فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

غرفه ایران در اکسپو 2020 دبی سوهان و گز می‌فروخته است

غرفه ایران در اکسپو 2020 دبی سوهان و گز می‌فروخته است. در ادامه با ما در تکراتو همراه باشید تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهید.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

حسن زمانی، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران و”کمیسر جنرال” ایران در نمایشگاه اکسپوی دوبی به دستور وزیر صنعت، معادن و تجارت از این سمتد برکنار و هومن رازدار به جای او منصوب شده است. نمایشگاه اکسپو 2020 با یک سال تاخیر به خاطر شیوع کرونا، از 9 مهرماه در بندر دوبی در امارات متحده عربی آغاز به کار کرده و تا 21 فرودین ماه سال برقرار خواهد بود.

اکسپو 2020

هدف امارات متحده عربی از برگزاری این نمایشگاه نشان دادن موفقیت‌های اقتصادی و تجاری این کشور در سال‌های اخیر و همچنین فراهم کردن فرصتی برای کشورهای دیگر جهت به نمایش گذاشتن دستاوردهای آنهاست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سازماندهی غرفه ایران پیشتر مورد انتقاد قرار گرفته و گفته شده بود که به‌جای معرفی دستاوردهای فضایی، هسته‌ای و پزشکی ایران، مشغولِ فروش گز و پسته و سوهان است.

آقای زمانی با دفاع از نحوه برگزاری غرفه گفته بود که “ماهیت اکسپو صنعتی نیست و نمایش دستاوردهای فضایی، هسته‌ای و پزشکی جایی در آن ندارد بلکه این رویداد برخلاف سایر نمایشگاه‌های دیگر منحصرا فرهنگ و هنری بوده است.”

اکسپو 2020
امکانات و دستاوردهای عمده ایران از جمله در بخش فرش بافی، معادن طبیعی، آب هوا و طبیعت بکر و چهار فصل و نظایر اینها نیز در این غرفه نادیده گرفته شده بود.

این خبرگزاری گفته است که ظاهر پاویون ایران نیز “دچار نوعی بی نظمی و آشفتگی بود تاجایی که مطابق اخبار منتشرشده پاویون کشورمان چندین بار ضمن دریافت اخطار به دلیل مسائل ایمنی در معرض پلمب و تعطیلی قرار گرفت.”

 

بیشتر بخوانید:

 

نظر شما درباره اکسپو 2020 چیست؟ نضرات خودرا در بخش کامنت‌های تکراتو با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر