی جزئیات آن اطلاعاتی را پخش نکرده بود.

هک اکانت 6 هزار کاربر صرافی کوین بیس

 

طبق ادعای این صرافی، مهاجم باید شماره تلفن‌ و رمز عبور کاربران را یافته و علاوه بر این، ایمیل‌های آنها را هک نموده تا بتواند همه این طرح را با موفقیت انجام دهد. در این گزارش کوین بیس اعلام کرده که قربانیان احتمالا به وسیله‌ی کمپین‌های بزرگ فیشینگ مورد حمله قرار گرفته‌اند.

طبق ادعای بزرگ‌ترین صرافی آمریکا که وجوه همه مشتریان را در اثر این آسیب‌ قرار گرفته‌اند، پس بدهند: «ما مبلغی معادل ارزش ارزی که در زمان حادثه از حساب شما حذف شده است، به حساب شما واریز می‌کنیم. برخی از مشتریان قبلاً وجوه خود را دریافت کرده‌اند. ما اطمینان می‌دهیم که همه مشتریان تحت تأثیر این حمله، ارزش کامل دارایی از دست رفته خود را دریافت خواهند کرد. این وجوه را باید حداکثر تا امروز (روز گذشته ۱ اکتبر) در حساب خود مشاهده کنید.»

البته این حمله هکری تقریباً همزمان با عرضه عمومی سهام کوین بیس ‌اتفاق افتاده بود. سهام صرافی کوین بیس در آوریل امسال برای معاملات در بورس نزدک فهرست گردید.

کوین بیس تحت عنوان که یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمزارزی در جهان است ولی به علت خدمات ضعیف پشتیبانی از مشتریان خود به شدت نقد شده است و طبق گزارش منتشر شده در ماه آگوست یا شهریور ماه، گروهی از کاربران کوین بیس اعلام نمودند که حساب آنها هک شده و وجوه آن‌ها دزدیده شده است ولی ناتوان از دسترسی به کارکنان پشتیبانی این صرافی هستند. این موضوع حتی باعث هزاران شکایت بر علیه این شرکت گردید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص هک اکانت 6 هزار کاربر صرافی کوین بیس چیست ؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر