coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

جریمه لایو گرفتن و استوری گذاشتن حین رانندگی اعلام شد

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا جریمه لایو گرفتن و استوری گذاشتن حین رانندگی را اعلام نمود. برای اطلاع از میزان جریمه همراه ما باشید.

سرهنگ عین‌الله جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا از تعیین جریمه برای کسانی که حین رانندگی لایو می‌گیرند و استوری می‌گذارند خبر داد.

در واقع این امور در گروه تخلفات استفاده از تلفن همراه در حال رانندگی قرار می‌گیرد و به همین خاطر برای این امر جریمه ۱۰۵ هزارتومانی در نظر گرفته شده است. بنابراین در صورتی که پلیس راهور چنین مواردی را مشاهده کند، قانون اجرا می‌شود.

جریمه لایو گرفتن و استوری گذاشتن حین رانندگی

سرهنگ جهانی پس از اعلام تعیین جریمه برای افرادی که حین رانندگی لایو یا استوری می‌گذارند، گفته است که جریمه این افراد تحت عنوان استفاده از تلفن همراه انجام می‌شود و دو کد جریمه در این رابطه اختصاص پیدا کرده است. او در ادامه بیان کرده است:

کد ۲۰۱۴ جریمه این افراد در راه‌های روستایی ۴۲ هزار تومان، در کلانشهرها ۱۰۵ هزار تومان و در شهرهای دیگر ۸۴ هزار تومان است که نمره منفی هم دارد.

به گفته جهانی کد ۲۰۷۲ برای جریمه افرادی است که سرعتشان زیر ۶۰ کیلومتر بوده و از تلفن همراه استفاده می‌کنند که مبلغ جریمه آن ۱۰۵ هزار تومان است اما نمره منفی ندارد.

این موضوع در حالی است که سال گذشته نیز، سردار تیمور حسینی، جانشین رئیس پلیس راهور ناجا به کاربران فضای مجازی که هنگام رانندگی از خود فیلم کی‌گرفتند هشدار داد و بیان کرد که این کار خلاف قوانین است.

شایان ذکر است که به گفته پلیس، در مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی، مرکزی به اسم رصد فضای مجاز» وجود دارد و این نکته در این مرکز کنترل می‌شود.

جریمه لایو گرفتن و استوری گذاشتن حین رانندگی

علاوه بر اعلام جریمه استوری گذاشتن حین رانندگی ، وی از افزایش تردد بین شهری در روزهای اخیر خبر داده است. طبق آمارهای منتشر شده، آمار تردد بین شهری 35 درصد افزایش یافته است.

از این رو برخی افراد مشتاقند بدانند آیا این افزایش تردد بر میزان جریمه تردد بین شهری موثر است یا نه. سرهنگ عین‌الله جهانی در این باره گفت:

پلیس راهور درباره افزایش جریمه‌ها اظهار نظر نمی‌کند و این مورد را به وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا محول می‌کنیم.

جهانی همچنین با بیان تاکید بر اینکه این موضوع بر عهده ستاد مبارزه با کرونا است بیان کرد که راهور هیچ پیشنهادی درباره افزایش جریمه‌ها نداشته و هر تصمیمی ستاد ملی مبارزه با کرونا بگیرد آن تصمیم لازم‌الاجراست.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص جریمه لایو گرفتن و استوری گذاشتن حین رانندگی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر